Kraj svijeta ipak 5079. god?

Započeo Vilko, Avgust 15, 2010, 13:47:57 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Vangelia Pandeva roÄ'ena je 31. siječnja 1911., a umrla 11. kolovoza 1996. godine u Bugarskoj gdje je provela cijeli život. U dobi od 12 godina izgubila je vid u oluji, meÄ'utim unatoč sljepoći imala je dar proricati budućnost. Zbog tog svog dara poznata je postala već u dobi od 16 godina, a zbog tog neuobičajenog talenta posjećivali su je mnogi državnici meÄ'u ostalima i sam Adolf Hitler za kojega kažu da je bio vrlo uzrujan kad mu je Vanga otrila budućnost.

Od proročanstava koja su se obistinila vjerojatno najpoznatije je ono o potonuću ruske podmornice Kursk, iako joj mnogi nisu vjerovali proročanstvo je govorilo da će na prijelazu 1999. i 2000. godine Kursk biti prekriven sa vodom i da će svijet plakati nad njim. MeÄ'utim isprva se mislilo da se proročanstvo odnosi na ruski grad Kursk (po kojem je nesretna podmornica dobila ime) koji ne može biti poplavljen, meÄ'utim u kolovozu 2000 potonula je podmornica Kursk. Drugo poznato proročanstvo koje se obistinilo bio je teroristički napad na WTC u New Yorku 11. rujna 2001.  Baba Vanga bezveze lupala? Ili je ipak znala

Rekli bi mnogi bilo pa proÅ¡lo, ne ponovilo se, meÄ'utim Å¡to je prije svoje smrti Vanga predvidjela svijetu nije nimalo svjetla budućnost. Evo samo nekih detalja:

2010. započet će III. svjetski rat (u studenom) i trajat će do listopada 2014. godine. Bit će to nuklearno-kemijski rat. 2011. zbog posljedica nuklearnog djelovanja cijela će svjerna hemisfera biti nenastanjena. Muslimani će krenuti na Europu. Do 2014. većina će ljudi oboljeti od raka kože i ostalih kožnih bolesti kao posljedica kemijsko-nuklearnog ratovanja.

Do 2016. Europa će biti gotovo nenastanjena. 2018. Kina postaje nova supersila. 2023. dolazi do zaokreta u Zemljinoj orbiti, 2025. Europa je još rijetko naseljena, 2028. ljudi stvaraju novi izvor energije (vjerojatno kontroliranom termonuklearnom reakcijom). Dobra vijest je da gotovo ne postoji glad u svijetu, a na Veneru je lansirana prva ljudska ekpedicija.

2033. otapaju se ledene kape na polovima i rastu razine oceana i mora, 2043. Europom vladaju muslimani. 2046. kloniranje je na vrhuncu, bilo koji organ može se masovno proizvesti, a zamjena organa (tijela) je najbolja metoda liječenja.

2066. SAD napada Rim u kojem vladaju muslimani i koriste novu vrstu oružja, klimu, odnosno instantno zamrzavanje. 2076. nema klasnog društva, opet se vraćamo na komunizam. 2084. priroda se počinje lagano oporavljati. 2088. svijetom vlada nova bolest - ljudi stare u nekoliko sekundi, na sreću lijek je otkriven 2097. godine.

2100. ljudi stvaraju umjetno sunce koje osvjetljava Zemljinu tamnu stranu, a 2111. ljudi postaju roboti. 2125. u MaÄ'arskoj će biti primljen signal iz svemira (valjda zbog jezika ;-)).2130. razvijaju se prve kolonije pod vodom, 2164. životinje postaju polu-ljudi. 2167. stvara se nova religija, a 2170. nastupit će velika suÅ¡a.

2183. ljudska kolonija na Marsu postaje nuklearna velesila i zahtijeva svoju nezavisnot od Zemlje. 2196. nova rasa - mješavina europske i azijske rase.2201. prirodno Sunce slabi i temperature počinju padati. 2262. orbite planeta počinju se mijenjati, a Marsu prijeti golemi komet.2271. mijenjaju se zakoni fizike kakve poznajemo tisućljećima, 2273. opet nova ljudska rasa - mješavina bijele, žute i crne rase.2279. crpimo energiju iz ničega, vjerojatno iz vakuuma ili crnih rupa. 2288. putujemo kroz vrijeme i uspostavljamo nove kontakte sa izvanzemaljcima.2291. Sunce se potpuno ohladilo. 2299. u Francuskoj se javlja pokret otpora protiv muslimana.

3797. nema viÅ¡e ljudskog života na Zemlji, meÄ'utim ljudi će nastaviti život na drugim planetima u nekom drugom sunčevom sustavu. 3805. počinje rat izmeÄ'u ljudi zbog resursa u kojem pogiba viÅ¡e od polovice stanovniÅ¡tva. Rat traje do 3815. 3854. razvoj civilizacije prestaje, ljudi žive u čoporima kao zvijeri. 3871. javlja se novi prorok koji podučava ljude o moralu i vjeri. Opet počinje razvoj znanosti i civilizacije. 4304. otkriven univerzalni lijek protiv svih bolesti.

4509. čovječanstvo se razvija do te mjere da može komunicirati sa bogom. 4599. ljudi postaju besmrtni.4674. ljudski razvoj doživljava svoj vrhunac, broj ljudi koji žive na različitim planetima prelazi brojku od 340 milijardi. Počinjemo se asimilirati sa izvanzemaljskim oblicima života. 5078. prelazimo granice poznatog svemira, čemu se protivi 40% svjetske populacije. 5079. kraj svijeta.

Na kraju ipak nekako čini mi se da proročanstvo ostaje nedorečeno, kao neki osrednji SF film. Kako kraj svijeta? Zašto? Da li će se opet dogoditi neka katastrofa ili će ljudi prijeći na neku novu razinu postojanja gdje svijet kakvim ga danas poznajemo više nije potreban?
Živi bili pa vidjeli! [/b][/b][/color]

Komentari dozvoljeni - Stavio sam veca slova da vam je lakse citati, bole oci nakon mali slova
Poslednja Izmena: Avgust 15, 2010, 13:48:25 POSLE PODNE od Vilko | ♦ ♣ ♥ ♠ »


E netočno to što si rekao. Prognozičari su rekli da će ljudi izumrt 2012 godine zbog približavanja sunca zemlji, dobro.. Moguće
Ali Baba Vanga je otkrila mnogima budućnost, kada će umrijeti, kad će dobiti dijete i ostalo, i uvijek je točno rekla, ja ju podržavam i mislim da se ovo može desiti, čekat ćemo Studeni 2010. godine pa ćemo vidjeti dali je u pravu ili nije.. Neka tema ostane vamo u ahrivi sjetit ću se ja

nastoe

Slusajte me vise vi praznovjerne duse! Ne zanima nas shvatite to vas djecu to jos zanima mi se niti ne zamaramo s time to ako si ti praznovjeran to zadrzi za sebe! Jos jednom neka nastane ovakva tema ide ban ne samo tebi nego bilo kome zapamtite: Ovo je forum za SA:MP !

Correlli

Ako ste kršćan, musliman ili židov onda si ne griješite dušu i ne vjerujte u takve glu*osti.
Poslednja Izmena: Avgust 15, 2010, 14:51:33 POSLE PODNE od Don Correlli