U CEMU JE NAS PROBLEM?

Započeo BitchLasagnazz, Novembar 03, 2019, 20:14:33 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozdrav, sinoc sam sa svojim prijateljem Chappom, koji se bavi mapanjem duze vreme odlucio da posetim par ruskih servera na kojima vec duzi vremenski period provdim svoje veoma dosadne dane. I tamo smo videli stvari od kojih se mosnice, (( muda da ne kazem )) smrzavaju. Zapocinjem ovaj tekst iz razloga sto se nadam da ce bar neki imbecil shvatiti o cemu se radi i koliko smo zapravo jadni.

Prvo sto je moj prijatelj chappo zapazio, jeste da momci koji igraju na serveru RP-aju. Ne da bi pokazali drugima svoj rp, vec zato sto su dosli da igraju igricu. Prosecna ekonomija jednog igraca iznosi ne vise od 10.000$ na serverima poput Diamond RP ili Evolve, Arizona.

Ali pre nego sto zapocnem celu pricu vezanu za njihov server zalim da napravim paralelu vlasnika prosecnog ruskog servera i vlasnika naseg servera. Da biste shvatili o cemu pricam.

Izvukao sam jedan prosecni ruski  i jedan prosecan srpski/balkanski server


Ovo je Alexander Stepanov vlasnik Diamond RP servera, 7 godina rada na samp serveru, ima 27 godina, zavrsio je fakultet i radi u sudu. Njegov server ima dnevni rekord od 7000 igraca, to jest 7 servera 1000/1000, svaki update sam najavljuje i snima klip kako bi pokazao igracima sta mu se desava na serveru. Takodje ima i Diamond E-Sport team koji je prvi vec godinama po Ruskim turnirima. Administracija njegovog servera broji 100+ admina koji su rasporedjeni na serveru i nemaju nikakve privilegije poput komandi /setstat i ostalo sve to za njih radi server eventualno vlasnik.  Njegov najmladji admin ima 20 godina.

Dakle to su stvari koje su mi za njega rekli igraci servera.



Ovo je Nenad Rankovic Doz, vlasnik Balkan Extazy servera njegov server je stariji od Diamond RP-a Godinu dana. Za sve te godine, svaki update je bio isti i bazirao se na fixanju bugova, mod se nikada nije menjao  striktno niti su dolazile neke modernije stvari izuzev sto je presao na mysql. Pare od donacija trosi na kafanske dugove a u slobodno vreme psuje majku deci koja igraju po njegovom serveru a poneki igraci pricaju o tome da je pedofil, takodje je profesor nisam saznao cega, ali tako govore igraci. Njegov admin tim broji 30ak ljudi koji se trude da smeste igracu ban i da ga materijalno kazne.

Dakle to su stvari koje su mi za njega rekli igraci servera.


Ali zasto ja sada sve ovo pisem? Pa ne znam ni sam, valjda mi je zelja da pokazem koliko smo zapravo mali i koliko smo u stanju da pljujemo po nasem, takodje  nasi sa:mp serveri koriste RP skripte za deathmatching sisteme koji su vidjeni na drugim serverima, skripteri  forsiraju dva ista moda i nista se ne menja osim malih sistemcica. Nove mape zamazu oci igracima da je kao nesto uradjeno i server se otvori. Da, to je surova realnost i tako je vec dugo.


A sada zelim da vam pokazem kako izgleda mapa na ruskom serveru i da vam kazem jos par stvari.

Bez teksture.


Sa teksturom


Ova mapa sadrzi 840 objekata ucitavanje na serveru je kao da ima 5 objekata, sve je to znanje i volja za radom, takva mapa se radi po mesec dana da bi izgledala lepo, a razlog je taj jer se time zahvaljuju svojim igracima sto su na njihovom serveru. takve mape vlasnici placaju po 100e ali zato nastoje da im server ima sto bolje ideje i da bude zabavno. Cinjenica je da je sve to lako uraditi ako se potrudis, ali ono sto mi nemamo su ideje i zato krademo tudje kopiramo se radimo konstantno iste stvari i radimo na brzinu.

nadam se da ste iz ovog teksta ako ste u opste u stanju da ga procitate izvukli neki zakljucak.
Poslednja Izmena: Novembar 03, 2019, 20:18:54 POSLE PODNE od BitchLasagna
Pasting code from the Internet into production code is like chewing gum found in the street.

Also known as:Marshall Bleach Newton




Kratko jasno - Oni su napravili biznis od toga a mi smo i dalje farmeri.

Neću pisati nešto drugačko i ako bih mogao.

I ja često gledam razne youtube klipove raznih ruskih servera, ali to su uglavnom ljudi koji snimaju i to su sve donekle zreliji ljudi a ne djeca. Možda i ovo pod RP-anje spada u to kategoriju tko će znati, rusi vole gaming, vole RP. Vlasnici ruskih servera su valjda dosta imucni pa plate nekoga za promociju servera, plate staff team, plate mappere i tako pokazu nekakvo poštovanje i zahvalnost za nečiji rad, a ne da dijele besplatne rankove.

Za nas ću reći samo da nema spasa, i ako se radi o maloj grupi onih normalnijih. Ljudi objavljuju sve i svašta i na kraju u potpis "Developer. MySQL, #C" i pičke materine". Donekle i tome pridonose oni koji na nečiji rad kažu "Bravo", "Brutala" "10/10" a u biti je obično sranje sa malim pozadinskim promjenama kako si ti rekao.
You'll be always in my heart, the end and thanks for amazing times. #WeAreLords

Trebamo da shvatimo da poziciju i vodjenje servera ne možemo smatrati sprdancijom, ako želiš da vodiš server, uloži trud ali i novac, međutim iako to neko pokušao ne znam šta je sa igračima sa balkana, zalijepljeni su na jednom serveru koji u zadnjih nekoliko godina nije imao nikakvu veću promjenu a sve to zbog statsa, tačno vrijedi otići na stranu scenu i tamo otvarati server.

Objasnio si sve, nemam sta reci.
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security

Da mi je znat ruski pa da odem probat neki normalan server jer na balkanu normalni rp serveri ne uspiju a i ako uspiju ne opstanu dugo ili imaju po 6-7 igraca u prosjeku, kad se sjetim sad na kakvim sam serverima igrao pozelim da nikad nisam ni probao SAMP i bravo za tebe sto si napravio ovakvu temu

Procitao sam od rijeci do rijeci i slazem se u svakom segmentu sa tobom.


Ne igram SA:MP-a vec duze vreme jer kao sto ti kazes , na svakom nasem serveru se vrte isti sistemi , retko ko se potrudi da bude originalan a i kada se potrudi sutradan taj isti sistem , mapu ma sta god vidis na nekom drugom serveru , sto se tice staffa , daju se pozicije ljudima koji se izivljavaju na igracima ukoliko im nesto prigovoris , ukoliko samo cutis i igras nece te dirati :)
Igrao sam jedno vreme na jednom stranom (engleskom) freeroam serveru u kome si imao dosta zanimljivih sistema i mapa te za DM , Race , Derby itd , i sto mi je bilo super , a to je da si mogao da kupis VIP ili Premium na 7 dana tako sto si sakupljao poene igrajuci matematicke kvizove , ko prvi napise rec tipa hsdsyfisfsjufs itd :))
Jedno vreme sam razmisljao da uzmem ili neki ATH mod ili potpuno neki strani mod i da ga prevedem i imam jako puno ideja s obzirom da je RP - Simulacija stvarnog zivota , ali nemam dovoljnog znanja u PAWN-u ili MYSQL-u da to uradim a i batalio sam sve to zbog posla i privatnog zivota ;)

Problem je u tome sto niko nista ne menja i sada se kao svi uvrede kada im kazes, a zapravo je evidentno, jedan debil prekrio interfejs tdovima, hajdemo sada svi, jedan otkrio rob banke, ajmo svi da robamo banke, i svaki igrac gleda samo da nagura imovinu, sto vise para, a nit se zabavi time niti izvuce ista iz igre. Sramota me je naseg sampa, a i ljudi. I kada uradis nesto novo i drugacije, bice u fazonu, ju vidi budalu nema td-ove, vidi budalu koristi enb, vidi budalu otvara hoce pare.

Niko iskreno ne kaze sta misli: najcesci odgovori.

Lepo  8)

top  8)

Super 8)


Niko ne kaze sta misli zaista, ne trude se ljudi da osmisle nesto sto ce odskakati od vecine. A sve to zato sto se plase misljenja ostalih. E pa nikada me nisu zanimala misljenja Dupeuvlakaca, poltrona, ljudi koji se ucaure u svoja 4 zida i onda sire hejt jer ne znaju sta drugo da rade u zivotu. To je balkan i to smo mi sramotno je ali se nikada nece promeniti jer ce se uvek raditi isto, i uvek ce se editovati isti modovi i uvek ce se gledati samo da izvuces korist i to je tako.

zato mi se samp i gadi.


A sada se svi slazu sa ovim sto sam napisao, a sto niko nije do sada potegao tu temu ili preduzeeo nesto da promeni stvari?
Poslednja Izmena: Novembar 03, 2019, 21:15:49 POSLE PODNE od BitchLasagna
Pasting code from the Internet into production code is like chewing gum found in the street.

Also known as:Marshall Bleach Newton




Citat: BitchLasagna poslato Novembar 03, 2019, 21:12:25 POSLE PODNE
Problem je u tome sto niko nista ne menja i sada se kao svi uvrede kada im kazes, a zapravo je evidentno, jedan debil prekrio interfejs tdovima, hajdemo sada svi, jedan otkrio rob banke, ajmo svi da robamo banke, i svaki igrac gleda samo da nagura imovinu, sto vise para, a nit se zabavi time niti izvuce ista iz igre. Sramota me je naseg sampa, a i ljudi. I kada uradis nesto novo i drugacije, bice u fazonu, ju vidi budalu nema td-ove, vidi budalu koristi enb, vidi budalu otvara hoce pare.

Niko iskreno ne kaze sta misli: najcesci odgovori.

Lepo  8)

top  8)

Super 8)


Niko ne kaze sta misli zaista, ne trude se ljudi da osmisle nesto sto ce odskakati od vecine. A sve to zato sto se plase misljenja ostalih. E pa nikada me nisu zanimala misljenja Dupeuvlakaca, poltrona, ljudi koji se ucaure u svoja 4 zida i onda sire hejt jer ne znaju sta drugo da rade u zivotu. To je balkan i to smo mi sramotno je ali se nikada nece promeniti jer ce se uvek raditi isto, i uvek ce se editovati isti modovi i uvek ce se gledati samo da izvuces korist i to je tako.

zato mi se samp i gadi.
Ma ako treba izgraditi će daddy samp ko Arapi Burj Khalifu :D

Elem, sve ovo pisemo na forumu na kome administrator nema volju ni zelju da prilagodi/modernizuje temu, ili uradi nesto novo sa svojom zajednicom, gde im je mrsko da prihvate predloge vec ih odbijaju jer ih mrzi da se potrude i naprave nesto.

Nisu u mogucnosti da srede bazu kako treba pa im je pola starih tema ko da su heroglifi a to niko ne komentarise vrv jer se plase bana, e pa ja se ne plasim, samo zelim da se nesto na cemu svi zajedno radimo, gde prezentujemo, nama da nesto za uzvrat i da ucini neke promene.

Pasting code from the Internet into production code is like chewing gum found in the street.

Also known as:Marshall Bleach Newton




Procitao sam ovo i boli me glava od ovoga ...
Svaka cast .

Citat: BitchLasagna poslato Novembar 03, 2019, 21:19:27 POSLE PODNE
Elem, sve ovo pisemo na forumu na kome administrator nema volju ni zelju da prilagodi/modernizuje temu, ili uradi nesto novo sa svojom zajednicom, gde im je mrsko da prihvate predloge vec ih odbijaju jer ih mrzi da se potrude i naprave nesto.

Nisu u mogucnosti da srede bazu kako treba pa im je pola starih tema ko da su heroglifi a to niko ne komentarise vrv jer se plase bana, e pa ja se ne plasim, samo zelim da se nesto na cemu svi zajedno radimo, gde prezentujemo, nama da nesto za uzvrat i da ucini neke promene.
Ajmo kao i nas narod 80-90-ih da se okupimo u nekom podforumu moze i ovde i da javno iznesemo protest i demonstraciju protiv rukovodstva ovog foruma i da iznesemo nas zahtev a to su promene na forumu , ako zatreba mozemo i da ponovimo jogurt revoluciju :)

Citat: #THEV1NNY_ poslato Novembar 03, 2019, 21:28:08 POSLE PODNE
Ajmo kao i nas narod 80-90-ih da se okupimo u nekom podforumu moze i ovde i da javno iznesemo protest i demonstraciju protiv rukovodstva ovog foruma i da iznesemo nas zahtev a to su promene na forumu , ako zatreba mozemo i da ponovimo jogurt revoluciju :)

Ja cu u prve redove!!
Pasting code from the Internet into production code is like chewing gum found in the street.

Also known as:Marshall Bleach Newton