[POMOC] Dialog & Auti

Započeo delegat1312, April 10, 2016, 17:21:00 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: Balkan Express (objavljen je na ovom forumu)

Detaljan opis problema: Zanima me kako da na primjer komande kao sto su /adminhelp da mi prikaze u crnom dijalogu a ne u chatu
Druga stvar sto me zanima je to da kad kupim npr infernusa odem do kuce i kucam /v park ono mi parkira auto al umijesto infernusa bude buffalo npr il neki drugi nebitno

Dio skripte: // ako zatreba

Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno): // ako zatreba

1. pitanje: Koristi funkciju ShowPlayerDialog
2.pitanje: Verovatno koristis GTA RP mod , izbaci taj CoS sistem jer je zastario imas dosta CoS sistema pa ubaci :)
Imperia Gaming - Owner
Imperia Gaming SA:MP - samp.imperia-gaming.info

Ako si vec pocetnik u skriptanju, i nije ti jasno mnogo toga oko moda, pocni od nekog lakseg moda, tj od nekog edita koji nije previse ubugovan, posto je taj edit GTA-RP-a previse ubagovan,a sto se tice COS-a ili ti VEH-sistema, da bi to odradio morao bi da ponovo definises sva vozila u skripti i da se bezvezno maltretiras, bez potrebe, imas mnogo zanimljivih modova za edit na ovom forumu pa se malo zainteresuj oko toga :)

lv

*

Za dialog moras koristiti DIALOG_STYLE_LIST ( ne znam da li sam te dobro razumeo ), a sto se tice vozila, kao pocetnik tesko da bi mogao to da sredis. Preporucujem ti da ne koristis taj mod, zastareo je, i preeeevise ubagovan. Imas hrpu novih modova koji su moderni, a nisu edit UPa(koji takodje mozes editovati jer je predobar za pocetnike), i naravno noob friendly...
Pišem skriptu isključivo kad sam naduvan

Citat: [NE] Lazarevic poslato April 10, 2016, 21:37:26 POSLE PODNE
Za dialog moras koristiti DIALOG_STYLE_LIST ( ne znam da li sam te dobro razumeo ), a sto se tice vozila, kao pocetnik tesko da bi mogao to da sredis. Preporucujem ti da ne koristis taj mod, zastareo je, i preeeevise ubagovan. Imas hrpu novih modova koji su moderni, a nisu edit UPa(koji takodje mozes editovati jer je predobar za pocetnike), i naravno noob friendly...

Trebam savijet od vas, kako da pocnem sa skriptanjem? Dali postoji neki pdf sa objasnjenjima i tako te neke stvari koje bi dobro dosle
Inace pohadam Racunalnog tehnicara mi vecinom radimo u Dev c++ a nijedan profesor nema blage veze sto je to pawno  :D

evo jedan primjer

1. Definiras dialog gore na vrhu skripte

#define DIALOG_ADMINKOMANDE 100

2. Uzmes napravis ako koristis zcmd komandu ah (ili admin help)

CMD:ah(playerid, params[])
{
    if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 0)) return SendClientMessage(playerid, BOJA, "Niste ovlasteni da koristite ovu komandu"); //Provjerava ako igrac ima najmanje level 1,
   {
    ShowPlayerDialog(playerid,  DIALOG_ADMINKOMANDE, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Admin Komande", "Admin Level 1:\nAdmin Level 2:\nAdmin Level 3: ", "Izaberi", "Izlaz");
    }
    return 1;
}


3. Onda pod public OnDialogResponse stavis sljedece

if(dialogid == DIALOG_ADMINKOMANDE)
{
if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1) // ovo >= 1 ako je Admin Level 1
{
        SendClientMessage(playerid, COLOR_FADE, "{00FF00}Level 1: Lista komadni za adm lvl 1"); //adm lvl 1 prikazuje ovo
        }
    if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 2)
{
        SendClientMessage(playerid, COLOR_FADE, "{00FF00}Level 2: Lista komadni za adm lvl 2"); //adm lvl 2 prikazuje ovo i za 1
        }
    if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 3)
{
        SendClientMessage(playerid, COLOR_FADE, "Admin Level 3: Lista komadni za adm lvl 3"); //adm lvl 3 prikazuje i za 2 i za 1
}
return 1;
}


Naravno to moras jos prilagodit svojoj skripti, promjenis pAdmin u svoje i to, promjenis na svoju boju i to sve, nadam se da sam pomogao, javi ako bude nekih errora jer nemam pawno na ovom kompu

lv

*

Citat: delegat1312 poslato April 10, 2016, 21:39:55 POSLE PODNE
Citat: [NE] Lazarevic poslato April 10, 2016, 21:37:26 POSLE PODNE
Za dialog moras koristiti DIALOG_STYLE_LIST ( ne znam da li sam te dobro razumeo ), a sto se tice vozila, kao pocetnik tesko da bi mogao to da sredis. Preporucujem ti da ne koristis taj mod, zastareo je, i preeeevise ubagovan. Imas hrpu novih modova koji su moderni, a nisu edit UPa(koji takodje mozes editovati jer je predobar za pocetnike), i naravno noob friendly...

Trebam savijet od vas, kako da pocnem sa skriptanjem? Dali postoji neki pdf sa objasnjenjima i tako te neke stvari koje bi dobro dosle
Inace pohadam Racunalnog tehnicara mi vecinom radimo u Dev c++ a nijedan profesor nema blage veze sto je to pawno  :D

Za pocetak, moja preporuka je da skines UP mod. Jeste da je pun bagova za obaranje servera, propusta, i ostalog, ali uz malo truda ces sve to srediti, no to je nebitno... Sto se tice tema, imas trazilicu...
Pišem skriptu isključivo kad sam naduvan

Ako si pocetnik u skriptanju preprocuio bih ti https://wiki.sa-mp.com/ ...
Rijetki su ovdje koji ce ti dati kod kako god ti zelis, procitaj par tutoriala,citaj wiki i nauci osnove, a ako ne mozes nesto shvatiti googleaj problem vjerovatno ima na SAMP forumu ili negdje, ali ako bas hoces pomoc ovdje onda provjeri je li vec postano/objasnjeno, ako nije onda napravi novu temu.
Poslednja Izmena: April 11, 2016, 22:46:52 POSLE PODNE od Elm0P2
No

Imas razne tutorijale na youtube za pawno i skriptanje pogledaj samo, ja sam se ucio preko tutorijala tu isto ako nesto neznam napravit odem tu u Tutorijale i pogledam kako neko objasni i napravi neki sistem, i po tome sam se naucio.......neznam ni ja sve ali kazem ono ja sam se pomocu toga naucio