Dynamic Rent Locations

Započeo V01D, Avgust 10, 2020, 00:18:57 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Tip: Include
Slike ili Video: KLIKNI ME NEZNO
Opis i dodatne informacije: Rent lokacije, radjeno na engleskom jeziku iz sopstvenih razloga, uglavnom koristi Y_INI cuvanje, imate 4 funkcije koje mozete procitati na github-u koje se koriste za kreiranje rent lokacije, brisanje rent lokacije, rentanje vozila i unrentanje. Pravio sam kao include iz nekih cudnih razloga, manje vise testiranja radi. Nije nista specijalno, mozete da pozovete funkcije bilo kada i bilo gde unutar svoje skripte, kako kome odgovara. Primere upotrebe mozete naci na GitHub linku ispod
Download link: KLIKNI ME NEZNO
Scan link: GitHub
Credits: V01D(JA)


[pawn]
#define WhiteRentColor                         "{FFFFFF}"
#define RedRentColor                           "{FF0000}"
[/pawn]

Ovo si slobodno mogao
[pawn]
#define WHITE        "{FFFFFF}"
#define RED          "{FF0000}"[/pawn]

Zašto nisi koristio MySQL?


[pawn]
format(string, 85,
[/pawn]

Bolje koristi
[pawn]format(string, sizeof string,[/pawn]

[pawn]
new brojac;
[/pawn]

Nemoj mešati babe i žabe, ako pišeš na engleskom funkcije, piši i varijable, nemoj pola eng, a pola srpskohrvatski.

[pawn]
if(Rentao{playerid}) return SendClientMessage(playerid, -1, "You already rented vehicle! Use /unrent");
[/pawn]

Ovo može u novi red jebem li ga
[pawn]
if(Rentao{playerid})
    return SendClientMessage(playerid, -1, "You already rented vehicle! Use /unrent");

// Takođe i ovo možeš da bacaš u novi red
ShowPlayerDialog(playerid, dialog_TakeRent, DIALOG_STYLE_TABLIST_HEADERS, "Rent Location", "Vehicle\tPrice\nFaggio\t300$\nSentinel\t500$", "Ok", "Cancel");
[/pawn]

Pravi razmake malo, da se zna šta je šta..
[pawn]
stock UnRentVehicle(playerid) {
    if(!Rentao{playerid}) return SendClientMessage(playerid, -1, "You didn't rent any vehicle!");
    DestroyVehicle(RentVozilo[playerid]);
    Rentao{playerid} = false;
    RentVozilo[playerid] = 0;
    SendClientMessage(playerid, -1, "You don't rent vehicle anymore!");
    return 1;
}

// U ovo

stock UnRentVehicle(playerid)
{
    if (!Rentao{playerid})
        return SendClientMessage(playerid, -1, "You didn't rent any vehicle!");
   

    DestroyVehicle(RentVozilo[playerid]);

    Rentao{playerid} = false;
    RentVozilo[playerid] = 0;

    SendClientMessage(playerid, -1, "You don't rent vehicle anymore!");

    return 1;
}
[/pawn]

Ne mogu sve da gledam i da pišem, ne da mi se, mrzi me realno haha

toliki heavy usage YSI-a a bez iteratora, i sto kaze ovaj gore ili engleski pisi ili sprski ali moj savet

varijable na ENG, poruke na srpski ako radis za srpski

Citat: omcho poslato Avgust 10, 2020, 02:11:18 PRE PODNE
toliki heavy usage YSI-a a bez iteratora, i sto kaze ovaj gore ili engleski pisi ili sprski ali moj savet

varijable na ENG, poruke na srpski ako radis za srpski
Nemoj ti meni ovaj gore Omere hahahaa, to da, poruke jedino piši na srpskom ako radiš srpski

Citat: omcho poslato Avgust 10, 2020, 02:11:18 PRE PODNE
toliki heavy usage YSI-a a bez iteratora, i sto kaze ovaj gore ili engleski pisi ili sprski ali moj savet

varijable na ENG, poruke na srpski ako radis za srpski
Poruke na srpskom logik

A može i lang fajl

Neću da otvaram kod plašim se

Edit: Pogledah na brzinu
Samo mogu da kažem da je jako neuredno i sam sistem je sranje zbog funkcija istog...
Poslednja Izmena: Avgust 10, 2020, 02:36:53 PRE PODNE od Alhemičar v2


Fino :)
Balkan Moon v1.0 by Foxy

Owner // Scripter Balkan Moon

u Potpisu Foxy.

Ne pipaj lava Foxy, radi na BM-u :D :D :D
[4.7.2019] Respect For: Purda | Basovski | Mister Naithan | BICEL KO MI BUNTA | 7.9: Vasic[/b]

* Server [5.1.2019 Created]
* Scripter on Power Gaming
* Scripter on Night Life
* Scripter on Arena Gaming
* Scripter on duty (Balkan Moon)

[23.5.2k19] Messi u skriptanju hehe ;)
[7.8.2k19]OLD Minecraft Developer & Player (2016-2018)

#FOXYSCRIPT[/b]
MAPPER U POKUŠAJU :/[/b]

Citat: inquisitiveemmett poslato Avgust 10, 2020, 00:50:53 PRE PODNE
[pawn]
#define WhiteRentColor                         "{FFFFFF}"
#define RedRentColor                           "{FF0000}"
[/pawn]

Ovo si slobodno mogao
[pawn]
#define WHITE        "{FFFFFF}"
#define RED          "{FF0000}"[/pawn]

Zašto nisi koristio MySQL?


[pawn]
format(string, 85,
[/pawn]

Bolje koristi
[pawn]format(string, sizeof string,[/pawn]

[pawn]
new brojac;
[/pawn]

Nemoj mešati babe i žabe, ako pišeš na engleskom funkcije, piši i varijable, nemoj pola eng, a pola srpskohrvatski.

[pawn]
if(Rentao{playerid}) return SendClientMessage(playerid, -1, "You already rented vehicle! Use /unrent");
[/pawn]

Ovo može u novi red jebem li ga
[pawn]
if(Rentao{playerid})
    return SendClientMessage(playerid, -1, "You already rented vehicle! Use /unrent");

// Takođe i ovo možeš da bacaš u novi red
ShowPlayerDialog(playerid, dialog_TakeRent, DIALOG_STYLE_TABLIST_HEADERS, "Rent Location", "Vehicle\tPrice\nFaggio\t300$\nSentinel\t500$", "Ok", "Cancel");
[/pawn]

Pravi razmake malo, da se zna šta je šta..
[pawn]
stock UnRentVehicle(playerid) {
    if(!Rentao{playerid}) return SendClientMessage(playerid, -1, "You didn't rent any vehicle!");
    DestroyVehicle(RentVozilo[playerid]);
    Rentao{playerid} = false;
    RentVozilo[playerid] = 0;
    SendClientMessage(playerid, -1, "You don't rent vehicle anymore!");
    return 1;
}

// U ovo

stock UnRentVehicle(playerid)
{
    if (!Rentao{playerid})
        return SendClientMessage(playerid, -1, "You didn't rent any vehicle!");
   

    DestroyVehicle(RentVozilo[playerid]);

    Rentao{playerid} = false;
    RentVozilo[playerid] = 0;

    SendClientMessage(playerid, -1, "You don't rent vehicle anymore!");

    return 1;
}
[/pawn]

Ne mogu sve da gledam i da pišem, ne da mi se, mrzi me realno haha

Samo mi nije jasno zasto si 'kritizirao' njegov stil skriptanja? Ako je tvoj stil takav kakav je, ne znaci da svi moraju imati konkretno isti stil kao ti.
Citat: CheezItFollow your heart and own style.
Citat: PottusThat is perfectly fine, I'm just pointing out where you made mistakes what does hearing "good job" get you? Absolutely nothing. You need to hear the problems otherwise you'll keep making the same mistakes :)

Citat: Shadow. poslato Avgust 11, 2020, 11:11:11 PRE PODNE
Samo mi nije jasno zasto si 'kritizirao' njegov stil skriptanja? Ako je tvoj stil takav kakav je, ne znaci da svi moraju imati konkretno isti stil kao ti.
Wtf? Gledam da pomognem, da što lepse i bolje piše kod, koliko toliko.

@Shadow. Evo postoje osobe kao ti na primer koje na stil pisanja koda gledaju kao da je nebitan.

E pa prijatelju , postoje dobre i loše navike u programiranju a ovo je jedna od loših (logično) jer se ne zna ko pije a ko plaća.

Prosto postoji globalno prihvaćen stil i uvek se treba pridržavati nečemu što su svi prihvatili i nečemu što svako može da nastavi da radi bez da ga boli glava od autizma kao što je ovde.

Ne može ovako da se piše kod, postoji styling guide i modern pawn language što svako ovde treba da pročita (a nije) tako da žao mi vas je.

Citat: Alhemičar v2 poslato Avgust 11, 2020, 14:32:53 POSLE PODNE
@Shadow. Evo postoje osobe kao ti na primer koje na stil pisanja koda gledaju kao da je nebitan.

E pa prijatelju , postoje dobre i loše navike u programiranju a ovo je jedna od loših (logično) jer se ne zna ko pije a ko plaća.

Prosto postoji globalno prihvaćen stil i uvek se treba pridržavati nečemu što su svi prihvatili i nečemu što svako može da nastavi da radi bez da ga boli glava od autizma kao što je ovde.

Ne može ovako da se piše kod, postoji styling guide i modern pawn language što svako ovde treba da pročita (a nije) tako da žao mi vas je.
:-\

Bukvalno mi je lik prekjuče nudio 70€ da mu editujem San Marino jer nije hteo da mu radim od nule 8 ako sam spustio cenu na 100€ za mod od nule

Znači njemu nije bilo do para nego što pre da otvori jebeni server a SM mod pršti od katastrofa pisanog koda, lepili gde su šta stigli kada su kopirali sa interneta što ja ne bih radio ni za 200€ jer dobijem autizam i napad samo dok gledam taj kod :)

Citat: Alhemičar v2 poslato Avgust 11, 2020, 14:32:53 POSLE PODNE
@Shadow. Evo postoje osobe kao ti na primer koje na stil pisanja koda gledaju kao da je nebitan.
To ti je isto prijatelju moj , kao i tvoja soba ili neki prostor u kuci , kancelariji cemu vec , moze da bude neuredna i ima ljudi koji mogu da se snadju i u tom neredu , a imas i one sobe i one ljude koji vole da bude uredno , pod konac , kao u apoteci , sve je stvar ukusa , u sustini nije bitan preglednost koda kolika sama funkcionalnost sto je slozices se i najbitnija.

Citat: Ƭ H Σ Ʋ 1 ∏ ∏ Ψ _ poslato Avgust 11, 2020, 14:58:46 POSLE PODNE
To ti je isto prijatelju moj , kao i tvoja soba ili neki prostor u kuci , kancelariji cemu vec , moze da bude neuredna i ima ljudi koji mogu da se snadju i u tom neredu , a imas i one sobe i one ljude koji vole da bude uredno , pod konac , kao u apoteci , sve je stvar ukusa , u sustini nije bitan preglednost koda kolika sama funkcionalnost sto je slozices se i najbitnija.
Iz dana u dan pokazuješ koliko nemaš veze sa bilo čim vezanim za Programiranjem, gori si od svih ovde.

Uđi na Reddit ili neki Discord server kao što je TPH i čekaj flejm jer imaš autizam.