[POMOC]oko E-mail-a

Započeo Tommy_Vercetty, April 09, 2016, 22:14:58 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim:moja
Detaljan opis problema: ovako napravio sam E-Mail system i sada treba mi jedna provjera (ja je ne znam :P) znaci ako neko ima vec npr [email protected] email adresu a neki drugi korisnik istu ovu upise o5 ode poruka na mail znaci trebam provjeru ako neko ukuca neku email adresu a ona se vec nalazi na srw da mu izbaci Ova E-mail adresa je vec u upotrebi hvala unaprjed !!
Dio skripte:
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):

Stvarno neznam sto se tice toga, morao bi slozit da ti e-mail system ucitava iz scriptfilesa e-mailove od drugih korisnika


Nisam siguran da li to postoji za INI, mislim da može samo sa modovima koji imaju baze podataka (MySQL, SQLite i sl.)

Citat: pixelzn poslato April 10, 2016, 10:45:47 PRE PODNE
Nisam siguran da li to postoji za INI, mislim da može samo sa modovima koji imaju baze podataka (MySQL, SQLite i sl.)
Bas kao sto ti je rekao.
Mada mozes da probas da odradis na neki nacin...evo ideja:
Napravi system koji kada se unese email da taj email unosi u igraceve varijable [[pawn]PlayerInfo [/pawn]ili kako vec] ali i da se svaki email sprema u neki zaseban folder.
Zatim preko for petlje ucitas i preveris da li postoji jos neki takav isti string pomocu [pawn]strcmp[/pawn].
I onda ukoliko postoji vratis ga na dialog email a ukoliko ne pustis ga dalje i spremis email.

Mozes ucitati iz ini fajla vrijednost, evo i kako: http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=184108

Samo sto tebi treba petlja koja ce proci kroz sve sacuvane naloge, otvoriti ih i procitati ih i odraditi provjeru da li postoji taj email koji korisnik zeli da koristi.
Kao sto su ti i rekli u predhodnim postovima mnogo je lakse to uraditi sa MySQL ali ako ga ne znas koristiti onda ga nemoj ni koristiti, prije ga nauci.

Takodje je jos jedno rijesenje ovo sto je LAVendeta rekao, da emailove cuvas u odredjen folder (npr. kao sto cuvas korisnike pa na konekciji provjeravas da li fajl postoji) i tako odradis provjeru pri kucanju emaila i ukoliko fajl sa tom i tom email adresom postoji da mu izbaci poruku da ne moze koristiti tu email adresu.


Ili pokušaj ovako, prije nego lockaju temu.
Spremaj sve mailove u jedan fajl, i samo čitaj iz tog jednog fajla.