Samo 1 tajmer za odbrojavanje (optimizacija?)

Započeo Alhemičar, Avgust 01, 2020, 01:02:24 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Eh...Ti lepi tajmeri


I) sta je ovo koji moj?
Malo pre sam dobio poruku od @Teodor -a da mu nesto pomognem, nije bitno ugl. resio sam i poslao sam mu kod ali skontao sam nesto, svi (pa i ja do evo malo pre) koristimo 2 tajmera: 1 za odbrojavanje koji se poziva svaku sekundu i jedan koji ce se pozvati za 60 sekundi (na primer ako imate pljackanje banke pa imate TextDraw za odbrojavanje koji prikazuje sekunde igracu...)
E sada, pala mi je na pamet neka ideja za koju iskreno ne znam zasto nije pala ranije, a koja je to ideja cemo da vidimo sada.


II) Primer
[pawn]defer nekiTajmerZaOdbrojavanje(playerid);
defer glavniTajmer(playerid);

timer nekiTajmerZaOdbrojavanje[1000](playerid)
{
   nekaVarijablaUKojojSeCuvaVrednost[playerid] --;
   va_PlayerTextDrawSetString(playerid, tdObrojavanje[playerid], "%d", nekaVarijablaUKojojSeCuvaVrednost[playerid]);
   defer nekiTajmerZaOdbrojavanje(playerid);
}

timer glavniTajmer[60000](playerid)
{
   // Nesto rendom iz rukava
   ClearAnimations(playerid);
   SetPlayerPos(playerid, 0.0, 0.0, 0.0);
   SetPlayerHealth(playerid, 0.0);
   SetPlayerArmour(playerid, 0.0);
   ddoskida(playerid);
}[/pawn]


III) sta sam ja skontao jel
[pawn]defer glavniTajmer(playerid, 20); // 20 sekundi!

timer glavniTajmer[1000](playerid, seconds)
{
   if(seconds) // seconds > 0
   {
      va_PlayerTextDrawSetString(playerid, tdObrojavanje[playerid], "%d", --seconds); // Primetite kako ODMAH ovde smanjujem seconds!!!
      defer glavniTajmer(playerid, seconds); // Moze i repeat gore da se razumemo ali ovako ne cuvamo ID tajmera pa je kao bolje? (ispravite me ako nisam u pravu)
   }
   else // seconds = 0
   {
      ClearAnimations(playerid);
      SetPlayerPos(playerid, 0.0, 0.0, 0.0);
      SetPlayerHealth(playerid, 0.0);
      SetPlayerArmour(playerid, 0.0);
      ddoskida(playerid);
   }
}[/pawn]


IV) Zakljucak
Licno ja mislim da je ovako bolje jer imamo samo jedan tajmer sto ce automatski rasteretiti server (nece duplo otkucavati tajmere, zamislimo da imate 50 tajmera i 25/25 su podeljena, znaci ovako moze samo 25 da tikuje).

E sada ima ovaj if(seconds) ali to nema doslovno nikakav uticaj na performanse (ne pogorsava ih) jer su u pitanju piko sekunde sto se izvrsavanja tice ako se ne varam :D

Kontam da je urednije i bolje jer kao sto sam vec rekao imate tajmer manje a i brže se pise iskreno



Rust, Python, TypeScript, Kotlin, WebAssembly, Swift, Clojure, Elixir, Go, SQL

Varijable itd pisao na srpskohrvatskom, zabelezite ovaj datum.
korisno ruzo moja

Citat: inquisitiveemmett poslato Avgust 01, 2020, 01:25:47 PRE PODNE
Varijable itd pisao na srpskohrvatskom, zabelezite ovaj datum.
korisno ruzo moja
Morao sam ovog puta, vidiš da ne liči na mene tutorial, a morao sam i da ošišam slova jer mi je bacalo DB grešku iz nekog razloga

EDIT: a kontam da može biti korisno i ako želite da se nešto dešava na svakih 20 sekundi tipa 20..40 40..60 60..80 nbtn



Rust, Python, TypeScript, Kotlin, WebAssembly, Swift, Clojure, Elixir, Go, SQL

Na sličan način u nekim modovima radi onaj SyncTimer za platu
korisno +


credits: Xunder, Ino420, Muma

Citat: Pottus;3903994SetPlayerPos("dreni1998", 666.666, 666.666, 666.666, 666.666);    ///// GO IN HELL MOTHERFUCKER

https://i.imgur.com/XHLx9oj.gif
https://i.ibb.co/ZJqQKWT/NXRX.gif

Citat: ᗪ卂乂 poslato Avgust 01, 2020, 01:43:45 PRE PODNE
Na sličan način u nekim modovima radi onaj SyncTimer za platu
korisno +
Može primer? :D

Uglavnom meni je ovo mnogo jebeno haha



Rust, Python, TypeScript, Kotlin, WebAssembly, Swift, Clojure, Elixir, Go, SQL

Nikada nisam video da neko koristi 2 timera, idi vidi Noise RolePlay i sistem roba marketa i banke, tacnije komande, uradjeno odbrojavanje sa jednim timerom na ovaj fazon..

Koliko si programskih jezika nabrojao u opisu a tek sad ovo skontao :D

Ja nikad nisam vidio da neko koristi dva tajmera

Citat: CADILAB poslato Avgust 01, 2020, 12:40:12 POSLE PODNE
Koliko si programskih jezika nabrojao u opisu a tek sad ovo skontao :D

Ja nikad nisam vidio da neko koristi dva tajmera
Pa ne koristim ni ja obične tajmere nego asihrono radim (dok sam radio PAWN) ali dok sam koristio obične tajmere - jesam ovako radio ( i to je bilo jer sam video u nekim levim modovima i po tutorialima jer sam debil pa nisam uopšte mislio na to... )

EDIT: I ja ne znam jel meni neko banovao prošli ACC ili je opet greška jer kada hoću da se prijavim spama mi POGREŠNA LOZINKA i sada kada sam napravio novi akaunt sam morao da restartujem šifru...

Citat: Alhemičar v2 poslato Avgust 01, 2020, 13:37:00 POSLE PODNE
Pa ne koristim ni ja obične tajmere nego asihrono radim (dok sam radio PAWN) ali dok sam koristio obične tajmere - jesam ovako radio ( i to je bilo jer sam video u nekim levim modovima i po tutorialima jer sam debil pa nisam uopšte mislio na to... )

EDIT: I ja ne znam jel meni neko banovao prošli ACC ili je opet greška jer kada hoću da se prijavim spama mi POGREŠNA LOZINKA i sada kada sam napravio novi akaunt sam morao da restartujem šifru...
I blame that emoji ???