Misija

Započeo L U K A, Novembar 26, 2021, 10:06:00 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Tip: inc/fs, bilo sta
Slike ili Video: https://imgur.com/a/Rrtfx8y
Opis i dodatne informacije: kao neka misija
Download link: https://pastebin.com/We5J8ivw
Scan link: paste bin je
Credits: ja

Lepo svidja mi se
Sunce greje lagano šetam se po Voždovcu
Moja kučka i ja, furam je na povodcu
Zove se Lola i nije nešto lepa
Ali meni daće lapo kada dokopa se repa
Rođena na ulici, dolazi iz geta
I zato je gangsta kučka, a ne starleta
Zahvaljujući njoj meni dignuta je đoka
Krov je spušten, vožnjica od bloka do bloka
I ako glumiš mangupa jebaće ti mamicu
U tašni nema lak za nokte, ali ima palicu
Odrasla na Medaku, iz huda je sestra
Nijedna Snoopova kučka nije tol'ko gangsta
Za nju sam 'Pac, ona moja je Madonna
Ako znaš još neku takvu javi mi preko fona
I kada njesra izbije ona ne vata pištolja
Već nabada na prvu jer je gangsta drolja

Fino fino, ma da si mozda mogao odraditi da ne kucas /pokrenimisiju kako vec pise.Vec da preko tog nekog "telfona" ga pozoves ili na neku tipku, tipa "Y" , "N" da pokrenes kad dodjes do njega.Ovako, ono nije lose, moglo je bolje i vise radnje da se doda :D
https://github.com/DinoWETT



Kolko drama ima u 7 grama

Nista spec, moglo je jos nesto da se odradi, i takodje, bolje da si napravio umesto da ide na komandu, samo da ide na checkpoint, ono uzimanje i davanje paketa

blyatiful

probaj malo jos kreativnije ovom fs si uradio vise nego 80% korisnika foruma, lijepo je vidjeti da se release nesto svaki dan a ne samo pomoc za ovaj error pomoc za onaj error

[Filterscript] Simple Treasure Hunt
[Filterscript] Sistem pecanja
[Filterscript] Meditacija
[Filterscript] Molitva
[Include] Alarm
[Include] Posao Taxi

Na brzinu sam prosao kroz kod, imam vec par zamerki..

1. Nigde nisi includovao potrebne stvari za rad ove filterskripte, a koristio si YCMD, fDialog, CreateDynamic3DTextLabel...

2. Koristio si boje, a nigde ih nisi definisao, "ZELENA", "BELA"...

3. Ovo su bukvalno 2 checkpointa, ako vec radis ovako nesto uradi do kraja, potrudi se maksimalno i ulozi sto vise truda, neka misija bude duza i teza.

4. Koristi boolean varijable kod MisijaPokrenuta i IgracUzeoPakete, pisi ih na engleskom i iskljucivo koristi camelCase i lowerCamelCase u pisanju istih, a vise o tome mozes pogledati ovde: https://open.mp/docs/scripting/language/Style

5. Primetio sam ovaj deo "Kada dodjete tamo preskocite kapiju ukoliko nemate daljinski! (ako niste clan bdt-a)", sta ako neko uopste nema organizaciju BDT ili nije na toj lokaciji? Naravno moze da promeni ali ajde neka to bude malo bolje i kvalitetnije.

Ima tu jos dosta stvari za prokomentarisati.. Nije lose ako si pocetnik, ali treba uloziti dosta vise truda.
https://discord.io/westmont
Westmont Roleplay — A continuation of the San Andreas singleplayer storymode.
SA-MP 0.3.DL gamemode with custom models.

Koliko ja znam filterskripta treba da predstavlja vec gotov fajl koji prikljucis svom modu i mozes da koristis, to se danas retko nalazi ovde koliko vidim, svi samo copy/paste, prvo i prvo sad neko ko nema blage veze nista, on ne zna sta ce sa tim tvojim kodom, ne zna gde ce sta da ubaci..
Nemoj da koristis skracenice tipa SCM i to jer ces jos gore nekoga zbuniti i nauciti pogresno da radi, ali dobro tako svi pocinju koji krenu na balkanskim modovima ali polako naucices se vremenom sta i kako

Citat: Madd poslato Novembar 26, 2021, 13:28:44 POSLE PODNE
Na brzinu sam prosao kroz kod, imam vec par zamerki..
4. Koristi boolean varijable kod MisijaPokrenuta i IgracUzeoPakete, pisi ih na engleskom i iskljucivo koristi camelCase i lowerCamelCase u pisanju istih, a vise o tome mozes pogledati ovde: https://open.mp/docs/scripting/language/Style
Vidim mnogo vas pominje taj camelCase i forsira ga kao i engleski jezik pa mi nije jasno kakve veze ima ako je varijabla na ex-yu jeziku a ne na engleskom?

[Filterscript] Simple Treasure Hunt
[Filterscript] Sistem pecanja
[Filterscript] Meditacija
[Filterscript] Molitva
[Include] Alarm
[Include] Posao Taxi

Citat: Common poslato Novembar 26, 2021, 13:34:08 POSLE PODNE
Vidim mnogo vas pominje taj camelCase i forsira ga kao i engleski jezik pa mi nije jasno kakve veze ima ako je varijabla na ex-yu jeziku a ne na engleskom?
prvo, lepse izgleda, urednije je. Lepse je procitati na engleskom varijablu nego na nasem ako je vec ceo pawn jezik na engleskom.. Ako neki stranac uzme kod razumece koja mu je svrha, na nasem jeziku nece razumeti.
https://discord.io/westmont
Westmont Roleplay — A continuation of the San Andreas singleplayer storymode.
SA-MP 0.3.DL gamemode with custom models.

A zasto se mi moramo prilagođavati uvijek strancima, i ne nije lepse, dobar dan meni mnogo lepse izgleda nego good ebening, ovde se skripte prave za balkan-samp, stranaca ima 0 a i official forum je odavno ugasen tkd ne znam gdje bi se to moglo i postaviti? Na kraju krajeva ako je string to jest chat na nasem jeziku kakve onda veze ima ako je i varijabla na nasem.

[Filterscript] Simple Treasure Hunt
[Filterscript] Sistem pecanja
[Filterscript] Meditacija
[Filterscript] Molitva
[Include] Alarm
[Include] Posao Taxi

Citat: Common poslato Novembar 26, 2021, 14:47:06 POSLE PODNE
A zasto se mi moramo prilagođavati uvijek strancima, i ne nije lepse, dobar dan meni mnogo lepse izgleda nego good ebening, ovde se skripte prave za balkan-samp, stranaca ima 0 a i official forum je odavno ugasen tkd ne znam gdje bi se to moglo i postaviti? Na kraju krajeva ako je string to jest chat na nasem jeziku kakve onda veze ima ako je i varijabla na nasem.
Varijable i funkcije uvek na eng, a stringove zavisi na kom jeziku radis :)
Da, tako ces raditi kad budes radio za nekoga npr, ako radis za sebe pisi kako hoces i sta hoces, ali kad je tipa open source onda se prilagodjavas

Open source za balkan a pisati na engleskom ono vaše

[Filterscript] Simple Treasure Hunt
[Filterscript] Sistem pecanja
[Filterscript] Meditacija
[Filterscript] Molitva
[Include] Alarm
[Include] Posao Taxi

Citat: Common poslato Novembar 26, 2021, 15:43:12 POSLE PODNE
Open source za balkan a pisati na engleskom ono vaše

Postoji nesto sto se zove standard, isto kao sto imas u pravom svetu standard za razne stvari, tako imas i za programiranje. Tako isto i za Pawn Skriptanje, postoji neki odredjeni standard i stil pisanja koji je pozeljno da se ispostuje, niko tebe ne tera da to radis, ali zbog svojih ociju i drugih, primenjuj ga, pogotovo kada pravis Open Source kod ili za nekoga.

Citat: V01D poslato Novembar 26, 2021, 15:48:21 POSLE PODNE
Postoji nesto sto se zove standard, isto kao sto imas u pravom svetu standard za razne stvari, tako imas i za programiranje. Tako isto i za Pawn Skriptanje, postoji neki odredjeni standard i stil pisanja koji je pozeljno da se ispostuje, niko tebe ne tera da to radis, ali zbog svojih ociju i drugih, primenjuj ga, pogotovo kada pravis Open Source kod ili za nekoga.
pa sto onda nisi po tom standardu radio svoje filterscripte i includeove, serete mnogo i trazite perfekcionizam i najmanju manu svakom a prvi radite isto. 0 servera na balkanu, 0 open source sistema je napisano tako kako vi govorite ali ipak ste vas 3 u pravu a ostalih 99.99999% skriptera na balkanu nemaju pojma, sta mi znamo sta je standard kad smo citali radove kao sto su vasi

[Filterscript] Simple Treasure Hunt
[Filterscript] Sistem pecanja
[Filterscript] Meditacija
[Filterscript] Molitva
[Include] Alarm
[Include] Posao Taxi

Citat: Common poslato Novembar 26, 2021, 15:53:13 POSLE PODNE
pa sto onda nisi po tom standardu radio svoje filterscripte i includeove, serete mnogo i trazite perfekcionizam i najmanju manu svakom a prvi radite isto. 0 servera na balkanu, 0 open source sistema je napisano tako kako vi govorite ali ipak ste vas 3 u pravu a ostalih 99.99999% skriptera na balkanu nemaju pojma, sta mi znamo sta je standard kad smo citali radove kao sto su vasi
Chill, nema potrebe za nervozom, zasto samo gledas balkanske samp skriptere, to mi nije jasno xd, gde je Southclaws, JM, Y_Less, Ziggi, Incognito, AGraber, PatrickGTR i ostala ekipica da ne nabrajam sad sve, njih niko ne zna a