Izbaciti STOCK iz vaseg gamemoda

Započeo Unkovic, Avgust 07, 2018, 21:17:59 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Prekinite koristiti stock

Vecina nas koristi stock i ima opasan trip da se on mora koristiti za funkcije.

Stock je rec (nazvacu je tako), koja kompajleru "govori" da izbaci warning za neiskoristenu/nekoriscenu nepomenutu varijablu, funkciju.

Citat: jedan mladjani momak
Idem napisati stock za ovo
Zapravo ide da napise obicnu funkciju.

Stock se uopste ne trazi u skripti, nije bitan, ne treba. Ukoliko koristite stock, izbrisite ga iz svih funkcija, ukoliko imate nekih warninga i opomena da vam je funkcija napravljena, a ne koristite je, znate da imate viska koji vam ocito ne treba, ali ce vam nekad zatrebati, zato ga komentujte umesto sto cete ga izbrisati.

Ako pisete gm/filterscriptu, uopste vam nece vam biti potreban stock, dokaz?



stock GetName(playerid)
{
   new name[24];
   GetPlayerName(playerid, name, sizeof(name));
   return name;
}


je isto kao i


GetName(playerid)
{
   new name[24];
   GetPlayerName(playerid, name, sizeof(name));
   return name;
}


Stock koristite ako nekada budete radili library/(include), jer igrac mozda nece koristiti funkciju koju vi budete napisali.

Toliko od mene


Ako ima nejasnoca, pisite.
Unkovic.
- Ex. BlackStorm Founder, Owner & Developer
- Ex. Underground Developer.



Neka hvala,ja cu radije ostati na stocku,samo mi jos fali da mi crasha pawno hahahah :D

Citat: muma. poslato Avgust 07, 2018, 23:20:08 POSLE PODNE
Napokon neki normalan tut/objašnjenje.

Dodjes na samp school i svaki je normalan :D <3
www.samp-school.com

TIIIIIRRRRRRUUUUUU RIIIIIIIIIIIIIIIII RUUUUUUUUUUUUU

Citat: #TheV1nny_ poslato Avgust 07, 2018, 23:37:45 POSLE PODNE
Neka hvala,ja cu radije ostati na stocku,samo mi jos fali da mi crasha pawno hahahah :D

Obrisi profil, svrha tvog komentara je suvisna, dokaz tvog znanja PAWN skriptnog jezika. Imas stock koji ti nigde ne treba i koji ti obelezava moguci visak koda kao nesto sto ti treba, a nemas potrebu da na njega koristis stock koji ti otkloni warming za neiskoristemu funkciju. Cim ti jennesto neiskoristeno, znaj da ti ne treba.
Unkovic.
- Ex. BlackStorm Founder, Owner & Developer
- Ex. Underground Developer.

Citat: Fqris poslato Avgust 07, 2018, 23:44:01 POSLE PODNE
Dodjes na samp school i svaki je normalan :D <3
www.samp-school.com
Ovo nije pdf za reklamiranje baki
Unkovic.
- Ex. BlackStorm Founder, Owner & Developer
- Ex. Underground Developer.

Citat: Unkovic poslato Avgust 08, 2018, 00:05:14 PRE PODNE
Obrisi profil, svrha tvog komentara je suvisna, dokaz tvog znanja PAWN skriptnog jezika. Imas stock koji ti nigde ne treba i koji ti obelezava moguci visak koda kao nesto sto ti treba, a nemas potrebu da na njega koristis stock koji ti otkloni warming za neiskoristemu funkciju. Cim ti jennesto neiskoristeno, znaj da ti ne treba.
Vidi buraz,za ono sto meni treba imam i dovoljno znanja i normalno da radim na tome da svaki dan ucim,jebiga niko se nije rodio naucen,da li je ne potreban ili potreban u to necu da ulazim,neka svako radi sta hoce ja sam rekao da cu ostaviti zbog preglednosti i zbog toga sto ne zelim da se cimam oko fixanja warninga/errora prilikom compile-a,totalno ne potrebno si postupio i ne vidim ceku takav stav u komentaru kada je i ovako moj komentar bio zezancija :)
lp :)

Citat: #TheV1nny_ poslato Avgust 08, 2018, 06:00:55 PRE PODNE
Vidi buraz,za ono sto meni treba imam i dovoljno znanja i normalno da radim na tome da svaki dan ucim,jebiga niko se nije rodio naucen,da li je ne potreban ili potreban u to necu da ulazim,neka svako radi sta hoce ja sam rekao da cu ostaviti zbog preglednosti i zbog toga sto ne zelim da se cimam oko fixanja warninga/errora prilikom compile-a,totalno ne potrebno si postupio i ne vidim ceku takav stav u komentaru kada je i ovako moj komentar bio zezancija :)
lp :)

Ne, tvoj komentar je znanje i dokaz nasih balkanskih skriptera da, nekih, da ne umeju da skontaju razliku. Ako si toliko glup da ne mozes da komentujes/obrises nepotreban kod, i tebi je to "cimanje", onda ne znam sta nije.
Unkovic.
- Ex. BlackStorm Founder, Owner & Developer
- Ex. Underground Developer.

Citat: Unkovic poslato Avgust 08, 2018, 09:19:30 PRE PODNE
Ne, tvoj komentar je znanje i dokaz nasih balkanskih skriptera da, nekih, da ne umeju da skontaju razliku. Ako si toliko glup da ne mozes da komentujes/obrises nepotreban kod, i tebi je to "cimanje", onda ne znam sta nije.
Okeej,ti si napravio tutorijal za ovu temu i ja sam kroz salu komentarisao ono sto sam komentarisao i zbog toga sto neki ljudi imaju suprotno misljenje od tebe o tome ti pravis ovde neki problem? i jos nesto,ne razumem cemu toliko pametovanje kada si i sam bio na tom mestu gde su danasnji ,,skripteri,, kako ih tih nazivas,pawno je veliki i kompleksni program koji se vremenom uci i ne moze niko to sve da nauci odmah,neka svako radi kako hoce,meni je na primer mnogo lepse ovako kada stoji nego da stoji samo kod funkcije,ja sa ovim komentarom prekidam diskusiju sa moje strane,uzivaj i lp :)
Poslednja Izmena: Avgust 08, 2018, 10:22:35 PRE PODNE od #TheV1nny_

Citat: #TheV1nny_ poslato Avgust 08, 2018, 10:18:40 PRE PODNE
Okeej,ti si napravio tutorijal za ovu temu i ja sam kroz salu komentarisao ono sto sam komentarisao i zbog toga sto neki ljudi imaju suprotno misljenje od tebe o tome ti pravis ovde neki problem? i jos nesto,ne razumem cemu toliko pametovanje kada si i sam bio na tom mestu gde su danasnji ,,skripteri,, kako ih tih nazivas,pawno je veliki i kompleksni program koji se vremenom uci i ne moze niko to sve da nauci odmah,neka svako radi kako hoce,meni je na primer mnogo lepse ovako kada stoji nego da stoji samo kod funkcije,ja sa ovim komentarom prekidam diskusiju sa moje strane,uzivaj i lp :)

Nema ovde misljenja.

Nema tu lepse ovo ono.

Pawno je text editor, on se ne uci.

Pawn je skriptni jezik, on se uci.

Prekidaj i dalje.
Unkovic.
- Ex. BlackStorm Founder, Owner & Developer
- Ex. Underground Developer.


Daj sticky xD
Unkovic.
- Ex. BlackStorm Founder, Owner & Developer
- Ex. Underground Developer.

Citat: Unkovic poslato Avgust 08, 2018, 11:00:00 PRE PODNE
Nema ovde misljenja.

Nema tu lepse ovo ono.

Pawno je text editor, on se ne uci.

Pawn je skriptni jezik, on se uci.

Prekidaj i dalje.
rrrresi

Stock i plain funkcija su jedno te isto, razlika je samo ta jedna koju si napomenuo, plain funkcija izbacuje warning ako se ne koristi.

Dobar i koristan tutorijal

"I choose to have faith, because without that, I have nothing."