Savet oko SkinHit-a

Započeo Paul Scripter, Jun 26, 2022, 22:22:52 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pitanje/savjet: Potreban mi je savet oko ubacivanja i generalno SkinHit-a, verujem da znate o cemu pricam, navodno resava problem oko gutanja metkova(ako neko moze da pojasni malo bolje kako to funkcionise), nisam neki skripter, jos se vezbam(pocetnik), vidim da se sve vise i vise pominje taj SkinHit(neki kazu da je to plugin/includ-a valjda tako nesto...)
Opširnije: /
Dodatno: /

Iskreno, nikada nisam cuo za SkinHit, koristio sam weapon config uvek i nikada nisam imao problema sa gutanjem metaka ni na jednom od svojih modova


Citat: V01D poslato Jun 27, 2022, 00:39:00 PRE PODNE
Iskreno, nikada nisam cuo za SkinHit, koristio sam weapon config uvek i nikada nisam imao problema sa gutanjem metaka ni na jednom od svojih modova

Mislim da taj weapon config nema veze sa tim SkinHitom(lagshotom) ili kako vec, generalno gutanjem metkova

Citat: // xunder poslato Jun 27, 2022, 01:52:36 PRE PODNE
https://open.mp/docs/server/LagCompensation

Objasnjnje sta je lagcomp: https://developer.valvesoftware.com/wiki/Lag_Compensation

Koliko sam procitao dodajem u server.cfg "lagcompmode i stavljam na 0" i kao ubacio sam taj SkinHit(lagshot) i resio problem sa gutanjem metkova? Valjda je to to, svi pricaju da je taj SkinHit neki plugin ili includa...

Citat: Paul Scripter poslato Jun 27, 2022, 09:13:02 PRE PODNE
Koliko sam procitao dodajem u server.cfg "lagcompmode i stavljam na 0" i kao ubacio sam taj SkinHit(lagshot) i resio problem sa gutanjem metkova? Valjda je to to, svi pricaju da je taj SkinHit neki plugin ili includa...
samo u server.cfgu stavis lagcompmode 0 i rijeseno
BIGDOG ENTERTAINMENT

Citat: almvx poslato Jun 27, 2022, 11:24:09 PRE PODNE
samo u server.cfgu stavis lagcompmode 0 i rijeseno

Hvala svima, pokusacu tako, valjda ce sve biti ok... ;)

Tema je zakljucana, ali eto iskoristicu privilegiju moderatora da ipak postujem.
Lagshot je bio do 0.3x cini mi se, u 0.3z je uveden lagcompmode koji moze biti 0, 1, ili 2. 0 disabled, to jest lag shot kao i do tada, 1 puna kompenzacija i 2 djelimicno to jest samo pozicija ali ne i rotacija igraca.

Lag kompenzacija u samp-u radi malo glupo ali jako relativno tvom pitanju.

Do 0.3z, to jest za vreme lag shot-a, klient koji puca je slao svoju poziciju i vektor pod kojim puca. Taj bullet se sinhronizovao sa ostalim igracima, i onda su ostali igraci govorili, e popio sam metak tu i tu. Ovde je mana to sto dok dodje paket, igrac vise nije na istom mestu pa si i imao lag shot to jest gutanje metkova.

Od 0.3z, imas lag kompenzaciju za metkove, i to ti radi tako sto igrac koji puca salje svoju poziciju, vektor pod kojim puca, i ako je na njegovom ekranu pogodio nekoga, onda i poziciju gde je pogodio drugog igraca. Server to uzima zdravo za gotovo i samo daje damage igracu koji je pogodjen (to jest kaze klientu e pogodjen si u tu i tu poziciju to jest, rame, glavu, itd...).

Samim tim, ako imas lag kompenzaciju na 1, onda ne moze biti gutanja metkova posto igrac koji puca je taj koji odlucuje da li je pogodio drugog igraca.
Proveri server.cfg da li ima sledece (i ako nema dodaj/ispravi)

lagcomp On
lagcompmode 1


PS: Kad kazem server uzima zdravo za gotovo, poziva se OnPlayerWeaponShot, ako tu vratis 0, bullet se nece sync, i nece biti damage.
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.