[Scripting Editor]PawnSciTE

Započeo קlเשค, Avgust 17, 2009, 06:40:14 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

PawnSciTE


Evo vidim da nitko ovo ne spominje al radi se o jako vaznim stvarima.Odlucio sam da malo bolje predstavim ovaj Editor posto mi je privukao dosta paznje i mislim da je odlican za pocetnike kao i za one koji zahtjevaju vise funkcija od Editora.

Kao prvo cu navest zasto mislim da je dobar za pocetnike.Kao sto ce te viditi po slikama oznacena je povezanost { } i u koliko fali 1 ili ima viska on vam oznacava da fali i ovisno jeli fali ili ima viska oznacava plavom linijom tkoja } zatvara koju.




Pored ovog svega prilikom pisanja koda ako se radi o duzem kodu dovoljno je napisati prvih par slova i stisnuti CRTL+ENTER i on ce vam izbaciti sve mogucnosti na vamo je samo da odaberete potrebni/odgovarajuci kod/funkciju.Ovo ce smanjit mogucnost pogreske i ubrzati vas rad.Ako pisete neku funkciju on ce vam automatski ispod navesti sta se pod nju podrazumjeva



Jos jednu dodatnu prednos koju ovaj editor je ColorConvert koji svakako pomaze jer vam odma pretvara vrijednos u Pawno Hex Code koji je dovoljno samo copy.


CRTL+ALT+J otvarate ToolBox na kojem se i nalazi ColorConverter,ali ima on i mnogo drugih prednosti a to je da klikom misa mozete "skociti" do odredenog Callbacks.



Sve ostalo o ovome Scripting Editoru,a ujedno ga i skinuti, mozete naci ovdje.I jedna napomena prilikom instalacija prvo napravite folder u koji hocete da instalira jer on sam ne kreira nego direktno podatke stavljau odabrani Folder.Kad ga instalirate morat cete otic na Setting i podesiti samo pawncc.exe,tj. naci compiler.
LINK

Hvala na citanju,svakako ga probajte!
Poslednja Izmena: Avgust 17, 2009, 06:44:04 PRE PODNE od [CH]pliva♫♪

[NUDIM ]
Gang-Rush server TDM besplatno


neradi ni jedan link na samp forumu.. :S rado bi probo ali nemogu downloadat

hm...
ovo je vrlo koritstan program u skriptanju...

ovo je odlicno za sve, a ne samo za pocetnike 8)

turker_kc


Mape:

))-((

Filescripte:

Dexy's Speedo/Fuel

Gamemodes:

))-((




SampArena FOREVER <3


Chrome

jedini problem sta nema ko u pawnu highlight boje nego svoje je stavio  ::)
lako se to moze promijeniti ali nisam jos nasao gdje... ovo je inace namjenjeno pisanju vecim skriptama  thumbsup

MrBaff

eeee ovo mi treba :D

hvala pliva :D

ovo sam vidio i prije ali nisam skonto sta novo ima pa me nije ocaralo i nisam htio download...a sad znam zasto je boljI :D

PS: jel ovo jednom ga pokrenes i u tome mozes nekoliko .pwn otvorit? ono 2 skripte odjednom ... to sam vidio na ovoj slici http://i31.tinypic.com/vpfgaw.jpg  ima gore gf.pwn i penls.pwn :O

Citat: ...::|N|-MrBaff-|G|::... poslato Avgust 17, 2009, 19:57:52 POSLE PODNE
eeee ovo mi treba :D

hvala pliva :D

ovo sam vidio i prije ali nisam skonto sta novo ima pa me nije ocaralo i nisam htio download...a sad znam zasto je boljI :D

PS: jel ovo jednom ga pokrenes i u tome mozes nekoliko .pwn otvorit? ono 2 skripte odjednom ... to sam vidio na ovoj slici http://i31.tinypic.com/vpfgaw.jpg  ima gore gf.pwn i penls.pwn :O
Otvoris jednom i odes ponovno na open i on ti otvori drugi tab

[NUDIM ]
Gang-Rush server TDM besplatno


ovo mi je trebalo :))
Mape:

))-((

Filescripte:

Dexy's Speedo/Fuel

Gamemodes:

))-((




SampArena FOREVER <3


SRY DP al nes mi se desava

http://slike.hr/slike/untitled_8b261.jpg.html

eto sve sam ljepo instal kako i treba al kada idem F7 = Com... mi izbaci da nemoze nac nes i nis se nedogada i neznam jeli dobro ili lose kako da ispravim?ovaj gradicak je sam primjer nabrzinu otvorio...aj pliz help
Mape:

))-((

Filescripte:

Dexy's Speedo/Fuel

Gamemodes:

))-((




SampArena FOREVER <3


de molim vas treba mi pomoc nemogu nis raditi dok ovo nerjesim  :mad:
Mape:

))-((

Filescripte:

Dexy's Speedo/Fuel

Gamemodes:

))-((




SampArena FOREVER <3


Citat: [SA]Deo poslato Avgust 18, 2009, 14:42:02 POSLE PODNE
de molim vas treba mi pomoc nemogu nis raditi dok ovo nerjesim  :mad:
odi lijepo na PawnSciTE Settings tamo ce ti pisat Directory containing pawncc.exe idi browse i nadji pawno tipa

C:\Documents and Settings\Deo\Desktop\Server\pawno

[NUDIM ]
Gang-Rush server TDM besplatno


THX radiiii ixDDDD
Mape:

))-((

Filescripte:

Dexy's Speedo/Fuel

Gamemodes:

))-((




SampArena FOREVER <3


Citat: [SA]Deo poslato Avgust 17, 2009, 12:20:02 POSLE PODNE
http://media.gtanet.com/hosted/gtatools.com/filedb/files/pawnox.rar

et pa skini ak ti tu nis nevalja XD
Skinem ali bude neki pawnox koji neradi kak spada one desne funkcije ne prikazuje
Poslednja Izmena: Avgust 20, 2009, 16:31:48 POSLE PODNE od zerocoolos