Pomoc oko kuca

Započeo [CH]Uskok, Maj 12, 2009, 09:51:52 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

funky

Citat: admin poslato Maj 12, 2009, 10:54:47 PRE PODNE
To vrijedi ako je gf mode.

vrijedi to i za penls..pa isto tie kuce pravit... ;)



JoeBullet

Citat: [CH]Jony_Man aka Lukas poslato Maj 13, 2009, 23:30:07 POSLE PODNE
Moras i house car napravit...
ispravak netocnog navoda.. ne trebas... ako ne stavis house car opet ce ti raditi...  :P

ne znam meni nije htjelo...kad bih kupio nebi bilo onog sto treba pisat ova kuca je za prodaju...ma i tko bi se sjeco..

Ma naravno da moze i za pen, mislim da to nisam ni trebao navoditi.  A zar nije bolje odmah kompletno sve uraditi i house car i kucu nego jednog dana da ti padne na pamet da si mogao i housecar, pa se onda zajebajes bezveze kasnije za ID-evima i sl. Kad radis, radi temeljito i gotovo.

funky

pa istina...ako nes bit precizan oko skriptanja nemoj ni skriptat...samo fora je u penlsu kad ne napravis house car za jednu kucu nestanu ti svi auti iz gamemodea. ...  ;)

r4z0r

a na Stunt Univesity modu housecar uopce nije potreban xD .. pa je prelako napravit .

Evo sad jos gore nema niti ni na jednoj kuci Pickupa nesto sam zahebo pa cu sad uzet novi GF i u njemu cu probat kucu xD

EDIT: Evo uspio sam napravit kucu. Ali cim na HouseInfo sa 34 stavim na 35 i u propery.cfg ubacim sto trebam nestanumi svi picupovi sa svih kuca. Treba li mozda jos nede u Gf modu promjenit osim house info. znam da treba za auto ali sad auto jos nisam stavljo.
Poslednja Izmena: Maj 15, 2009, 13:45:12 POSLE PODNE od [CH]uskok

Pa kad promijenis za auta sa 34 na 35 moras i dodati ispod liniju sa koordinatama auta i to po redu, tj. moras znaci dodati je 35. po redu, ne smijes je staviti odmah prvu jer ce ti se onda pomijesati auta. I kad to uradis, onda ces morati promijeniti id-eve svih vozila za +1 ako si dodao samo jedno house auto, to znaci da ces ono isaplane ili tako nesto morati pomaknuti za +1, pa za karting, pa za police auta i sl. Taj dio smo vec objasnili tu negdje na forumu sto se tice dodavanja auta i mijenjanja id-eva pa potrazi sa search.

Znam ja to ali evo napravim kucu sve fino radi ali kad na HouseInfo pomaknem na 1+ nestanu svi pickupovi. I jos nesto ja udem u kucu i ne udem u interior nego budem iznad interiora a ne u njemu

sta treba povecat u property?:S

zerocoolos

za svaku novu kucu jedan novi red, znaci neki od redova i samo mijenjas koordinate ulaza... jedini problem ce ti biti sto ce se vidjet igraci unutra a za to koristi virtualworld. sad da napravis virtualni world radi ovo:
odi na "public OnPropUpdate",  tamo nadji "while (idx < sizeof(HouseInfo))" i ispod toga imas ono zapisivanje "format(coordsstring, sizeof(coordsstring), "%f,%f,%f,%f,%f,%f....." samo na kraj(prije navodnika ") dodaj %d\n i takodjer ispod HouseInfo[idx][hLevel], dodaj HouseInfo[idx][hWorld]);
HouseInfo[idx][hLevel],
HouseInfo[idx][hWorld]);  <--------------to dodaj(pripazi da ; dodas ovdje umjesto na hlevel)

isto to moras dodat i u "enum hInfo":
hLevel,
hWorld,<-------------------tu dodat(znaci na kraj)


zatim odi u property file dodaj ",virtualbroj" u svaki red na kraj, umjesto virtualbroj pisi ako je to prva kuca s tim interijerom pisi 0, ako je druga 1, itd... Zatim jos moras definirat /exit komandu da provjerava iz kojeg je virtualworlda ta kuca da bi znao te izbacit na pravo mjesto, za to dodaj if(playerid,HouseInfo[hWorld]) i to prije "if (PlayerToPoint(3, playerid,HouseInfo[hExitx], HouseInfo[hExity],........"

meni je dajgoro dao njegovu skripticu jednu,znaci kada covjek ude u int on sam trazi u kojoj je kuci i izbacuje ga ispred nje tako nesto je objasnio...
ja kad napravim kucu nema mi onog plavog kucice za kupit:S...ali normalno mogu kupit