Kreiranje Aliasa

Započeo yeet, Jul 14, 2022, 22:02:24 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Evo jedan krataka tut mada nije ni tutorail ali ajde

Prvo sto vam je potrebno jeste da skinete ovaj include https://github.com/katursis/Pawn.CMD

Poslje toga moramo includati taj include

[pawn]#include <Pawn.CMD>[/pawn]

E sad imamo samo jednu prostu komandu

[pawn]CMD:posaljinaduty(playerid, params[])
{
   new targetid;
   if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] < 7) return SendErrorMessage(playerid,"Niste ovlasceni za koriscenje te komande!");
   if(sscanf(params, "u", targetid)) return SendInfoMessage(playerid, "Koristite /posaljinaduty [playerid]");
   if(!IsPlayerConnected(targetid)) return SendInfoMessage(playerid, "Igrac nije na serveru!");
   if(PlayerData[targetid][pAdmin] < 2) return SendInfoMessage(playerid, "Igrac mora biti minimalno level 2 Admin!");
   if(PlayerData[targetid][pAdmin] > PlayerData[playerid][pAdmin]) return SendInfoMessage(playerid, "Nemozete vecem ranku od vaseg!");
   if(!PlayerData[targetid][pAdminDuty])
   {
      va_SendClientMessage(targetid, -1, "%s vas je prislio da budete na duznosti.", GetRPName(playerid));
   }
   else
   {
       va_SendClientMessage(targetid, -1, "%s vas je prislio da nebudete na duznosti vise!", GetRPName(playerid));
   }
   callcmd::aduty(targetid, "\1");
   return 1;
}[/pawn]

Evo jednostavno da nemorate se zezati u skripti i pisati aliase (zamjenu) komandi samo dodati u IG i toe to

Cuvanje je automatsko zbog inc pawncmd nisam sig 100% ali mislim da morate takoder imati i pawnraknet ako grijesim ispravite me

za koriscenje [pawn]va_SendClientMessage[/pawn] trebate imat YSI paket

To je to uzivajte mi :)
CitatNe idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je bio prvi ovdje.

//
Poslednja Izmena: Jul 15, 2022, 08:58:29 PRE PODNE od Paradox.pwn

Citat: PazzOnee poslato Jul 14, 2022, 23:32:31 POSLE PODNE
Glup si ko kurac, ni on ti nije ravan...

To te mater naucila ? Logicno to je jedino i znala
CitatNe idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je bio prvi ovdje.

Uklonit cu takve komentare ako u buduce bude doslo do vredanja prijavit cu
"Everybody talks and everybody listens, but somehow its always the truth that comes up missing"

Citat: Wizzard1 poslato Avgust 31, 2023, 00:17:13 PRE PODNE
koje ti znanje imas?

lepo
brate sve dodje vremenom

https://github.com/katursis/Pawn.CMD

Mislim da je mnogo lepse i urednije (po meni) da alias pises ovako
[pawn]
CMD:Aliasic(playerid, params[])
{
        if(UlogovanProvera[playerid] == 0) return SCM(playerid, -1, "MUDOOOOOOO");
   if(PlayerInfo[playerid][pApermevent] < 1) return SCM(playerid, -1, "MUDOOOOOOO");
   return 1;
}
alias:Aliasic("Alias", "Alias1", "Alias2");
[/pawn]

moj alias je mare matic
big dog