Pitanje ! ! !

Započeo Ahbab, Jul 02, 2023, 00:29:51 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

YCMD:preuzmitorbu(playerid, params[], help)
{
   if(IsPlayerInRangeOfPoint(playerid, 3.0, 1425.6038,-1080.5114,17.5583))
   GivePlayerMoney(playerid, 7500);
   SendClientMessage(playerid, -1, ""c_yellow"[Info] "c_white"Uspjesno ste preuzeli torbu sa novcem od 7500$ ! ! !");
   SendClientMessage(playerid, -1, ""c_yellow"[Info] "c_white"Sada idite do markera na mapi, odradite misiju ! ! !");

   return 1;
}
imam ovaj primjer komande i kako sada da napravim da se ta torba moze samo jednom preuzeti i da vise ne moze ili da se moze preuzeti tipa svaki 10 dana ovo pitam cisto jer me zanima i zelio bi znati kako se to radi ?



Citat: Ahbab poslato Jul 02, 2023, 14:01:00 POSLE PODNE
nisi mi pomogao
Vjerovao ili ne, dao ti je najbolju pomoc koju je mogao. Problem je sto svi zelite sve sad i odma, i niko ne uci one osnovne stvari.

To receno, da bi mogao samo jednom da preuzmes torbu je jako lako da se napravi, a da to bude recimo svakih XX vremena je u sustini isto kao i samo jednom, samo cuvas drugacije vrednosti.
Ova stranica ce ti biti najbolji prijatelj https://www.open.mp/docs i uvek ces je gledati (To je dokumentacija, niko ne zna na pamet sta i kako funkcionise u programiranju, tako da sta god da radis, u kojem god jeziku uvek ces gledati dokumentaciju).

Ako pogledas dokumentaciju vidjeces da ima funkcija gettime((&hour=0,&minute=0,&second=0), i vraca Unix Timestamp. Ja odmah znam da ti pojma nemas sta je Unix Timestamp, i to je jedan od razloga zasto ti je PazzOnee poslao pawn language dokumentaciju, i zasto mi vicemo naucite osnove. Unix timestamp je obican integer, i predstavlja broj sekundi od 1.1.1970  (svi kompjuteri, na ovaj ili onaj nacin broje vreme od tada).
Sada kada znas da ako pozoves gettime() i on ti vrati trenutni broj sekundi, onda mozes da sacuvas to i da znas kada je neko pokupio torbu. I onda mozes da dodas proveru, da na na to kad je zadnji put pokupio torbu, dodas XX vremena, i proveris da li je to vreme vece od trenutnoga (ako jeste, onda treba jos da ceka).

Tako da u sustini, jedan integer niz za svakog igraca, tu cuvas timestamp kad je pokupio torbu, i onda u proveri dodas na to sto si sacuvao koliko treba da se ceka do sledeceg puta, pa uporedjujes sa trenutnim vremenom, i ako je trenutno vreme vece, dozvolis da pokupi, ako nije, odbijes.
Naravno, sad kad napravis to, treba ti da cuvas to za igraca kada se connect/disconnect i da resetujes po potrebi (jbg opet kazem, to su principi programiranja, moras uciti od pocetka da bi mogao ovako proste stvari napraviti sam)
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.



Tema koju ste postavili nije po pravilima foruma.
Razlog zakljucavanja: Tema nije po pravilima.

Molimo Vas da procitate glavna pravila foruma kao i pravila ovog podforuma.