◄ Glavni razgovor #45 ►

Započeo SlavicBeast, April 07, 2020, 21:43:55 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Citat: Hydra. poslato Maj 18, 2020, 08:27:02 PRE PODNE
Nisam ekspert u slaganju PC-a pa ako možete pomoći. Trenutno imam Intelov i5 2400 i želim prebaciti procesor na i7 bla bla.. e sad ja taj i7 mogu samo ustekat i to je to, ili moram nesto drugo uz to.. ::)

Zavisi koji i7 hoces i koju matičnu imas

Луда по тебе
Луда по тебе
Луда по тебе
Луда по тебе
Луда по тебе
Луда по тебе
Луда по тебе
Луда по тебе
Луда по тебе
Луда по тебе

Oce li ikada ova djeca prestati da pametuju o ratovima/zlocinima po fb?
Na vrijeme se trebalo to udarat,a ne pustiti djeda da im prepricava svoje dozivljaje...

Citat: Galardo poslato Maj 18, 2020, 11:35:51 PRE PODNE
Oce li ikada ova djeca prestati da pametuju o ratovima/zlocinima po fb?
Na vrijeme se trebalo to udarat,a ne pustiti djeda da im prepricava svoje dozivljaje...
Treba li block listu da ti pokazujem hahahahah, block i kraj priče :P

Citat: daddy. poslato Maj 18, 2020, 12:18:30 POSLE PODNE
Treba li block listu da ti pokazujem hahahahah, block i kraj priče :P
Slažem se  :D..To su dijeca koja ne znaju nista o tome a pričaju  ???

#A.J.

Citat: lmr. poslato Maj 18, 2020, 13:10:46 POSLE PODNE
Slažem se  :D..To su dijeca koja ne znaju nista o tome a pričaju  ???
Dijeca ?


Citat: Hydra. poslato Maj 18, 2020, 08:27:02 PRE PODNE
Nisam ekspert u slaganju PC-a pa ako možete pomoći. Trenutno imam Intelov i5 2400 i želim prebaciti procesor na i7 bla bla.. e sad ja taj i7 mogu samo ustekat i to je to, ili moram nesto drugo uz to.. ::)
Moraš znati koji socket imaš trenutno i da li taj i7 procesor ima isti socket kao trenutni. Takođe moraž znati da li matična može podržati taj budući procesor (vjerovatno može ako nije neki noviji i7).
Moraš znati kolika je da kažemo disipacija trenutnog procesora i uporediti sa novim i7 procesorom da bi znao da li tvoj trenutni hladnjak može da ga drži u granicama normale to jest da temperatura ne prelazi određeni nivo.

Dajem ti primjer, tvoj trenutni procesor zahtijeva takozvani LGA1155 socket i vrši disipaciju od otprilike 95W.
Dakle trebaš gledati da li je procesor koji želiš kupiti proizveden za LGA1155 socket i da li oslobađa veću količinu toplote od trenutnog procesora.
Ako planiraš neki noviji i7 (ne toliko noviji) vjerujem da je disipacija ako ne manja onda sigurno ista, jer ako je noviji vjerovatno je korišten litografski proces od 22nm ili nešto slično što može (ali ne mora) značiti da ima manju disipaciju toplote.
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!

Voli sve ne pravi razliku by LoOdaK






#A.J.

Citat: LoOdaK poslato Maj 18, 2020, 14:51:07 POSLE PODNE
Moraš znati koji socket imaš trenutno i da li taj i7 procesor ima isti socket kao trenutni. Takođe moraž znati da li matična može podržati taj budući procesor (vjerovatno može ako nije neki noviji i7).
Moraš znati kolika je da kažemo disipacija trenutnog procesora i uporediti sa novim i7 procesorom da bi znao da li tvoj trenutni hladnjak može da ga drži u granicama normale to jest da temperatura ne prelazi određeni nivo.

Dajem ti primjer, tvoj trenutni procesor zahtijeva takozvani LGA1155 socket i vrši disipaciju od otprilike 95W.
Dakle trebaš gledati da li je procesor koji želiš kupiti proizveden za LGA1155 socket i da li oslobađa veću količinu toplote od trenutnog procesora.
Ako planiraš neki noviji i7 (ne toliko noviji) vjerujem da je disipacija ako ne manja onda sigurno ista, jer ako je noviji vjerovatno je korišten litografski proces od 22nm ili nešto slično što može (ali ne mora) značiti da ima manju disipaciju toplote.
Sto volim ovako nesto pametno da procitam

Citat: .foux poslato Maj 18, 2020, 17:22:05 POSLE PODNE
Sto volim ovako nesto pametno da procitam
Od mene je teško čuti (pročitati) nešto pametno. :D
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!

Voli sve ne pravi razliku by LoOdaK




Citat: LoOdaK poslato Maj 18, 2020, 18:34:04 POSLE PODNE
Od mene je teško čuti (pročitati) nešto pametno. :D
Evo, upravo si jednu pametnu rekao xD

Citat: daddy. poslato Maj 18, 2020, 18:42:24 POSLE PODNE
Evo, upravo si jednu pametnu rekao xD
Fuck, pored toga što sam lud još sam i glup.. Ah kažu da je takav život najljepši ;)
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!

Voli sve ne pravi razliku by LoOdaK




Citat: LoOdaK poslato Maj 18, 2020, 18:45:09 POSLE PODNE
Fuck, pored toga što sam lud još sam i glup.. Ah kažu da je takav život najljepši ;)
Slažem se, nisam ništa bolji hahahaah