Port sistem

Započeo Marinković™, Septembar 30, 2017, 02:44:14 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim:Moja od 0
Detaljan opis problema: Ovako, napravio  sam da kada se kreira novi port njegov ID bude ServerInfo[KreiranihPortova] += 1.Kada kreiram i odem u scriptfiles svi portovi su tu.Eh sada ne znam kako da napravim komandu /port i da prikaze lepo sve portove,npr ako je kreirano 4 porta da prikaze IDove portova 0,1,2, i 3 i imena tu u jednom list dialogu.Pokusavam to da skapiram vec dugo ali nikako ne mogu.Ako moze neko da mi pojasni kako se to radi bio bih mu veoma zahvalan.
Dio skripte:Komanda /port
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):///
Poslednja Izmena: Septembar 30, 2017, 02:45:23 PRE PODNE od Marinković™

Koristi enum za kreiranje portova, napravi ucitavanje i spremanje, i preko for petlje ispisi portove, i preko listitema u dialogu uzimas id porta

Vec sam bio napravio to sto si uradio,i sve lepo radi, ali ne znam kako da napravim komandu /port i da lepo prikaze u list dialogu portove.Koristio sam for ali nece nesto.

Ako si nov u skriptanju napravi najosnvniji dialog list sa ondialogresponse pa onda setplayerpos na kordinate i ostale sitnice...

Uopste nisam nov, dosta toga sam odradio, to sto si ti rekao to svaki pocetnik moze da odradi, ali meni ovo treba,posto nikako ne mogu da se snadjem.

Posalji enum, jer bez enuma ne moze raditi port


Jesi li fixao ?
• Sve sam u stanju da pustim da ide
Nisam od onih što svima se svide. •

Nisam, jos uvek pokusavam.
Ako uspem da resim, napisacu ovde. :D

Napravi kao, dialog i 20 imena unutra, ako postoji port onda ime porta ili broj, ako ne postoji ako nije se mogao naci onda 'Ne postoji', ako me kontas
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

Eh napravio sam ovo i radi,lepo pokazuje dialog kada upisem /port.
Takodje sam testirao load i save portova,radi savrseno.
Eh jedino mi sada ostala funkcija za teleportaciju kada igrac izabere neki port komandom /port.
Za to cu valjda nekako da se snadjem.
Pokusavao sam pod OnPlayerDialogResponse PortInfo[X] i nije i, a nije ni listitem,tako da ako neko zna kako to da odradim, neka napise. :D


msm da bi trebalo u ovom smislu

SetPlayerPos(playerid, PortInfo[portid][X], PortInfo[portid][Y], PortInfo[portid][Z]);
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

Radi, ali se teleportuje samo na prvi port, a kada kliknem na 2. opet se teleportuje na 1.
Recimo ako se 1. port zove "Test1" a 2. "Test2" i ja kliknem u dialogu na drugi pise mi "Teleportovani ste na lokaciju: Test1" i teleportuje me na koordinate od "Test1".

Hvala puno svima na pomoci, resio sam nekako ! :)

Pod ondialogresponse gdje klika, ukoliko ti se portovi spasavaju od broja 1 , ne od 0, dodaj da je odabrani port listitem+1