[Konkurs] Skripter za Rage:MP

Započeo walter0111, Avgust 27, 2021, 22:34:36 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozdrav U potrazi sam za skriptrom da skripta Rage:Mp to jest gta v server ako ima neko zainteresovan neka se javi na discord Walter01#0001

Napisi vise o tome, i mozes da pocnes zasto RageMP a ne FiveM...
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.

Citat: Deleted User poslato Avgust 28, 2021, 13:54:01 POSLE PODNE
Napisi vise o tome, i mozes da pocnes zasto RageMP a ne FiveM...
Mnogo slabiji računar zahtjeva RAGE?

Citat: Deleted User poslato Avgust 28, 2021, 13:54:01 POSLE PODNE
Napisi vise o tome, i mozes da pocnes zasto RageMP a ne FiveM...

Ne vidim zbog čega bi počeo sa ''Zašto RageMP, a ne FiveM?'', dečko je odlučio da otvara/drži RageMP server i treba mu skripter.
Jedino sa čim bi mogao da počne je konkretno šta mu treba i šta je zamislio.
Poslednja Izmena: Avgust 28, 2021, 17:20:01 POSLE PODNE od Crownshot
My tutorials: PawnPlus MySQL, y_colours

Citat: MirsoN poslato Avgust 28, 2021, 15:38:39 POSLE PODNE
Mnogo slabiji računar zahtjeva RAGE?
Relativno gledano posto rage nema NPC-eve kao FiveM, i iskreno sve zavisi od servera do servera. Posto RageMP nema NPC-eve a neki serveri svejedno umeju bas da ubiju FPS modovima.
Dok recima na FiveM ima i par poprilicno velikih servera gde mozes da igras ko da si na GTA Online bez dropova i svega samo zato sto imaju optimizovane modove i kod.



Citat: Crownshot poslato Avgust 28, 2021, 17:18:23 POSLE PODNE
Ne vidim zbog čega bi počeo sa ''Zašto RageMP, a ne FiveM?'', dečko je odlučio da otvara/drži RageMP server i treba mu skripter.
Jedino sa čim bi mogao da počne je konkretno šta mu treba i šta je zamislio.
Prvi razlog bi bio community, i postojeci resursi (modovi).
I ako sam pitao znaci da imam svojih razloga. Njegovo je da li ce ogvorotiti ili ne. A pitao sam zato sto hocu da cujem opravdan razlog da koristi RageMP umesto FiveM, a ne eto tako hocu, ili neko mi je rekao da je ovaj bolji.
Posto danas hoce RageMP umesto FiveM, sjutra ce hteti jedan data storage sistem umesto onog drugog, cisto onako bezveze.
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.

Citat: Deleted User poslato Avgust 28, 2021, 17:51:16 POSLE PODNE
Relativno gledano posto rage nema NPC-eve kao FiveM, i iskreno sve zavisi od servera do servera. Posto RageMP nema NPC-eve a neki serveri svejedno umeju bas da ubiju FPS modovima.
Dok recima na FiveM ima i par poprilicno velikih servera gde mozes da igras ko da si na GTA Online bez dropova i svega samo zato sto imaju optimizovane modove i kod.

Upravo tako druže, mada problem i jest što svaki naš "balkanski" server ima optimizaciju 0 tako da ako iole slabiji računar imaš računaj na dropove i probleme..

Niti Rage niti FiveM ne ide ljepše od Onlinea, i najprostiji resursi lako pojedu 8 GB rama.
FiveM je igraniji s razlogom, koji ja možda ne znam objasniti, a i GTA V sam od sebe nije toliko zahtjevan za današnje tržište da se o tome tako priča.

Citat: Slade poslato Avgust 28, 2021, 23:27:49 POSLE PODNE
Niti Rage niti FiveM ne ide ljepše od Onlinea, i najprostiji resursi lako pojedu 8 GB rama.
FiveM je igraniji s razlogom, koji ja možda ne znam objasniti, a i GTA V sam od sebe nije toliko zahtjevan za današnje tržište da se o tome tako priča.
Sve je relativno gledano brate. A to da resursi lako pojedu 8GB ram-a je optimizacija koju vecina developera zanemare zato sto imaju dobar PC (sta vise vecina ni nezna da ima neki problem).
FiveM je igraniji zato sto kad ga igras cak i na serveru sa 10 ljudi ne osecas se sam kao na RageMP. A razlog zasto RageMP ima vise servera je zbog toga sto je teze poceti sa FiveM.
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.

Citat: Deleted User poslato Avgust 28, 2021, 13:54:01 POSLE PODNE
Napisi vise o tome, i mozes da pocnes zasto RageMP a ne FiveM...
Izvini te nisam bio tu duze vrijeme pa nisam vidio odgovore, nije ti lose pitanje iskreno.
Prvenstveno Rage:mp je bolji jer je bolja sama od sebe optimizacija i ne treba toliko jak racunar da bi se igrao normalno gta v pogotovo na 1.1 verziji rega.
NPC jos nema da hodaju gradom i tako to al imaju da budu u vozilima bar kako sam ja vidio na forumima.
Rage je dosta bolji za sam Roleplay neg Fivem samim tim Rage dosta posjeca na samp i jednostavnij je za koristenje igracima

Fun fact braco , i u FIVE-Mu mozes iskljuciti NPC-OVE , ne pitajte me kako znam , gledao sam servere bez deafult npceva , i samim tim otklonis frame dropovanje i lagovanje :D

Ali najjaci su mi ubedljivo serveri u GTA V koji prave kopije SA:MP-a , ono da igracu stoji koji je igrac iznad glave i da to svako moze da vidi i jos tako neke stvari , ajde to razumem u sampu ali ovde mi je to ne shvatljivo pogotovo u roleplayu :)

Citat: Ƭ H Σ Ʋ 1 ∏ ∏ Ψ _ poslato Avgust 29, 2021, 18:36:30 POSLE PODNE
Fun fact braco , i u FIVE-Mu mozes iskljuciti NPC-OVE , ne pitajte me kako znam , gledao sam servere bez deafult npceva , i samim tim otklonis frame dropovanje i lagovanje :D

Ali najjaci su mi ubedljivo serveri u GTA V koji prave kopije SA:MP-a , ono da igracu stoji koji je igrac iznad glave i da to svako moze da vidi i jos tako neke stvari , ajde to razumem u sampu ali ovde mi je to ne shvatljivo pogotovo u roleplayu :)
Evo bas me zanimalo kako se gase NPC-evi pa proguglao 2 minuta. Nigde nema objasnjeno (makar ja nisam nasao, ali sam i na brzaka google), ali u dokumentaciji i na forumima imaju par hintova.

U sustini, na klientu, u svakom frejmu poziva se ovo.
SetPedDensityMultiplierThisFrame( 0.0)
SetVehicleDensityMultiplierThisFrame( 0.0 )

Vrednosti su od 0.0 do 1.0 (nemoze preko 1.0 i to je valjda limit GTA V/Online)
U sustini malo je drugacije nego sto sam ocekivao, ali ako se razmisli, brutalno je zato sto programerima daje neverovatnu slobodu.

On Topic: Discord Frosty#0752 posalji DM, objasni opsirnije sta imas, sta ti treba itd...Mozda budem zainteresovan (najvise sve zavisi od obima posla i vremena). Odmah napominjem, ne zanimaju me nikakve pozicije i cuda samo pare.
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.

Pozdrav, u potrazi smo za jos jednim dobrim i kvalitetnim RageMp skripterom. Naravno imamo odlicnog skriptera ali sto ne bi bilo lose da dodje jos jedan covek da ubrza jednostavno rad i sve ostalo. Mozete mi se javiti na Discordu posaljite zahtev odgovoricu vam u sto kracem roku.
- consummate#2867