Ideje za skriptere

Započeo Łuk@, Novembar 13, 2017, 13:43:17 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Citat: Bastrica poslato Januar 06, 2020, 15:42:48 POSLE PODNE
Dosla mi je ideja da ubacim NPC-eve iz Singleplayera u samp mod da li neko ima tu skriptu vec napravljenu i da li je moguce to da se uradi posto
pravim RP server i mislim da je to dobra ideja  :)
pa gle svaki npc ti zauzima jedan slot na serveru sto znaci da svaki bot(npc) se ponasa kao igrac i za svakog moras da imas record kako ce se ponasati. u sampu kakav je sad nemamo povoljne uslove za to

Citat: Bastrica poslato Januar 06, 2020, 15:42:48 POSLE PODNE
Dosla mi je ideja da ubacim NPC-eve iz Singleplayera u samp mod da li neko ima tu skriptu vec napravljenu i da li je moguce to da se uradi posto
pravim RP server i mislim da je to dobra ideja  :)


Citat: malipablo poslato Januar 06, 2020, 15:58:51 POSLE PODNE
pa gle svaki npc ti zauzima jedan slot na serveru sto znaci da svaki bot(npc) se ponasa kao igrac i za svakog moras da imas record kako ce se ponasati. u sampu kakav je sad nemamo povoljne uslove za to

...
Poslednja Izmena: Januar 06, 2020, 16:09:52 POSLE PODNE od ©pawno
©Pawno™

Ovo je predlog koji sam postavio na forumu jednog servera al oni to ne jebu,izvolite skripteri na posao ;D


[SISTEM BEGA IZ ZATVORA]

Sistem bi išao odprilike:

- Postaviti marker u jailu na kojem bi mogao da se kupi alat (5-15k$)za mogugnost koriscenja komande /escape za bezanje.

- Samo u slučaju PD hapšenja mogucnost korišćenja komande.

- Samo ukoliko je igrač već proveo 10 minuta u jail-u.

- Šanse za uspešan/neuspešan beg  50/50%.

- Kada igrač kupi alat,dodje do markera za beg,recimo može postojati više markera,jedan kod kapije,jedan kod vreca za udaranje,jedan unutar zatvora itd itd,i svaki marker da izlazi na određeno mesto izvan zatvora prilikom koriscenja  /escape na određenom markeru.

- Ukoliko igrač uspešno provali zatvor i pobegne server mu automatski postavlja 10 WL-a i šalje crvenim slovima obavest članovima policije.

- Ukoliko igrač neuspešno provali zatvor server mu automatski dodaje još 10-15 minuta robije.
Poslednja Izmena: Januar 07, 2020, 19:55:00 POSLE PODNE od Anchi

Sinoc tj jutros dok sam gledao strim GTA V roleplaya sam dosao na jednu ideju sta bi moglo da se uradi a to nisam video na nasim serverima , to je sistem drustveno korisnog rada umesto zatvora , kontate sta hocu da kazem , znaci kada policajac nekoga uhapsi ili kada admin nekoga jaila on ne ode u zatvor nego to moze biti i tipa centar gde su opstina i policija i da ima markere gde mora nesto da uradi tipa kao ciscenje ulica ili kopanje cveca itd + da se u to ubroji provera ukoliko igrac pokusa da pobegne da mu se doda nesto vise markera koje mora da uradi i naravno provera za fly hack i ostale vidove cheatovanja , mislim da bi bilo zanimljivo jer igraci ne bi mogli da ostaju AFK i da tako odleze zatvor nego da imaju sta da rade :)
EDIT: Zaboravio sam da kazem da se napravi da igrac u tom drustvenom korisnom radu ne moze da udara druge igrace ili ako moze da udara da se na svaki udarac doda po par markera ;)
Opet kazem ne znam koliko je to moguce u samom SAMPu ;)
Poslednja Izmena: Januar 18, 2020, 14:19:04 POSLE PODNE od #THEV1NNY_

Citat: #THEV1NNY_ poslato Januar 18, 2020, 14:16:05 POSLE PODNE
Sinoc tj jutros dok sam gledao strim GTA V roleplaya sam dosao na jednu ideju sta bi moglo da se uradi a to nisam video na nasim serverima , to je sistem drustveno korisnog rada umesto zatvora , kontate sta hocu da kazem , znaci kada policajac nekoga uhapsi ili kada admin nekoga jaila on ne ode u zatvor nego to moze biti i tipa centar gde su opstina i policija i da ima markere gde mora nesto da uradi tipa kao ciscenje ulica ili kopanje cveca itd + da se u to ubroji provera ukoliko igrac pokusa da pobegne da mu se doda nesto vise markera koje mora da uradi i naravno provera za fly hack i ostale vidove cheatovanja , mislim da bi bilo zanimljivo jer igraci ne bi mogli da ostaju AFK i da tako odleze zatvor nego da imaju sta da rade :)
EDIT: Zaboravio sam da kazem da se napravi da igrac u tom drustvenom korisnom radu ne moze da udara druge igrace ili ako moze da udara da se na svaki udarac doda po par markera ;)
Opet kazem ne znam koliko je to moguce u samom SAMPu ;)
Kod nas im je draze odlezat 30 minuta,nego da rade nesto xd
Svakako cool ideja,ima na nekim serverima da u zatvoru radis u medjuvremenu,ali ovo tvoje je drugacije.
Sto se tice toga da bjezi od markera,jednostavno mu postavis vrijeme za koje to mora obavit ili inace ga vraca na pocetak ili nesto slicno.

Citat: Galardo poslato Januar 18, 2020, 14:23:12 POSLE PODNE
Kod nas im je draze odlezat 30 minuta,nego da rade nesto xd
Svakako cool ideja,ima na nekim serverima da u zatvoru radis u medjuvremenu,ali ovo tvoje je drugacije.
Sto se tice toga da bjezi od markera,jednostavno mu postavis vrijeme za koje to mora obavit ili inace ga vraca na pocetak ili nesto slicno.
Fina ideja , kad ode od markera skida mu par ili nešto.. Najs
Mzd realizujem včrs  ;)
[ мαтяүx ]
- Pusti našu pjesmu , tebi čuvam zadnji ples -

Citat: #THEV1NNY_ poslato Januar 18, 2020, 14:16:05 POSLE PODNE
Sinoc tj jutros dok sam gledao strim GTA V roleplaya sam dosao na jednu ideju sta bi moglo da se uradi a to nisam video na nasim serverima , to je sistem drustveno korisnog rada umesto zatvora , kontate sta hocu da kazem , znaci kada policajac nekoga uhapsi ili kada admin nekoga jaila on ne ode u zatvor nego to moze biti i tipa centar gde su opstina i policija i da ima markere gde mora nesto da uradi tipa kao ciscenje ulica ili kopanje cveca itd + da se u to ubroji provera ukoliko igrac pokusa da pobegne da mu se doda nesto vise markera koje mora da uradi i naravno provera za fly hack i ostale vidove cheatovanja , mislim da bi bilo zanimljivo jer igraci ne bi mogli da ostaju AFK i da tako odleze zatvor nego da imaju sta da rade :)
EDIT: Zaboravio sam da kazem da se napravi da igrac u tom drustvenom korisnom radu ne moze da udara druge igrace ili ako moze da udara da se na svaki udarac doda po par markera ;)
Opet kazem ne znam koliko je to moguce u samom SAMPu ;)
Moguće je i možda odradim(o) ;)

Citat: #THEV1NNY_ poslato Januar 18, 2020, 14:16:05 POSLE PODNE
Sinoc tj jutros dok sam gledao strim GTA V roleplaya sam dosao na jednu ideju sta bi moglo da se uradi a to nisam video na nasim serverima , to je sistem drustveno korisnog rada umesto zatvora , kontate sta hocu da kazem , znaci kada policajac nekoga uhapsi ili kada admin nekoga jaila on ne ode u zatvor nego to moze biti i tipa centar gde su opstina i policija i da ima markere gde mora nesto da uradi tipa kao ciscenje ulica ili kopanje cveca itd + da se u to ubroji provera ukoliko igrac pokusa da pobegne da mu se doda nesto vise markera koje mora da uradi i naravno provera za fly hack i ostale vidove cheatovanja , mislim da bi bilo zanimljivo jer igraci ne bi mogli da ostaju AFK i da tako odleze zatvor nego da imaju sta da rade :)
EDIT: Zaboravio sam da kazem da se napravi da igrac u tom drustvenom korisnom radu ne moze da udara druge igrace ili ako moze da udara da se na svaki udarac doda po par markera ;)
Opet kazem ne znam koliko je to moguce u samom SAMPu ;)

https://forum.sa-mp.com/showthread.php?p=3851348

Nije baš u stilu kako si ti rekao da mora odradivati nešto ali se moze urediti sa ovim sistemom.
You'll be always in my heart, the end and thanks for amazing times. #WeAreLords

Citat: Spooky. poslato Januar 18, 2020, 16:32:18 POSLE PODNE
https://forum.sa-mp.com/showthread.php?p=3851348

Nije baš u stilu kako si ti rekao da mora odradivati nešto ali se moze urediti sa ovim sistemom.
Pogledao sam klip sistema , i pazi samo na osnovu toga se napravi da kada stane na checkpoint da se upali animacija kao kod rudara , ne znam sta sve ima od tih animacija , posto ovako samo dodje do checkpointa i gotovo , treba da se zadrzi par sekundi sa nekom animacijom ;) ali priblizno je to to , pritom u ovoj filterscripti koju si poslao interijer tog sistema je zatvorenog tipa i nema gde da se pobegne ;) tako da moze da posluzi kao alternativa ;)

SIstem  dinamicnog kreiranja labela iznad imena ako je moguce to odraditi ne znam da li to postoji  npr Vip ili Admin...

Citat: Stefan Rodrigez poslato Februar 08, 2020, 21:27:04 POSLE PODNE
SIstem  dinamicnog kreiranja labela iznad imena ako je moguce to odraditi ne znam da li to postoji  npr Vip ili Admin...
https://wiki.sa-mp.com/wiki/SetPlayerChatBubble
::) ::) ::) ::) ::) ::)

Citat: Stefan Rodrigez poslato Februar 08, 2020, 21:27:04 POSLE PODNE
SIstem  dinamicnog kreiranja labela iznad imena ako je moguce to odraditi ne znam da li to postoji  npr Vip ili Admin...

Bukvalno samo napraviš komandu koja će da ti seta željeni chatbubble iznad glave, što mislim da je useless jer putem tajmera možeš da napraviš bubbleove proveravajući koja je pozicija u pitanju.
https://wiki.sa-mp.com/wiki/SetPlayerChatBubble

Citat: Weizor_ poslato Februar 10, 2020, 18:11:51 POSLE PODNE
Bukvalno samo napraviš komandu koja će da ti seta željeni chatbubble iznad glave, što mislim da je useless jer putem tajmera možeš da napraviš bubbleove proveravajući koja je pozicija u pitanju.
https://wiki.sa-mp.com/wiki/SetPlayerChatBubble
Ne... ???
Loše je koristiti SetPlayerChatBubble iz razloga što je veoma nepraktično na RolePlay serverima...

Dečko traži labele što je mnogo bolje i script-sided, jer njih jednom kreiraš i ne apdejtaš dok ne promeniš rank igraču :)

Citat: malitoni poslato Februar 10, 2020, 18:17:30 POSLE PODNE
Ne... ???
Loše je koristiti SetPlayerChatBubble iz razloga što je veoma nepraktično na RolePlay serverima...

Dečko traži labele što je mnogo bolje i script-sided, jer njih jednom kreiraš i ne apdejtaš dok ne promeniš rank igraču :)

Attach3DTextLabelToPlayer

Moze li neko da da neki coding challenge da se odradi nesto(ne retardirano i dosadno, ne klasika)