[Pomoc] Komanda i dialog

Započeo Jack_Corleone, April 05, 2016, 19:51:09 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: GTARP
Detaljan opis problema: Imam problem pravio sam dialog gps i sad sam ubacio u dialog i kuce izbaci mu dialog i da ukuca id kuce i da mu baci marker na tu kucu e sad kako da odradim za biznise i sbiznise id deo komande sta treba?
Dio skripte:/
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):/

Postavi nam ovde kodove tim komandi i toga :)
Imperia Gaming - Owner
Imperia Gaming SA:MP - samp.imperia-gaming.info

[pawn]if(dialogid == GPS)
{
   if(response)
   {
   PlayerInfo[playerid][pGPSS] = 1;
   {
      if(listitem == 0)
      {
           DisablePlayerCheckpoint(playerid);
           PlayerInfo[playerid][pGPSS] = 0;
           SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD1, "{F81414}Ugasili ste {FFFFFF}GPS!");
       }
       if(listitem == 1)
       {
           ShowPlayerDialog(playerid, GPSBeograd, DIALOG_STYLE_LIST, "{3366CC}GPS - Beograd","Policija\nOpstina\nBolnica\nBanka\nTelekom\nJavna Kuhinja\nKupovina Alata\nKupovina Dinamita\nOsiguranje\nMali Oglasi\nCvecara\nMenjacnica\nZlatara\nMehanicari\nVip Baza\nPromoter Baza\nKacige Shop\nGradjevniska Firma\nMc Donals\nAfk Zona\nCrkva\nAuto Skola", "Ok", "");
       }
       if(listitem == 2)
       {
           ShowPlayerDialog(playerid, GPSSarajevo, DIALOG_STYLE_LIST, "{3366CC}GPS - Sarajevo","Policija\nOpstina\nBolnica\nBanka\nAuto Skola\nOsiguranje\nJavna Kuhinja\nMenjacnica\nDzamija", "Ok", "");
       }
       if(listitem == 3)
       {
           ShowPlayerDialog(playerid, GPSZagreb, DIALOG_STYLE_LIST, "{3366CC}GPS - Zagreb","Policija\nOpstina\nBolnica\nOsiguranje\nMenjacnica\nKatolicka Crkva", "Ok", "");
       }
       if(listitem == 4)
       {
           ShowPlayerDialog(playerid, GPSSvigradovi, DIALOG_STYLE_LIST, "{3366CC}GPS - Svi Gradovi","Beograd\nSarajevo\nZagreb\nNis\nNovi Sad\nKragujevac\nLeskovac\nTuzla\nBanja Luka\nBijeljina\nSkoplje\nLjubljana\nSplit\nPodgorica", "Ok", "");
       }
       if(listitem == 5)
       {
           ShowPlayerDialog(playerid, GPSOrganizacije, DIALOG_STYLE_LIST, "{3366CC}GPS - Organizacije","Policija\nZandarmerija\nVojska\nSaobracajna Policija\nPolicijska Akademija\nHitna Pomoc\nTaxi\nParking Servis\nNovinari\nHitmani\nRuska Mafia\nLa Cosa Nostra\nYamaguchi\nBallas\nMs-13\nGroove Street Family\nLos Surenos\nGHS\nBajkeri\nPo-1\nPo-2", "Ok", "");
       }
       if(listitem == 6)
       {
           ShowPlayerDialog(playerid, GPSPijace, DIALOG_STYLE_LIST, "{3366CC}GPS - Pijace","BG Pijaca\nBG Avio - pijaca\nBG Pijaca camaca/brodova\nSA Pijaca\nSa Pijaca2\nSA Bike pijaca\nZG Pijaca\nZG Pijaca 2", "Ok", "");
       }
       if(listitem == 7)
       {
          ShowPlayerDialog(playerid,GPSKuce,DIALOG_STYLE_INPUT,"{3366CC}GPS - Kuce","{FFFFFF}Unesite ID kuce.","OK","");
      }
      if(listitem == 8)
      {
      ShowPlayerDialog(playerid,GPSBiznisi,DIALOG_STYLE_INPUT,"{3366CC}GPS - Biznis","{FFFFFF}Unesite ID Biznisa.","OK","");
       }
       }
       }
        return 1;
    }

if(dialogid == GPSKuce)
{
if(response)
{
       for(new h = 0; h < sizeof(HouseInfo); h++)
       {
      DisablePlayerCheckpoint(playerid);
      SetPlayerCheckpoint(playerid,HouseInfo[h][hEntrancex],HouseInfo[h][hEntrancey],HouseInfo[h][hEntrancez],2.0);
      }
   }
return 1;
}[/pawn]

Jednostavno napravis petlju kao sto si napravio za to dolje, samo trebas staviti umjesto HouseInfo kako ti je BizzInfo.Daj nam ovdje enum firme pa cemo ti pomoc

"They have computers, and they may have other weapons of mass destruction."

[pawn]enum bInfo
{
    bOwned,
   bOwner[64],
   bMessage[128],
   bExtortion[MAX_PLAYER_NAME],
   Float:bEntranceX,
   Float:bEntranceY,
   Float:bEntranceZ,
   Float:bExitX,
   Float:bExitY,
   Float:bExitZ,
   bLevelNeeded,
   bBuyPrice,
   bEntranceCost,
   bTill,
   bLocked,
   bInterior,
   bProducts,
   bMaxProducts,
   bPriceProd,
   bFakture
};
new BizzInfo[42][bInfo];
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
enum sbInfo
{
   sbOwned,
   sbOwner[64],
   sbMessage[128],
   sbExtortion[MAX_PLAYER_NAME],
   Float:sbEntranceX,
   Float:sbEntranceY,
   Float:sbEntranceZ,
   sbLevelNeeded,
   sbBuyPrice,
   sbEntranceCost,
   sbTill,
   sbLocked,
   sbInterior,
   sbProducts,
   sbMaxProducts,
   sbPriceProd,
   sbFakture
};
new SBizzInfo[62][sbInfo];[/pawn]

Sad napravis petlju primjer ovog
[pawn]for(new b = 0; b < sizeof(BizzInfo); b++)
       {
      DisablePlayerCheckpoint(playerid);
      SetPlayerCheckpoint(playerid,BizzInfo[bEntranceX],BizzInfo[bEntranceY],BizzInfo[bEntranceZ],2.0);
      }
   }[/pawn]

"They have computers, and they may have other weapons of mass destruction."

a kako da odradim za sbizove da budu u istu komandu?

Covjece gledaj sta sam ja promijenio
[pawn]for(new b = 0; b < sizeof(BizzInfo); b++)//Ovo ovdje BizzInfo
       {
      DisablePlayerCheckpoint(playerid);
      SetPlayerCheckpoint(playerid,BizzInfo[bEntranceX],BizzInfo[bEntranceY],BizzInfo[bEntranceZ],2.0);//Podatke kako ti se prema biznis
      }
   }[/pawn]

"They have computers, and they may have other weapons of mass destruction."


Pa objasni onda sta hoćeš, ja mislim da ja tebe jesam skonto dobro, ali ti ne znaš kako da realiziras ovo sto ti govorim. Možda i nisam ugl. probaj pojasnit i riješit cemo nije problem

"They have computers, and they may have other weapons of mass destruction."

Kad stavim ovako kao sto si mi ti reko da baca mi marker od biza lepo i na kuce nego sve na more, a tamo nemam nista i nece ni jedan drugi id kuce i biza da radi se sad ovo za biz imam bizz i sbizz to nzm kako da uklopim u jednoj komandi.