(POMOC) oko textdrawa

Započeo Tony Zero, Septembar 22, 2010, 15:20:59 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Zanima me kako da napravim textdraw da stalno stoji i da bude u boji
ovako treba da bude
JAMAICA




Pa normalno napravis Textdraw i samo stavis u neku varijablu ID u Textdraw. Znaci npr., tamo gdje imas sve new napises:

new Text:imevarijable;


Tamo gdje si napravio Textdraw, znaci ispod OnGameModeInit, stavis ovo:

imevarijable = TextDrawCreate(...);


I sad samo kad se igrac spoji na server (OnPlayerConnect) pokazes mu Textdraw (TextDrawShowForPlayer), a se izade iz servera (OnPlayerDisconnect) skrijes mu Textdraw (TextDrawHideForPlayer).

Nadam se da si razumio.

Last nick: Paradox

ma znam ja napraviti text draw ali stalno bude u 1 boji..moze li se staviti u 3 boje.vidis gore kako ocu




Ne mozes napraviti u jednom TextDrawu vise boja. Ali zato mozes napraviti npr. u jednom JA, u drugom MA. I tako dalje, ako me kuzis sto hocu reci.

Last nick: Paradox

Citat: Paradox poslato Septembar 22, 2010, 15:46:08 POSLE PODNE
Ne mozes napraviti u jednom TextDrawu vise boja. Ali zato mozes napraviti npr. u jednom JA, u drugom MA. I tako dalje, ako me kuzis sto hocu reci.
Ł¤Ł kako nemoze :S
Neka napravi ovako TextDrawCreate(239.000000, 107.0000, "~r~JA~y~MA~g~ICA");

~y~, ~r~, ~g~ itd se moze koristiti samo u GameTextForPlayer/All..... Napravi vise text drawowa i samo promjeni koorde ekrana....

Citat: BloodMaster(Viky) poslato Septembar 22, 2010, 20:45:16 POSLE PODNE
~y~, ~r~, ~g~ itd se moze koristiti samo u GameTextForPlayer/All..... Napravi vise text drawowa i samo promjeni koorde ekrana....
Si siguran aj probaj
ak je to nemoguce onda sam ja daltonista :S

Isprobo sam i radi, ispričavam se.


black_dota

a kako dobiti koordinate xD to od mesta di ce da stoji textdraw

Citat: black_dota poslato Septembar 22, 2010, 22:38:04 POSLE PODNE
a kako dobiti koordinate xD to od mesta di ce da stoji textdraw
To ti je teska stvar ak ces napamet pogadat, ali bolje ti je ubacit TextDraw Editor 1.0, neznam sad link al ugl. ubacis ga kao FS i tamo namjestis pozicije.