PARTNERI:
-UPOZORENJE-

Samo registrovani članovi mogu da vide/koriste forum u celini.
Prijavite se ili registrujte nalog na Balkan SA-MP forumu.

Autor Tema: [Pitanje/Savet] Neki tutorijal  (Pročitano 1300 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže __vedran.xyz77

Neki tutorijal
« poslato: Avgust 30, 2019, 16:06:41 posle podne »
Krenuo sam da ucim c++ ima li neko nekakav tutorijal gde mogu procitati deluje mi stvarno ez programaski jezik

Van mreže Galardo

Odg: Neki tutorijal
« Odgovor #1 poslato: Avgust 30, 2019, 16:09:54 posle podne »
Mozes pogledati neke simple tutorijale kao sto su kako napravit calculator i iz toga mozes lagano naucit:KLIK!

Van mreže Fqris

« Odgovor #2 poslato: Avgust 30, 2019, 16:15:07 posle podne »
Citat
deluje mi stvarno ez programaski jezik

vjeruj da ti samo djeluje
TIIIIIRRRRRRUUUUUU RIIIIIIIIIIIIIIIII RUUUUUUUUUUUUU

Van mreže __vedran.xyz77

« Odgovor #3 poslato: Avgust 30, 2019, 16:16:42 posle podne »
vjeruj da ti samo djeluje
Nakon dosta vremena provedenog u pawn jeziku ne cini mi se kao tezak ali videcemo xd

Van mreže Bašovski

« Odgovor #4 poslato: Avgust 30, 2019, 16:17:51 posle podne »
deluje mi stvarno ez programaski jezik

c++ je mozda, najvjerovatnije najtezi programski jezik i ne postoji ni jedna osoba koja ga savršeno poznaje, jeste da je lagan naučiti za osnovnu upotrebu, ali za zahtjevnije stvari postaje sve kompleksniji.

Najpravilniji način da naučiš bilo koji jezik je da prvobitno prođeš kroz zvaničnu dokumentaciju ili tutorial (kao što ga recimo Python ili Java imaju), a onda tek da uz pomoć nekih tutoriala radiš, jer svaki tutorial ti neće objasniti sve što te zanima o određenoj alatki ili libraryu i sl. već će ti na najjednostavniji način objasniti i samo površinski objasniti materiju koju trebaš savladati.

Zašto prvo pročitati dokumentaciju ili zvaničan tutorial? - Zato što ćeš se upoznati sa svim pojmovima koji se koriste vezano za taj programski jezik i niti jedan pojam ti neće biti kasnije nepoznat kroz bilo kakav razgovor ili kroz neki tutorial na netu.

http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/
https://en.cppreference.com/w/

bilo je lijepo dok je trajalo.

Van mreže Osamu Dazai

« Odgovor #5 poslato: Avgust 30, 2019, 16:25:58 posle podne »
Prosto pročitaj docs i usput gledaj ovo, tako sam ja učio:

https://youtu.be/_bYFu9mBnr4
My tutorials: y_inline & y_dialog, Ternary Operator, y_flooding, y_bit, samp-logger, Pawn Plus I Deo ( Dynamic Strings ), Map Zones, TextDraw Buttons, y_iterate, easyDialog, samp-plugin-timerfix
My includes: TextDraw Buttons

Respect: Bunta, Vedran, Ivan Bagarić, Itz.Yansi, Rade Ćurić (ni ja ne verujem)
Biggest respect goes to: ADRFranklin

Citat: Vodka Play
Obožavam te "skriptere" koji probleme rešavaju tako što menjaju mod svaka 2 dana, tako će sigurno naučiti.
Neko im nacrta u temi Å¡ta treba uraditi, al' ne vredi nisu svi za skriptanje.

Van mreže __vedran.xyz77

« Odgovor #6 poslato: Avgust 30, 2019, 16:32:42 posle podne »
c++ je mozda, najvjerovatnije najtezi programski jezik i ne postoji ni jedna osoba koja ga savršeno poznaje, jeste da je lagan naučiti za osnovnu upotrebu, ali za zahtjevnije stvari postaje sve kompleksniji.

Najpravilniji način da naučiš bilo koji jezik je da prvobitno prođeš kroz zvaničnu dokumentaciju ili tutorial (kao što ga recimo Python ili Java imaju), a onda tek da uz pomoć nekih tutoriala radiš, jer svaki tutorial ti neće objasniti sve što te zanima o određenoj alatki ili libraryu i sl. već će ti na najjednostavniji način objasniti i samo površinski objasniti materiju koju trebaš savladati.

Zašto prvo pročitati dokumentaciju ili zvaničan tutorial? - Zato što ćeš se upoznati sa svim pojmovima koji se koriste vezano za taj programski jezik i niti jedan pojam ti neće biti kasnije nepoznat kroz bilo kakav razgovor ili kroz neki tutorial na netu.

http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/
https://en.cppreference.com/w/
nzm radio sam onaj kalkulator kao fazon lici mi na pawn vrv sam prebrzo pomislio da je lagan

Prosto pročitaj docs i usput gledaj ovo, tako sam ja učio:

https://youtu.be/_bYFu9mBnr4
ovo 5 dana gledati  :D

Van mreže Osamu Dazai

« Odgovor #7 poslato: Avgust 30, 2019, 16:37:58 posle podne »
Ja sam za dva dana haha  :D

nzm radio sam onaj kalkulator kao fazon lici mi na pawn vrv sam prebrzo pomislio da je lagan

Pa da si pročitao PAWN docs video bi da je PAWN C-alike a svaki programski jezik a posebno C++, C# ima C-alike syntaxu
« Poslednja izmena: Avgust 30, 2019, 16:39:28 posle podne Osamu Dazai »
My tutorials: y_inline & y_dialog, Ternary Operator, y_flooding, y_bit, samp-logger, Pawn Plus I Deo ( Dynamic Strings ), Map Zones, TextDraw Buttons, y_iterate, easyDialog, samp-plugin-timerfix

Obožavam te "skriptere" koji probleme rešavaju tako što menjaju mod svaka 2 dana, tako će sigurno naučiti.

Van mreže __vedran.xyz77

« Odgovor #8 poslato: Avgust 30, 2019, 16:46:17 posle podne »
Ja sam za dva dana haha  :D

Pa da si pročitao PAWN docs video bi da je PAWN C-alike a svaki programski jezik a posebno C++, C# ima C-alike syntaxu
Da bukvalno sam pawn ucio u pawnu ne po internetu xd

Edit: gotivan ovaj lik sto si poslao bukv sve objasni

Van mreže Osamu Dazai

« Odgovor #9 poslato: Avgust 30, 2019, 17:08:09 posle podne »
Yep

Van mreže ghost1337

« Odgovor #10 poslato: Septembar 04, 2019, 05:22:01 pre podne »
The New Boston YT kanal za osnovu.
FIT Mostar YT Channel za Objektno Orijentisano programiranje.
petlja.org da razbijas sebi mozak sa zadacima (razne transformacije, iteracije, pizdarija bolesnih da naucis kako i sta se moze).
Uzmi u obzir, ni jedan programski jezik nije easy a pogotovo C++ i imaces bruku zajebavanja oko svega toga. Ne bih zelio da te obezhrabrim i nesto slicno, al znaj doce do nekih kriticnih situacija i zelje za odustajanjem. Tu pritisni i izguraj do kraja. Sretno

Van mreže PekiDaBoss

« Odgovor #11 poslato: Novembar 24, 2019, 23:21:01 posle podne »
Vjeruj da ti se cini.Radio sam C,bukv znam skoro sve oko Console programiranja u C,C++ isti C samo mrvicu drugacija sintaksa,ukoliko ti jos treba pomoc.