OPEN.MP | y_less "My Statement"

Započeo MagicianSpideR, Oktobar 23, 2019, 13:13:13 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.




U ovoj temi možete ukratko pročitati izjavu y_less-a, trenutnu situaciju i njegovo mišljenje o budućnosti SA:MP-a.
Original post: https://www.burgershot.gg/showthread.php?tid=54





y_less "MOJA IZJAVA"

Vreme je za moju stranu priče. Svi ste delimično u pravu, ali ne na načine na koje mislite. Ne pokušavam da podelim zajednicu, ne pokušavam da pokrenem konkurenta SA:MP, i jedna važna strana: ja ne kradem nečiji kod. Svi mislite da je mačka u džaku zbog toga što je u jednom loše napisanom postu nestao sav kontekst razgovora koji je bio samo deo. Zaviriliste u džak i pomislili da je cela stvar glupa, što je i razumljivo s obzirom na nedostatak informacija. Pokušavao sam da dam važna obavestenja, ne otkrivajući previše detalja, na žalost, niste imali povratnu reakciju iz koje ste mogli da dodjete do zaključka.

Pa hajde da to obrazložimo:

     - Ne pokušavam da podelim zajednicu. Međutim, neko iznutra pokušava da je uništi - sakrili su informacije, zadržali su dugo tražene fixove,
       pretili da će izbrisati čitave forume i banovali sve koji kažu da možda to nije sjajno. Ova osoba (Aludirajući na Kalcora) je već razdvojila
       zajednicu - objavila je dve odvojene paralelne verzije modova, a zatim se pitala zašto prenošenje na jednu nije tako sveobuhvatno kako se
       prvobitno predviđalo. Već više od godinu dana ljudi su tražili da se spoje 0.3.7 i 0.3.DL, dok je on samo sedeo i pitao se da li zaista ima
       nekoga ko to želi. Rekao je da veruje da zajednica umire, SA:MP umire, a preostalo mu je samo godinu ili dve; i zadovoljan je samo da
       gleda kako se to događa. Neki od nas se ne slažu i pokušali su da ga ubede da nešto učini - bilo da nastavi sa radom ili da se promeni
       vlasnik. Smanjivanje zajednice je verovatno neizbežno, ali će umreti samo ako nema podrške - i to se događa upravo sada.

     - Postoji nezvanični discord, gde se ljudi ponekad zabavljaju i šale jedan sa drugim. Ali nije osnovano kao mesto pobune. To je nastalo zato
       što su ljudi voleli SA:MP, a ljudi koriste discord, pa je zajednica prirodno želela da kombinuje oba. Postoje neslužbeni forumi, sam Kalcor je
       ranije rekao da vam se ne sviđaju, napravite svoje, ali sada banuje one koji to čine. Međutim, ja ne vodim forume ni discorde. Oni su
       jednostavno rezultat zvaničnih oblasti koje nisu uspele da napreduju. To se ne deli, to napreduje.

     - Ne pokušavam da pokrenem rivalstvo SA:MP-u. Dve od reči su pogrešne ,,Pokretanje" i ,,Rivalstvo". Ne počinjem ništa, pokušavao sam da
       pogledam u budućnost vezanu za projekat koji je u toku.




OPEN MULTIPLAYER

To je projekat - i domena, (forum burgershot bili su samo privremeni dok nismo dobili pravu domenu, što se još nije dogodilo (sad jeste xD)). Tim od DVADESET-DVA od najboljih ljudi iz San Andreas Multiplayer - vlasnici servera, skripteri, testeri i ostale vođe zajednice koji zajedno rade na stvaranju čitave stvari iz temelja. Lako je pravljenje novog foruma; stvar koja je uvek zacementirala Kalcorovu kontrolu bio je njegov jedini pristup izvoru modova. Postoji verzija koja je procurila, ali od samog početka sam jasno rekao da ćemo u tom pogledu ići visokim putevima i odlučno odbiti da je koristimo na bilo koji način. Tako da smo celu stvar pravili od nule. Prvobitno smo želeli da izbacimo potpunu verziju 1.0, a ta je najava bila prva osoba koja je čula za to, ali to se sada neće dogoditi. Ali nije previše daleko.

Bilo je rasprava, ali imali su dva glavna problema: 1) Koristili su ukradeni kod, nešto što mi nemamo. Možete da prebacite svoj server na naš, izvodeći istu skriptu, a vaši igrači ne bi ni primetili. Postoje naravno planovi za nove funkcije i poboljšanja s vremenom, ali za sada je fokusiran na kompatibilnost , stabilnost i ispravke grešaka (ispravke koje smo kao zajednica već radili jer Kalcor ne bi).

Jako sam se trudio više od godinu dana da radim sa Kalcor-om na poboljšanju SA:MP, samo mi se desilo da imam rezervni plan. Dakle, možete se držati njega ako verujete da će se njegov pristup promeniti i odjednom će se dogoditi ažuriranja (i ako ovaj debakl to natera, onda smo u stvari i uspeli u prvobitnom cilju). Ili se možete držati većine zajednice koji znaju da postoji problem i žele da ga reše - oni koji su vam bili tamo kroz sve ovo, pomažući, podučavajući, gostujući i vodeći.

Na vama je da odlučite za koga mislite da je izdao SA:MP... Znate gde da nas nađete.



Na originalnom postu možete pročitati detaljno sve, ovde sam izdvojio samo kratku suštinu.

Vec sam citao dosta o open.mp i volio bih da to zazivi. Kalcor je i sam rekao da se na neki nacin po njemu gubi vrijeme skriptajuci ili doredjivajuci samp server ili ono sto je na njemu doredjivajuci samp client. Rekao je da je igrica dosta zastarjela i da nema poente nju dizati na neke vise nivoe putem ovog clienta medjutim kao sto se da vidjeti jedan od najboljih developera koje znam zajedno sa jos njih je odlucio raditi o-mp i u fullu ih podrzavam u tome.

Citat: daddy. poslato Oktobar 23, 2019, 13:21:53 POSLE PODNE
Vec sam citao dosta o open.mp i volio bih da to zazivi. Kalcor je i sam rekao da se na neki nacin po njemu gubi vrijeme skriptajuci ili doredjivajuci samp server ili ono sto je na njemu doredjivajuci samp client. Rekao je da je igrica dosta zastarjela i da nema poente nju dizati na neke vise nivoe putem ovog clienta medjutim kao sto se da vidjeti jedan od najboljih developera koje znam zajedno sa jos njih je odlucio raditi o-mp i u fullu ih podrzavam u tome.
Igrica nije zastarela toliko da se na njoj ništa ne može raditi, već je jednostavno Kalcora smorilo da se cima za SA:MP pa je morao neku glupost da napiše u svoju odbranu.. Ja bih takođe voleo da open.mp zaživi, a takođe i verujem u y_less-a i njegovu ekipu, tako da nemaju bez razloga toliku podršku :)

Prije 5-6 dana sam počeo i sam neki projekt od 0, nešto tipa običnom singleplayeru, jer uopšte ne planiram otvarati server, ali kad god imam slobodnog vremena, radim na tom gamemodu, i onda pročitam kako je Kalcor dao odgovor da jednostavno ne vrijedi 'skriptati' samp mod naročito od 0 u 2019 godini.
Po svemu sudeći, a i sam je već rekao, ne želi više da razvija SAMP. Tako da što se tiče njegove strane, taj dio SAMPa može biti zaboravljen.

U slučaju, a nadam se, otvaranja Open-MPa, mislim da će broj igrača znatno porasti na, možda, kraći period, možda i duži, ko će znati, činjenica je da se ova igra neće igrati još 100 godina jer je presmješna u komparaciji sa današnjim igricama, ali igrica ima dušu, svako ko ima računar 15 i više godina, nije sigurno igrao ništa prije GTA SA (prvi ja).

Ovo je postavljeno prije pola godine, vecina je vidjela ovo.


bilo je lijepo dok je trajalo.


Ma kakav OpenMP jeste normalni, samo zato što je netko ljubomoran pa mu se digao ku....
You'll be always in my heart, the end and thanks for amazing times. #WeAreLords

Citat: Slade poslato Oktobar 23, 2019, 14:04:37 POSLE PODNE
Prije 5-6 dana sam počeo i sam neki projekt od 0, nešto tipa običnom singleplayeru, jer uopšte ne planiram otvarati server, ali kad god imam slobodnog vremena, radim na tom gamemodu, i onda pročitam kako je Kalcor dao odgovor da jednostavno ne vrijedi 'skriptati' samp mod naročito od 0 u 2019 godini.
Po svemu sudeći, a i sam je već rekao, ne želi više da razvija SAMP. Tako da što se tiče njegove strane, taj dio SAMPa može biti zaboravljen.

U slučaju, a nadam se, otvaranja Open-MPa, mislim da će broj igrača znatno porasti na, možda, kraći period, možda i duži, ko će znati, činjenica je da se ova igra neće igrati još 100 godina jer je presmješna u komparaciji sa današnjim igricama, ali igrica ima dušu, svako ko ima računar 15 i više godina, nije sigurno igrao ništa prije GTA SA (prvi ja).
Ova igra će opstati verovali neki ljudi ili ne, neće 100 godina ali ukoliko se realizuje open.mp, veoma dugo

Citat: Bašovski poslato Oktobar 23, 2019, 15:00:53 POSLE PODNE
Ovo je postavljeno prije pola godine, vecina je vidjela ovo.
Jeste, ali znam da ima mnogo članova koji ne znaju ništa o ovome :)

Citat: M0nster poslato Oktobar 23, 2019, 15:11:55 POSLE PODNE
Ma kakav OpenMP jeste normalni, samo zato što je netko ljubomoran pa mu se digao ku....
Ne znam na šta taj neko da bude ljubomoran? Da ne treba možda biti ljubomoran na nekoga ko je zapostavio svoj projekat i 'ladi jaja da izvineš, umesto da je realizovao nešto što je davnih dana trebalo da bude realizovano?
Poslednja Izmena: Oktobar 23, 2019, 15:28:19 POSLE PODNE od Antonio Montana

Citat: M0nster poslato Oktobar 23, 2019, 15:11:55 POSLE PODNE
Ma kakav OpenMP jeste normalni, samo zato što je netko ljubomoran pa mu se digao ku....
xaxaxaxaxa izuzetno glup komentar, očigledno je yless trebao i nacrtat za neke koji ne znaju shvatit 30 rečenica.. :)

Citat: adri1
I think it's great that you create a community different from SA-MP. But I think that has not been the problem.

You were given the rank of beta tester recently in forums (so Kalcor trusted you) when you and others have that project in secret, you should have rejected the rank.

I do not think anything would have happened if instead of throwing shit at Kalcor, you would have simply said: Hey look, we are developing a new multiplayer!

You literally said: "kalcor is killing sa-mp, come to my new mp mod"

I think it was the disappointment of people he trusted that made him take the decision of the massive ban.

Sorry for my english.

Citat: TommyBTo be fair, Y_Less did not ask to be put back into the beta team. He was simply placed in after a public back and forth with Kalcor where he mentioned that he's willing to take over development of the mod, something he had previous denied. During his brief return literally nothing happened other than some forum topics in the beta section about the future of SA-MP. These topics were filled with pitches and advice to Kalcor about where to take SA-MP in the future, and pretty much everything was either ignored or dismissed because "samp only has 1 or 2 years left". Pretty much every idea was shut down or never made it anywhere. Y_Less asked various times in the beta section about taking over SA-MP's direction and development, but that was also turned down because Kalcor simply didn't see the need.

What's the point in simply bickering with someone who has made up their mind, is sticking to their guns and won't let anyone sway their opinion? It's clear that there's still a lot of people in the community that wish to see SA-MP continue to develop and prosper, but the complaints and advice of hundreds of community users fell on deaf ears. Realistically, what do you do once you've reached that point? You can either continue going back and forth with someone who clearly isn't going to change their stance, or you can branch off and continue progress yourself. Y_Less and the open.mp "team" chose the latter.

Svatko ima svoje mišljenje za OpenMP projekt, a ja sam među onima koji misle da će to sve propasti ili doživjeti neuspjeh to jest debakl. Ako bude suprotno, onda ću si odsjeć prst.
You'll be always in my heart, the end and thanks for amazing times. #WeAreLords

Citat: M0nster poslato Oktobar 23, 2019, 15:11:55 POSLE PODNE
Ma kakav OpenMP jeste normalni, samo zato što je netko ljubomoran pa mu se digao ku....
Što bi y_less bio ljubomoran na kyea? Biti ljubomoran na nekoga koji kopa grob sopstvenoj modifikaciji, zajednici?


bilo je lijepo dok je trajalo.


Citat: Bašovski poslato Oktobar 23, 2019, 17:36:11 POSLE PODNE
Što bi y_less bio ljubomoran na kyea? Biti ljubomoran na nekoga koji kopa grob sopstvenoj modifikaciji, zajednici?
Momak očigledno nije ispratio sva dešavanja oko toga pa nije upućen..

Moj prevod sa zvanicnog sajta open-mp ggez
Pasting code from the Internet into production code is like chewing gum found in the street.

Also known as:Marshall Bleach Newton




Citat: BitchLasagna poslato Oktobar 24, 2019, 12:58:15 POSLE PODNE
Moj prevod sa zvanicnog sajta open-mp ggez
Zaboravio sam da napišem creditse, ne zameri  :( :D