Jail Sistem

Započeo saizer, Decembar 27, 2021, 11:44:20 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Problem(error/warning): Jednostavno, kada ga jailam bude sve uredu, nakon toga kada se unjaila stvori se na mjestu gdje se izlazi iz zatvora i odjednom krece da leti. Drug mi je rekao da ima ogranicen limit kad je jailan i kad se unjaila da se taj limit ne skloni pa ga baca u nebo ali ne znam fixati nisam nesto profesionala. Stavio sam na help za koriscenje da je zbugana dok se ne napravi.
Deo skripte:[pawn]CMD:jail( playerid, params[] ) {
    if( PlayerInfo[ playerid ][xAdmin] >= 1 || PlayerInfo[ playerid ][ xTestAAG ] ) {
        if( !AdminDuty[playerid] ) return GRESKA( playerid, "Morate biti na duznosti!" );
      new id, time, razlog[40];
      if( sscanf(params, "uis[40]", id, time, razlog ) ) return KORISCENJE( playerid, ""CRVENA"Ova komanda je zbugana. Ukoliko je budes koristio vlasnici ce biti obavjesteni.");
      if( IsPlayerConnected( id ) ) {
         if( id != INVALID_PLAYER_ID ) {
             if( PlayerInfo[playerid][xAdmin] < 6 && PlayerInfo[ id ][xAdmin] >= 1 ) return GRESKA( playerid, "Ne mozes zatvoriti clana Admin tima!");
             if( PlayerInfo[ id ][ xZatvor ] != 0 ) return GRESKA( playerid, "Ne mozes zatvoriti igraca koji je vec u zatvoru!");
            if( time < 1 || time > 7000 ) return GRESKA( playerid, "Minute pritvora nemogu biti manje od 1 i vece od 7000 (Stavite osobu onda u ALKATRAZ zatvor - /prison) !");
            if( id == playerid ) return GRESKA( playerid, "Ne mozete Jailovati sami sebe." );
                if( PlayerInfo[ id ][ xUbijen ] == 1 ) return GRESKA( playerid, "Sacekajte igrac se leci." );
            ResetAllWeapons( id );
             PlayerInfo[ id ][ xZatvor ] = ALKATRAZ;
               PlayerInfo[ id ][ xZatvorVreme ] = time;
            ClearAnimations( id );
            PlayerCP[ id ] = 0;
            if( IsPlayerAttachedObjectSlotUsed( id, OBJECT_SLOT_RHAND ) ) RemovePlayerAttachedObject( id, OBJECT_SLOT_RHAND );
            SetPlayerSpecialAction( id, SPECIAL_ACTION_NONE );
            PlayerCuffed[ id ] = 0;

                new string[ 128 ];
            format( string, sizeof( string ), "Admin %s je jailovao igraca %s | Razlog: %s", ImeIgraca( playerid ), ImeIgraca( id ), razlog );
            LogSave( "Ostalo/LogJail.log", string );

            ac_SetPlayerPos( id, 107.2300, 1920.6311, 18.5208 );
            SetPlayerWorldBounds( id, 337.5694, 101.5826, 1940.9759, 1798.7453 );
            PlayerInfo[ id ][ xWanted ] = 0;
            ac_SetPlayerWantedLevel( id, PlayerInfo[ id ][ xWanted ] );
            strmid( ZlocinInfo[ id ][ zPrijavio ], "Nema", 0, strlen("Nema"), 255 );
            strmid( ZlocinInfo[ id ][ zPocinio ], "Nema", 0, strlen("Nema"), 255 );
            strmid( ZlocinInfo[ id ][ zZlocin ], "Nema", 0, strlen("Nema"), 255 );
               GameTextForPlayer( id, "Ucitavanje...", 1000, 4 );
             SetTimerEx( "SlobodnoSada", 2000, false, "i", id );
             SetCameraBehindPlayer( id ); SetPlayerInterior( id, 0);
             SetPlayerVirtualWorld( id, 1);
             TogglePlayerControllable( id, 0 );
            SavePlayer( id );

             SendClientMessageEx( id, SVETLORED, "Admin vas je stavio u zatvor na %d minuta.Razlog: %s. Molimo vas kada izadjete iz zatvora da odete relog zbog buga. Hvala", time, razlog );
            SendClientMessageEx( playerid, SVETLORED, "Postavili ste igraca %s u zatvor na %d minuta.Razlog: %s", ImeIgraca( id ), time, razlog );

            format( globalstring, sizeof( globalstring ), "- JAIL -  Admin je postavio igraca %s u zatvor.", ImeIgraca( id ) );
               SCMA( NARARED, globalstring );
               format( globalstring, sizeof( globalstring ), "- JAIL -  Razlog: %s.", razlog );
               SCMA( NARARED, globalstring );

               format( globalstring, sizeof( globalstring ), "- JAIL -  Admin %s je postavio igraca %s u zatvor na %d minuta.", ImeIgraca( playerid ), ImeIgraca( id ), time, razlog );
               AdminPoruka( SERVERBOJA, globalstring );
               format( globalstring, sizeof( globalstring ), "- JAIL -  Razlog: %s.", razlog );
               AdminPoruka( SERVERBOJA, globalstring );

            return 1;
         }
      }
   }
   else return GRESKA( playerid, "Niste u mogucnosti koristiti ovu komandu." );
   return 1;
}[/pawn]
Poslednja Izmena: Decembar 30, 2021, 15:20:30 POSLE PODNE od 'xza

Dodaj ovo kad izlazi iz zatvora prije nego što mu seta poziciju (SetPlayerPos)

[pawn]SetPlayerWorldBounds(playerid, 20000.0000, -20000.0000, 20000.0000, -20000.0000);[/pawn]

Posto sam pocetnik, nebih da nesto zeznem. Mozes uzeti moju skriptu za jail i urediti to sto treba pa da ja pastam

Ne mogu, ako hoćeš da skriptaš onda moraš sam naučiti raditi ili batali skroz

Stavio sam i neradi, znas li nekako drugacije?



Citat: saizer poslato Decembar 27, 2021, 15:33:55 POSLE PODNE
Stavio sam i neradi, znas li nekako drugacije?



Aj da vidim gdje si i kako stavio

Citat: 'xza poslato Decembar 28, 2021, 18:47:39 POSLE PODNE
Aj da vidim gdje si i kako stavio
Pitanje da li je uopste stavio
Sunce greje lagano šetam se po Voždovcu
Moja kučka i ja, furam je na povodcu
Zove se Lola i nije nešto lepa
Ali meni daće lapo kada dokopa se repa
Rođena na ulici, dolazi iz geta
I zato je gangsta kučka, a ne starleta
Zahvaljujući njoj meni dignuta je đoka
Krov je spušten, vožnjica od bloka do bloka
I ako glumiš mangupa jebaće ti mamicu
U tašni nema lak za nokte, ali ima palicu
Odrasla na Medaku, iz huda je sestra
Nijedna Snoopova kučka nije tol'ko gangsta
Za nju sam 'Pac, ona moja je Madonna
Ako znaš još neku takvu javi mi preko fona
I kada njesra izbije ona ne vata pištolja
Već nabada na prvu jer je gangsta drolja