Ideje za skriptere

Započeo Łuk@, Novembar 13, 2017, 13:43:17 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Može li neka ideja za CNN organizaciju. Neki unikatni sistem da iskriptam za njih.

Citat: Weizor_ poslato Februar 10, 2020, 18:21:50 POSLE PODNE
Attach3DTextLabelToPlayer
CreateDynamic3DTextLabel(const text[], color, Float:x, Float:y, Float:z, Float:drawdistance, attachedplayer = INVALID_PLAYER_ID, attachedvehicle = INVALID_VEHICLE_ID, testlos = 0, worldid = -1, interiorid = -1, playerid = -1, Float:streamdistance = STREAMER_3D_TEXT_LABEL_SD, areaid = -1, priority = 0);

https://github.com/samp-incognito/samp-streamer-plugin/wiki/Natives-(3D-Text-Labels)

Dok neko spava jer ide jos malo na posao ili u skolu , najbolji i najpametiji clan ovog foruma TheVinny xD dolazi na razne ideje koje mogu da budu unikatne , posto se sve isto fura ved duze vreme :)
Ideja bi bila sledeca : Izmenjen sistem umiranja i uopsteno smrti :)
Kako bi to izgledalo : Pa ima vise varijanti , prva i osnovna je da umesto da kada te ubije neko ili umres sam sto se respawnujes u kuci ili eventualno u bolnici sto je overhype danas , da se napravi sistem da ti iskoci td ono kao u GTA V kada umres i da imas timer koji ce da odbrojava da ukoliko bolnica ne dodje da tek onda umres da ti se oduzme pare iz dzepa ili jos bolje da ti se sve obrise i da pocnes izpocetka kao da si prvi put usao na server , druga opcija je da se napravi sve isto plus da posto u gta san andreasu postoje bolnicki kombi da hitna mora da dodje do tebe i da te doveze do bolnice gde se nastavlja prica + ako je moguce ona kolica da te metnu .
Kako bi to pomoglo : Pa prvo i osnovno ljudi bi znali da cene svoj karakter i svoj zivot bi im bio na prvom mestu , a drugo je sto bi se ozivela organizacija bolnica i bolnicari :)
Credits : GTA V Roleplay i strimeri koje pratim :)
Izvodljivost : Ne znam , treba mi neko iskusan da kaze misljenje :)

Citat: #THEV1NNY_ poslato Februar 17, 2020, 04:06:09 PRE PODNE
Dok neko spava jer ide jos malo na posao ili u skolu , najbolji i najpametiji clan ovog foruma TheVinny xD dolazi na razne ideje koje mogu da budu unikatne , posto se sve isto fura ved duze vreme :)
Ideja bi bila sledeca : Izmenjen sistem umiranja i uopsteno smrti :)
Kako bi to izgledalo : Pa ima vise varijanti , prva i osnovna je da umesto da kada te ubije neko ili umres sam sto se respawnujes u kuci ili eventualno u bolnici sto je overhype danas , da se napravi sistem da ti iskoci td ono kao u GTA V kada umres i da imas timer koji ce da odbrojava da ukoliko bolnica ne dodje da tek onda umres da ti se oduzme pare iz dzepa ili jos bolje da ti se sve obrise i da pocnes izpocetka kao da si prvi put usao na server , druga opcija je da se napravi sve isto plus da posto u gta san andreasu postoje bolnicki kombi da hitna mora da dodje do tebe i da te doveze do bolnice gde se nastavlja prica + ako je moguce ona kolica da te metnu .
Kako bi to pomoglo : Pa prvo i osnovno ljudi bi znali da cene svoj karakter i svoj zivot bi im bio na prvom mestu , a drugo je sto bi se ozivela organizacija bolnica i bolnicari :)
Credits : GTA V Roleplay i strimeri koje pratim :)
Izvodljivost : Ne znam , treba mi neko iskusan da kaze misljenje :)
Dobra ideja, izvodljivo je sigurno

Dobra zamisao ali da se karskter resetuje nakon smrti nema smisla i ne pije vodubpogotovo ne na nasim serverima, druga stvar bilo koju sluzbu ma serveru kad pozovete vece su sanse da ce te dobiti eurojackpot nego da dodju do vas tako da je to izvedivo samo sa npc-ovima a resetiranje karaktera ima smisla jedino sa hardcore igracima... Logicno svaki klinac bi killao iz inata. Lijepa i izvedive ideja ali ne...

Bukvalno nije moguce to, koliko ljudi propadaju kroz objekte, umiru random, koliko ljude gaze...
Moze da se napravi ali npr jail za DM 2 dana, pa neka se razmislja dal ce da roka nekog xD

Mnogo imaš ti još da jedeš kačamak.
skrr
Moj tutorijali: Bazilion indent warninga
WORK? : Smart Project 1.2 , Leskovacki Detmec, Rodjendanski  server


Penzionisani balkanski samp kripter


Citat: bunta poslato Februar 19, 2020, 12:45:28 POSLE PODNE
Bukvalno nije moguce to, koliko ljudi propadaju kroz objekte, umiru random, koliko ljude gaze...
Moze da se napravi ali npr jail za DM 2 dana, pa neka se razmislja dal ce da roka nekog xD
A dobro prilikom propadanja kroz objekte ili tome slicno to je opravdano , javis se adminu admin te digne kao sto je bio sistem na meanwhile ako se dobro secam da ne umres nego si ranjen i onda /revive , a ovo za gazenje treba uvesti ako je bez rp razloga , admin te digne a igrac koji je to uradio popije jail ili dobrotvorni rad koji sam vec dao kao predlog ... jednostavno treba uvesti da se pravo roleplaya :) Mada mislim da je sve ovo sto dajem kao predlog next level za nas sampere i da ce to biti normalno za jedno 10 godina :D

Sistem za GameXperte..

Da kad neki igrac pozove pomoc, da GameXpert komamdom nekom(/prvi) ispisuje text na Admin/GameXpert chatu /ag (nick GXa) ("ja (id igraca koji je pozvao vodic)) te da ga odmah porta do tog igraca.. S tim da nema spamma na /ag chatu, vec samo onaj Gx koji prvi napiše /prv da njegovo se ime pokaze na chatu

Eto ako netko ima volje i znanja da napravi i podijeli sa nama, ja nemam predstavu na koji način to odradit
Poslednja Izmena: Februar 26, 2020, 21:38:13 POSLE PODNE od kriss23

Imam ideju,ako pravite RolePlay (RP) Server onda bi bilo dobro da se napravi da posle nekog vremena karakter ogladni,ozedni i da mora da jede i pije neku tecnost (vodu,sok,pivo itd..) i bilo bi dobro da se napravi " Česma " u svakom gradu (ako se radnja vrsi u 3 grada) i onda da ima neka komanda npr. /koristi cesmu ili /cesma ili nesto slicno,ali uglavnom kapirate na sta mislim. Ovo bi bilo dobro za Prave RP Servere.
Nisam neki skripter jer sam pocetnik i nemam veze al' je ovo moja ideja koju nazalost ne mogu realizovati.



Citat: Chuka poslato Februar 26, 2020, 22:19:27 POSLE PODNE
Imam ideju,ako pravite RolePlay (RP) Server onda bi bilo dobro da se napravi da posle nekog vremena karakter ogladni,ozedni i da mora da jede i pije neku tecnost (vodu,sok,pivo itd..) i bilo bi dobro da se napravi " Česma " u svakom gradu (ako se radnja vrsi u 3 grada) i onda da ima neka komanda npr. /koristi cesmu ili /cesma ili nesto slicno,ali uglavnom kapirate na sta mislim. Ovo bi bilo dobro za Prave RP Servere.
Nisam neki skripter jer sam pocetnik i nemam veze al' je ovo moja ideja koju nazalost ne mogu realizovati.

Odlicna ideja , po defaultu jedes i pijes samo kada se pucas ili padnes pa da napunis helte :D

Ukoliko pravite pravi RP server:
Napravite sistem za policiju da mogu zaplijeniti vozilo a da obican igrac moze to na odredjenom mjestu izvuci vozilo za odredjenu sumu novca.
Da PD moze koristiti /zatvori (( samo RPE liku dati tu cmd ))
Mozda vam je nesto pomoglo xD
Glumi da je drska, a celi grad je prska.
Skripter u pokusaju...

Citat: Masina poslato Mart 16, 2020, 21:11:23 POSLE PODNE
Ukoliko pravite pravi RP server:
Napravite sistem za policiju da mogu zaplijeniti vozilo a da obican igrac moze to na odredjenom mjestu izvuci vozilo za odredjenu sumu novca.
Da PD moze koristiti /zatvori (( samo RPE liku dati tu cmd ))
Mozda vam je nesto pomoglo xD
Dosta sličan sistem ti je parking servisa, ako vozilo nije propisno parkirano dođe zaposlenik i pošalje ga u parking servis odakle ga ti izvlačiš za novac, prekombinovanjem tog sistema lahko možeš dobiti taj!

Imam jednu ideju kako je moguce zaraditi neki novac zahvaljujuci vasem samp serveru ( pogotovo veci samp server ). Prije svega da naglasim da to nije VIP system. Svi se mi svakodnevno susrecemo s nekim vidovima reklama dok gledamo ili trazimo nesto. Pa kontam neki sistem gledanja videozapisa ili klikanje odredjenih linkova za neku dobrobit na serveru. Sistem je veoma jednostavan , proslijedimo igracu link , a on mora upisati neku kljucnu rijec iz tog linka tipa: YT video : ime vide-a ili pinovani komentari. Sistem je veoma jednostavan za izradit i vec sam uradio jedan i razmisljao ga objaviti u tutoriale ali kontam mozda nece imati svrhe s obzirom da nisam primjetio ni jedan server da ima slican sistem.

Jel se moze napraviti da na textdrawu bude koja si organizacija i rank koji si ili ako nisi da pise niste u organizaciji? :D