[Unity] Custom RakNet Multiplayer

Započeo Ino42O, Februar 17, 2020, 13:16:19 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozz, radim na multiplayer igri, a posto je unity limitiran sto se tice networkinga, odlucio sam se poigrati RakNet-om, posto je dokumentacija slaba a community jos slabiji, morao sam citati dosta source code-a kako bi razumio na koji nacin radi i kako da ga koristim, uspjesno sam napisao server u C++ (isto kao samp), a za client-side sam koristio C++ i buildao .DLL kao wrapper RakNet-a, ubacio ga u Unity i povezao, trenutno sam napravio chat u real-time preko RakNeta, sljedece radim player movements i ostale sinkronizacije..

Biti ce videa od mene na tu temu..

Ovdje je slika 3 instance klijenta povezanih na jedan server: https://i.imgur.com/wiXeCDZ.png
A ovdje jedan sneak-peek https://image.prntscr.com/image/Oqb2XFs1RGa1bJYf1a1wTA.png
Software Developer

Iskreno mali broj ljudi na Balkanu se bavi ovime ako budes lepo ucio i vredno radio mozda i postignes nesto.. !!  :) :)

Biće zajebano, skidam kapu ako sve uradiš kako zamišljaš.




gl brt

TIIIIIRRRRRRUUUUUU RIIIIIIIIIIIIIIIII RUUUUUUUUUUUUU

svaka cast brate :/

Mnogo imaš ti još da jedeš kačamak.
skrr
Moj tutorijali: Bazilion indent warninga
WORK? : Smart Project 1.2 , Leskovacki Detmec, Rodjendanski  server


Penzionisani balkanski samp kripter



Svaka ti cast, gl :P

RADOVI

[GM]Valhalla OGC -> KLIKNI ME NEZNO
Y_TIMERS TUT -> KLIKNI ME NEZNO
Duel System FS -> KLIKNI ME NEZNO
[GM]Noise RolePlay -> KLIKNI ME NEZNO
C# Custom SAMP Launcher -> KLIKNI ME NEZNO
FySnow Map -> KLIKNI ME NEZNO
Hunger Games FS -> KLIKNI ME NEZNO
FunRace LiveEvent FS -> KLIKNI ME NEZNO
Registracija Sistem(VIDEO) -> KLIKNI ME NEZNO
Y_ITERATE TUT -> KLIKNI ME NEZNO
[INC]Dynamic Rent Locations -> KLIKNI ME NEZNO
[GM]Balkan Evolution -> KLIKNI ME NEZNO
[TUT]SAMP VOICE ( SLOZENIJE ) -> KLIKNI ME NEZNO


Citat: VAYNE poslato Mart 09, 2020, 00:13:23 PRE PODNE
https://forum.unity.com/threads/raknet-networking-solution.700619/

Link koji si naveo nema veze sa mojim projektom, vjerovatno mislis da sam uzeo taj kod? ali ne, u tom kodu je i server i client odradjen u C# i nema razvijenu flexibilnost hostanja servera po zelji, nego je limitiran jako, dok sam ja od 0 radio, client je na kraju .DLL dostupan u C#, dok je server potpuno u C++, recimo isto kao i SA:MP, zapravo vidi se na prvoj slici gore u pozadini server kod

pored toga, RUST networking je napisan na isti nacin kao sto ja radim, i isto je u unity i raknet c++
ima tu jos nekolicina igrica, ali je stvar sto takav nacin moras raditi custom po svojoj igri i potrebama, svoje pakete i ostale stvari raditi, a taj na linku je totalno drugaciji nacin od ovih i ovog
Software Developer

Kidas brt :) Samo napred

One And Only
Old Member
Since AVGUST 2013. :)
GAME OVER - SCRIPTING
SINCE 2009 - 2020

Citat: Ino42O poslato Mart 09, 2020, 01:45:51 PRE PODNE
Link koji si naveo nema veze sa mojim projektom, vjerovatno mislis da sam uzeo taj kod? ali ne, u tom kodu je i server i client odradjen u C# i nema razvijenu flexibilnost hostanja servera po zelji, nego je limitiran jako, dok sam ja od 0 radio, client je na kraju .DLL dostupan u C#, dok je server potpuno u C++, recimo isto kao i SA:MP, zapravo vidi se na prvoj slici gore u pozadini server kod

pored toga, RUST networking je napisan na isti nacin kao sto ja radim, i isto je u unity i raknet c++
ima tu jos nekolicina igrica, ali je stvar sto takav nacin moras raditi custom po svojoj igri i potrebama, svoje pakete i ostale stvari raditi, a taj na linku je totalno drugaciji nacin od ovih i ovog
hahaha nisam mislio da si ukrao kod jer znam da nisi

samo sam poslao onako jer očito već postoji nešto slično