Kako napraviti Actora

Započeo ᴊᴏᴇʏ.ᴘᴡɴ, Jul 08, 2018, 14:46:43 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Danas vam hocu pokazati kako napraviti ACTORA Ovo je za pocetnike i nije nista tesko nego iznosi jedno 5 min sve da se uradi

Prvo i osnovno cete uci na server
Onda cete otici na lokaciju na koju zelite da stoji vas actor
Zatim cete kucati /save i napisati bot1 primer mozete bilo sta staviti pod imenom moze bot2 bot3 i tako ali to odradite na kucnom serveru
Zatim otvorite documents nadjite Gta San Andreas USER FILES Udjete tu zatim u SAMP I zatim udjite u savedpositions.txt
Tamo ce stojati ovako primer AddPlayerClass(0,1080.7222,-1747.4792,13.4776,176.0950,0,0,0,0,0,0); // bot ili ime koje ste stavili kada ste isli /save
Onda kad uzimate kordinate kopirajte sve ovo ali nemojte ove 0 znaci samo ovo 1080.7222,-1747.4792,13.4776,176.0950
Onda procitajte dole ispod gde i sta ubacujete


Onda nadjite public OnGameModeInit i tu dodajete sledece
[pawn]CreateActor ( 294 , 1080.7222,-1747.4792,13.4776,176.0950 ); [/pawn] // prvo ovo sto pise kod mene 294 to ce vam biti SKIN A posle ovo skina to su vam kordinate

Sad da vam objasnim sta sve znaci
CreateActor - Je funkcija kojom spawnate actora .     
294 - Ovo vam je skin actora tu stavljate bilo koj ono od 1 do 311.   
1080.7222, -1747.4792, 13.4776, 176.0950. // A ovo su kordinate gde hocete da vam se aktor stvori ili Spawna 


Da vam kazem jos nesto sto vam je bitno obavezno morate imati include ja cu vam ostaviti dole da skinete i kako da ubacite
Svi imate include one #include < a_samp > #include < foreach > dobro nadjite include i ispod #include < a_samp > dodajte ovo

Citat#include < a_actor >
Evo vam download link za #include < a_actor > a kad skinete onda ubacite to u pawno i include i onda kao sto sam reko ispod #include < a_samp > dodajte #include < a_actor > i samo compile kada ste sve odradili ONDA UDJETE NA SERVER I VIDITE DA LI RADI
Download LINK Za #include < a_actor > : http://www.mediafire.com/file/58yt82bkmidb4ml/a_actor.inc
Scan Link : https://www.virustotal.com/#/file/62301876f2db8a522c0d951c594b0fd12a3656168dfc004441df30744eff58f1/detection
[pawn]
= Ex Owner & Developer у Acuzio Gaming Online Community
= Ex Developer у Perfect Gaming Community
= Ex Developer у Smart Project Community
= Ex Developer у Athlone Community[/pawn]

Ne znam da li sam dobro objasnio valjda ste shvatili  :D
[pawn]
= Ex Owner & Developer у Acuzio Gaming Online Community
= Ex Developer у Perfect Gaming Community
= Ex Developer у Smart Project Community
= Ex Developer у Athlone Community[/pawn]



Hvala, verovatno ću ovo uzet za svoj server.
Nego jel moguće da se napravi aktor, i da kad ga napravim stvori se label [Actor ID: ] SKIN ID: IME AKTORA: itd?

Citat: Charli3 poslato Jul 08, 2018, 14:51:28 POSLE PODNE
Hvala, verovatno ću ovo uzet za svoj server.
Nego jel moguće da se napravi aktor, i da kad ga napravim stvori se label [Actor ID: ] SKIN ID: IME AKTORA: itd?
To ti je vrlo jednostavno dodaj u ono C3D Valjda [pawn] Create3DandP("{408e7b}[ Actor ]\n"COL_BELA"Da ja sam actor i ja sam taj i taj {FF0000}/kucajblowjob", Onda ovde dodaj samo 3 zareza ne onaj prvi nego drugi treci i cetvrti, -1, -1, 1239, 20.0);[/pawn] // ovo 1239 tu ti objekat tu stavi -1 ili 0 vljd
[pawn]
= Ex Owner & Developer у Acuzio Gaming Online Community
= Ex Developer у Perfect Gaming Community
= Ex Developer у Smart Project Community
= Ex Developer у Athlone Community[/pawn]



HVALAAAA  PUNOOO ❤❤i
OBJASNI MALO BOLJE ONO STO SI OBJASNJAMVAO CHARIL3

Posluzice nekom ko je novi pa da hoce napravit actore moze posluziti !
[ InGame TextDraws ] Klasicni IG TextDraws - #1
[ InGame TextDraws ] Klasicni IG TextDraws - #2
[ InGame TextDraws ] RedRose IG TextDraws - #3
________________________

[ Login TextDraws ] Klasicni Login TextDraws - #1
________________________

[ Brzinomer TextDraws ] Klasicni Brzinomer TextDraws - #1
________________________

Facebook Profil: David Vukovic



Hvala Svima  :D
[pawn]
= Ex Owner & Developer у Acuzio Gaming Online Community
= Ex Developer у Perfect Gaming Community
= Ex Developer у Smart Project Community
= Ex Developer у Athlone Community[/pawn]

Lepo si objasnio svaka cast, ali ovo nije full treba da se namesti da se ne mogu ubijati itd... al svakako lepo objasnjeno...