Story Life RPG ~ Sistemi

Započeo Mirza., Mart 26, 2023, 19:10:29 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Prije svega želim pozdraviti sve miljenike SA:MP-a ovde ćemo vam prikazati neke od naših sistema koji će se nadopunjavati svakim danom.


Prvi sistem koji ćemo vam predstaviti jeste sistem sakrivanja vozila, misije koje aktivirate za dostavu vozila.
Svako vozilo donosi novac ( oko 30k ) i 150 EXP.

Za početak potrebno je da odete na lokaciju Ocean docks, kod posla Kamiondžija da budemo precizniji.
Nakon što dođete na lokaciju, videćete tablu sa natpisima vozila koja su sakrivena.

Sledeći korak, kako bi aktivirali misiju, potrebno je da dođete ispred table i pritisnete ENTER, tada će vam u levom uglu pisati da je misija pokrenuta, takođe na enter i poništavate misiju.




Vozila su sakrivena svuda po mapi, LS,SF,LV, bele su boje, kako bi ih lakše prepoznali.



Nakon što pronađete vozilo, vraćate se na isto mesto gde ste aktivirali misiju, imaćete crveni CP, dostavite vozilo i dobijate određeni broj EXPa i novca.



Druga u nizu prezentacija, biće sistem pljačkanja jahte, odlučili smo se na prezentovanje sistema, jer dosta igrača nije upućeno i ne zna kakvi sve sistemi postoje na serveru.

Prva stvar, koju treba da uradite je da dođete na mesto kao što vidite na slici i započnete kupovinu opreme koja je potrebna za pljačku jahte, kada kupite sve potrebno, prelazite na sledeći deo.

Kupovinu vršite tipkom N kao što je označeno.


Nakon što ste kupili sve što vam je potrebno, pojaviće vam se čamac koji ste izabrali i imaćete CP na njemu, uđete u čamac i idete na sledeću lokaciju.


Ova lokacija za hakovanje vam se nalazi ispod mosta, kod plaže, te je potrebno aktivirati takođe tipkom N i započnete hakovanje, imate 20 sekundi da hakujete i nakon hakovanja, moći ćete da pređete na pljačkanje jahte.


Nakon što aktivirate hakovanje, imate 20 sekundi da pronađete kombinaciju i prelazite na pljačku.


Ukoliko ste uspešno hakovali, idete do jahte koju ćete da opljačkate.


Kada dođete na jahtu, na nekoliko različitih mesta ćete imati opciju da je obijete, takođe na tipku N, svako mesto koje ima oznaku za pljačku, možete obiti, za sada se samo novac može uzeti iz nje.


Još neka mesta za obijanje:





Ovo je jedan stariji malo sistem, ali biće vam predstavljen i on detaljno, kako bi bili upućeni u što više stvari koje server poseduje.
Na red je došao i Storage war sistem, pa da počnemo.

Svakog dana, na serveru se pokreću automatski licitacije za garaže, dobijate obaveštenje o narednoj, te je potrebno da preko vašeg mobilnog telefona ( /telefon - > srednje dugme na telefonu se stisne pomoću miša - > Storage Wars ) 



Kada ste to odradili, pojaviće vam se prozor kao ovaj iz prethodne slike i tu vam piše kada će i koja garaža biti na aukciji, idete na ''Postavi GPS'' i garaža koju ste označili biće vam označena i na vašoj mapi crvenim CPom.



Kada dođete na odredište, potrebno je da uđete u garažu gde će se obaviti licitacija za istu, kada uđete unutra, videćete 3 garaže ispred sebe, na svakoj će pisati kada će licitacija početi.



Kada licitacija počne, koristite taster ENTER, kako bi učestvovali u licitaciji, onaj koji licitira najviše, odnosi sve iz te garaže, napomena mala, tek nakon licitacije ćete saznati za šta ste licitirali i šta ste osvojili iz nje.


Nakon što ste uspešno licitirali i odneli pobedu na licitaciji, potrebno je ući u garažu i na tipku ALT pokupiti sve stvari iz nje, nakon toga, idete u PAWN SHOP i prodajete stvari iz garaže.



Nakon što uđete unutra, idete do NPCa koji će biti prikazan kad uđete u Shop, na taster enter aktivirate prodaju, imate mogućnost cenkanja sa njim takođe.






DETALJAN OPIS SERVERA: https://story-life.org/forum/index.php?topic=36437.0
IP servera: 135.125.128.240:7797
Forum: www.story-life.org


super
Sunce greje lagano šetam se po Voždovcu
Moja kučka i ja, furam je na povodcu
Zove se Lola i nije nešto lepa
Ali meni daće lapo kada dokopa se repa
Rođena na ulici, dolazi iz geta
I zato je gangsta kučka, a ne starleta
Zahvaljujući njoj meni dignuta je đoka
Krov je spušten, vožnjica od bloka do bloka
I ako glumiš mangupa jebaće ti mamicu
U tašni nema lak za nokte, ali ima palicu
Odrasla na Medaku, iz huda je sestra
Nijedna Snoopova kučka nije tol'ko gangsta
Za nju sam 'Pac, ona moja je Madonna
Ako znaš još neku takvu javi mi preko fona
I kada njesra izbije ona ne vata pištolja
Već nabada na prvu jer je gangsta drolja

Uskoro update, tako da će biti još mnogo zanimljivih stvari, čekamo vas ;)

4-ti sistem po redu, pravljenje oružja i mesto pravljenja, biće vam dostupno ovde. Sistem nije komplikovan, niti ima mnogo da se radi, sastoji se iz svega 2-3 dela, sada ću vam to predstaviti.

Prvo što trebate uraditi, jeste da uzmete materijale i uputite se u LV, kako bi mogli preraditi materijal u oružje

Slika hangara za pravljenje oružja



Kada uđete u hangar, sa vaše desne strane, možete da izrađujete oružje, dok je sa vaše leve strane, kupovina municije.

Mesto za preradu oružja



Kada ste došli na mesto za preradu ( slika iznad ), kucate komandu /izradioruzje, za izradu jednog oružja, potrebno vam je 2000$ i 200 materijala, nakon što ga izradite, idete na sledeći deo, gde je potrebno da pokupite izrađeno oružje.

Mesto na kojem uzimate izrađeno oružje ( /uzmioruzje )



Nakon toga, iza vas, sa druge strane hangara, nalaziće se municija, koju možete da kupite za vaša oružja

Mesto za kupovinu municije



Nakon uspešne kupovine municije, možete otići u bazu i komandom /prodajoruzje kreirati sebi željeno oružje.




Sistem broj 5 koji će vam biti predstavljen, jeste sistem deonica i kako on funkcioniše.

Za početak, potrebno je da odete u Stock Market koji se nalazi u Los Santosu.



Nakon što ste pronašli Stock Market, uđete unutra i imaćete jedan mini šalter na kojem možete da proverite informacije o deonicama, da kupite deonice i da ih prodate.



Kada ukucate komandu /dionice, pojaviće vam se sledeći prozorčić.



Kada kliknete na trenutne cene iskočiće vam prozor sa cenama o kupovini i prodaji deonica, kao i koliko ih trenutno vi sami posedujete



Ukoliko želite kupiti deonice, idete na opciju kupi deonice i u polju upišete koliko deonice želite kupiti.



Ukoliko želite da prodate deonice, idete na opciju prodaj deonice i upišete koliko deonice želite da prodate, novac dobijate odmah nakon prodaje.



*Maksimalno možete da imate 10 deonica, cena im nije fiksna kod kupovine/prodaje te se često menja, vaše je da sačekate najbolju ponudu/cenu i da ih u tom trenutku prodate, kako bi bili u nekom plusu, o izmenama o ceni stiže vam obaveštenje od servera u chatu.



DETALJAN OPIS SERVERA: https://story-life.org/forum/index.php?topic=36437.0
IP servera: 135.125.128.240:7797
Forum: www.story-life.org


Deonice sam vec video aaalii svakako svaka cast i srecno u daljem radu
Sunce greje lagano šetam se po Voždovcu
Moja kučka i ja, furam je na povodcu
Zove se Lola i nije nešto lepa
Ali meni daće lapo kada dokopa se repa
Rođena na ulici, dolazi iz geta
I zato je gangsta kučka, a ne starleta
Zahvaljujući njoj meni dignuta je đoka
Krov je spušten, vožnjica od bloka do bloka
I ako glumiš mangupa jebaće ti mamicu
U tašni nema lak za nokte, ali ima palicu
Odrasla na Medaku, iz huda je sestra
Nijedna Snoopova kučka nije tol'ko gangsta
Za nju sam 'Pac, ona moja je Madonna
Ako znaš još neku takvu javi mi preko fona
I kada njesra izbije ona ne vata pištolja
Već nabada na prvu jer je gangsta drolja

Super samo napred
#ROBY
#ONLINE !
----- NIKAD PORAZ SAMO LEKCIJA! -----

Kao što je većina vas upoznata, vraćen je stari, jednostavni sistem sađenja droge.
Ovaj sistem sastoji se iz 3 dela, sađenje, prerada, potom prodaja droge.

Postoje tri vrste droge na serveru, opium, kokain, marihuana, svaka od njih ima svoju cenu prilikom kupovine semena i prilikom prodaje nakon što je preradite.
Trenutno, na prerađenu drogu se čeka 24h ( najverovatnije će se spustiti na što manje da se čeka )
Nakon što prodate drogu, završni deo će vam biti da operete prljav novac koji dobijete od nje, lokacija će vam se nalaziti takođe ovde.

Svaka droga ima svoje 3 lokacije, nijedna lokacija nije ista za kokain/marihuanu/opium, svaka ima posebno mesto za kupovinu semena, preradu i prodaju. Ja ću vam predstaviti sistem sa kokainom, princip je isti, razlika je u vremenu čekanja da biljka poraste, naravno i u ceni, to ćete videti sami, sve lokacije koje su bile tajne, biće podeljene sa vama nakon što vam se objasni sistem.

Kupovina semena za sađenje

Prva stvar koju trebate da uradite, jeste da odete do lokacije za prodaju semena, te ga kupite.

Nakon što ste kupili seme, potrebno je da pronađete odgovarajuće mesto za sadnju, zabranjeno je saditi biljke na javnim mestima, betonu, podloga mora biti zemlja.


Sađenje biljke

Ovde nema šta puno da se kaže, kada pronađete odgovarajuću lokaciju, potrebno je da zasadite vašu biljku, kada je posadite, pisaće vam tačno vreme za koje će ona narasti, te je možete obrati posle tog vremena.


Prerada droge

Nakon što ste obrali svoju biljku, idete na sledeću lokaciju, lokacija za preradu kokaina.
Nakon toga, potrebno je da prođe 24h kako bi se vaša droga preradila.


Prodaja prerađene droge

Nakon 24 sata, kada vam se droga preradi, moći ćete da je prodate, da li drugim igračima ili na lokaciji za prodaju droge, na vama je.


I za kraj, nakon što ste uspešno prodali drogu, dobićete prljav novac, koji morate da operete kako bi ga mogli koristiti.

LOKACIJE ZA KUPOVINU SEMENA, PRODAJU, PRERADU + PRANJE NOVCA

Kupovina semena marihuane


MAPA


Prerada marihuane


MAPA


Prodaja marihuane


MAPA


Kupovina semena opiuma


MAPA


Prerada opiuma


MAPA


Prodaja opiuma


MAPA


Kupovina semena koke


MAPA


Prerada koke u kokain


MAPA


Prodaja kokaina


MAPA


Lokacija za pranje novca


MAPA



To bi bilo to, nadam se da nije bilo nejasnoća nikakvih, ukoliko budete imali problem sa lokacijama da ih pronađete i dalje, IG ćemo vas uputiti još na njih.


Najnovije informacije za nadolazeći UPDATE možete pogledati: https://story-life.org/forum/index.php?topic=36458.msg390297;topicseen#new
IP servera: 135.125.128.240:7797
Forum: www.story-life.org

mm

*

nije lose a nije ni porsche , bilo bi malo lepse da izmapate nesto kao skriveno ne da bude kao samo zgradica ali dobro je i ovo , gj

Citat: Mrvica poslato April 03, 2023, 15:20:43 POSLE PODNE
nije lose a nije ni porsche , bilo bi malo lepse da izmapate nesto kao skriveno ne da bude kao samo zgradica ali dobro je i ovo , gj
Bilo je skrivene lokacije valjda se to igračima ne sviđa, pa smo sve sisteme prezentirali i pokazali lokacije kako bi lakše pristupili istim.

Citat: Mirza. poslato April 03, 2023, 17:12:41 POSLE PODNE
Bilo je skrivene lokacije valjda se to igračima ne sviđa, pa smo sve sisteme prezentirali i pokazali lokacije kako bi lakše pristupili istim.

Slazem se, svi danas gledaju da im je sve pokazano, nema te misterije kada si pre 2k18 imao lokaciju pa prodajes drugom itd...

Ja kad sam napravio tako jebes me da mi zid prodaje sjeme ccc

gj gj
Sunce greje lagano šetam se po Voždovcu
Moja kučka i ja, furam je na povodcu
Zove se Lola i nije nešto lepa
Ali meni daće lapo kada dokopa se repa
Rođena na ulici, dolazi iz geta
I zato je gangsta kučka, a ne starleta
Zahvaljujući njoj meni dignuta je đoka
Krov je spušten, vožnjica od bloka do bloka
I ako glumiš mangupa jebaće ti mamicu
U tašni nema lak za nokte, ali ima palicu
Odrasla na Medaku, iz huda je sestra
Nijedna Snoopova kučka nije tol'ko gangsta
Za nju sam 'Pac, ona moja je Madonna
Ako znaš još neku takvu javi mi preko fona
I kada njesra izbije ona ne vata pištolja
Već nabada na prvu jer je gangsta drolja

Citat: njoBe_ poslato April 03, 2023, 18:53:34 POSLE PODNE
Ja kad sam napravio tako jebes me da mi zid prodaje sjeme ccc

Tebe moram hahahaa