Ednostaven Matematika SIS

Započeo Smith.amx, Avgust 11, 2020, 21:30:08 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Citat: skritpe iz 2007 godine. ( ͡° ͜ʖ ͡°) poslato Avgust 13, 2020, 22:02:24 POSLE PODNE
Znam o čemu pričaš sine ali neću da pominjem to više kao što sam rekao kada si glup kao kurčina i ne možeš da povežeš osnovne stvari u svojoj glavi, dovoljno sam pisao jedno isto, bitno je da su ostali razumeli, ti si mi nebitan
pa ti zivis od toga da ispadnes cool a zaprao si obican magarac zeljan paznje i bivas poklopljen na svaku opasku
trenutno mi je istekao dnevni limit za caskanje sa tobom te odoh da malo odmorim, pazi na clf majstore i pozdravi kod kuce   8)
Those parts of the system that you can hit with a hammer (not advised) are called hardware; those program instructions that you can only curse at are called software

Citat: // xunder poslato Avgust 13, 2020, 18:35:25 POSLE PODNE
Nema nista lose u slusanju Y-lessa i Southclawsa, oni su sigurno iskusni i provjereni programeri koji znaju sta rade (sto pokazuju i svojim radovima koje koriste 90% danasnjih samp skriptera).
Nisam rekao da je lose, nego ono sto im SouthClaws kaze to ce i memorisati nece im pasti na pamet da razmisle zasto je on to rekao. Ne razmisljaju svojim mozgom nego tudjim, doci ovde na bsampu i ponavljati sta je SouthClaws rekao umesto da ostavi kod i objasni zasto je to uradjeno.

Citat: XACK poslato Avgust 13, 2020, 20:48:40 POSLE PODNE
ako u clf-u pogresis jedan parametar ili nesto slicno saznaces na tezi nacin, funkcija koja je stvarno beskorisna i jedina svrha joj je da ti uzme koji bajt vise samim pisanjem njenog imena, nepouzdana, dosta sporija(sto je ajde reci neprimetno) ali opet je SPORIJA i sporije ces handle-ovati vise evenata, uopste se ne bi trebala koristiti i susta je razlika clr-u koji zapravo ima neku svrhu.


"Sta bi se desilo ako hoces tu funkciju da pozoves u nekom drugom modulu koji ces include prije samog matematickog kviza?"
neces je pozvati pre matematickog kviza jer nisi ni include matematicki kviz i sama nece biti pozivana bez triggera u matematickom kvizu zar ne?



Izgleda da se ti hvatas tog pawn-lang manuala a nisi ga ni sam procitao. I inace tim quoteom pokazujes samo nepostovanje i ne ispadas niti malo zanimljiv al dobro necu da se spustam na taj nivo da nekoga ponizavam :S

Citat: // xunder poslato Avgust 14, 2020, 00:06:12 PRE PODNE
Izgleda da se ti hvatas tog pawn-lang manuala a nisi ga ni sam procitao. I inace tim quoteom pokazujes samo nepostovanje i ne ispadas niti malo zanimljiv al dobro necu da se spustam na taj nivo da nekoga ponizavam :S
Poslao sam ti svoje argumentovano misljenje i odgovor na primer koji si postavio pre toga, a realno dobio da izvines kurac od odgovora :-[
Nicim nisam pokazao zelju za "zanimljivoscu" kao npr. dzunglar guy ili nepostovanje koje ti upravo sada pokazujes.
Niko nigde nije spomenuo pawn-lang tako da ne vidim razlog spominjanja istog.
Poslednja Izmena: Avgust 14, 2020, 00:17:25 PRE PODNE od XACK
Those parts of the system that you can hit with a hammer (not advised) are called hardware; those program instructions that you can only curse at are called software

Citat: XACK poslato Avgust 14, 2020, 00:15:05 PRE PODNE
Poslao sam ti svoje argumentovano misljenje i odgovor na primer koji si postavio pre toga, a realno dobio da izvines kurac od odgovora :-[
Nicim nisam pokazao zelju za "zanimljivoscu" kao npr. dzunglar guy ili nepostovanje koje ti upravo sada pokazujes.
Niko nigde nije spomenuo pawn-lang tako da ne vidim razlog spominjanja istog.

Postoje design patterni i sistemi koje koriste drugi programski jezici zvani autoloading i dependency injection (samp, koliko sam upucen, toga nema)
Kod autoloadinga (samo ti ime govori) loadas tkz "module" u glavnu skriptu i nije ti zagarantovan redoslijed loadanja istih (mada ne kazem da se ne moze implementirati nesto cime ti eksplicitno odredjujes redoslijed)
Kada se ti "moduli" (obicno su to klase al te necu zamarati time jer ne znam da li znas oop principe) loadaju, mozes koristiti funkcije iz bilo kog u bilo kom (negdje moras namespace navesti doduse)
Tako da sa CallLocalFunction imas tu mogucnost da ti modul bude potpuno nezavisan gdje ce biti includan a opet da zavisi od nekog drugog modula, tipa da koristi metode/varijable sta vec (sto je cesta stvar)

Preporucujem ti da to malo istrazis i vidis svijet izvan pawna i sampa
Mislim dakle Boze
Na Zari sve i svasta

Citat: ChampaWasTaken poslato Avgust 14, 2020, 01:55:12 PRE PODNE
Postoje design patterni i sistemi koje koriste drugi programski jezici zvani autoloading i dependency injection (samp, koliko sam upucen, toga nema)
Kod autoloadinga (samo ti ime govori) loadas tkz "module" u glavnu skriptu i nije ti zagarantovan redoslijed loadanja istih (mada ne kazem da se ne moze implementirati nesto cime ti eksplicitno odredjujes redoslijed)
Kada se ti "moduli" (obicno su to klase al te necu zamarati time jer ne znam da li znas oop principe) loadaju, mozes koristiti funkcije iz bilo kog u bilo kom (negdje moras namespace navesti doduse)
Tako da sa CallLocalFunction imas tu mogucnost da ti modul bude potpuno nezavisan gdje ce biti includan a opet da zavisi od nekog drugog modula, tipa da koristi metode/varijable sta vec (sto je cesta stvar)

Preporucujem ti da to malo istrazis i vidis svijet izvan pawna i sampa
Paaa vidi da ti kazem...
Da


Citat: __vedran.xyz77 poslato Avgust 14, 2020, 02:13:56 PRE PODNE
Paaa vidi da ti kazem...
Da
Ja ovom liku balavim pola sata da postoji YSI library koji wrappuje to (call) i bukvalno se CLF ponaša kao direct call tj imaš sve errore koje inače nemaš i lik rešio da tera svoje do kraja i ako zna da nije u pravu ali to mu jedini ""argument""

Citat: ChampaWasTaken poslato Avgust 14, 2020, 01:55:12 PRE PODNE
Postoje design patterni i sistemi koje koriste drugi programski jezici zvani autoloading i dependency injection (samp, koliko sam upucen, toga nema)
Kod autoloadinga (samo ti ime govori) loadas tkz "module" u glavnu skriptu i nije ti zagarantovan redoslijed loadanja istih (mada ne kazem da se ne moze implementirati nesto cime ti eksplicitno odredjujes redoslijed)
Kada se ti "moduli" (obicno su to klase al te necu zamarati time jer ne znam da li znas oop principe) loadaju, mozes koristiti funkcije iz bilo kog u bilo kom (negdje moras namespace navesti doduse)
Tako da sa CallLocalFunction imas tu mogucnost da ti modul bude potpuno nezavisan gdje ce biti includan a opet da zavisi od nekog drugog modula, tipa da koristi metode/varijable sta vec (sto je cesta stvar)

Preporucujem ti da to malo istrazis i vidis svijet izvan pawna i sampa

Bravo, jedini validan argument u celoj diskusiji, shvatam sta pokusavas reci, ja sam to radio direktno sa tagom, ali good point.

Citat: skritpe iz 2007 godine. ( ͡° ͜ʖ ͡°) poslato Avgust 14, 2020, 02:17:22 PRE PODNE
Ja ovom liku balavim pola sata da postoji YSI library koji wrappuje to (call) i bukvalno se CLF ponaša kao direct call tj imaš sve errore koje inače nemaš i lik rešio da tera svoje do kraja i ako zna da nije u pravu ali to mu jedini ""argument""
pa logicno da balavis kada si balavac, ne znas da vodis diskusiju i samo skreces sa teme, uozbilji se malo jbt.
Those parts of the system that you can hit with a hammer (not advised) are called hardware; those program instructions that you can only curse at are called software

Citat: XACK poslato Avgust 14, 2020, 00:15:05 PRE PODNE
Poslao sam ti svoje argumentovano misljenje i odgovor na primer koji si postavio pre toga, a realno dobio da izvines kurac od odgovora :-[
Nicim nisam pokazao zelju za "zanimljivoscu" kao npr. dzunglar guy ili nepostovanje koje ti upravo sada pokazujes.
Niko nigde nije spomenuo pawn-lang tako da ne vidim razlog spominjanja istog.

"....just a xunder shitting around... bla bla..." nije nepostovanje ni malo.
"koje ti upravo sada pokazujes." ja pokazujem nepostovanje? Ovdje si me bez teksta ostavio priznajem :D
"Niko nigde nije spomenuo pawn-lang tako da ne vidim razlog spominjanja istog." aha pardon nisi pomenio manual ali si nas i one koji su napravili isti jezik naucio da je CLF nepotreban i treba biti izbacen :|

edit; elem out sam
Poslednja Izmena: Avgust 14, 2020, 18:08:27 POSLE PODNE od // xunder