Santorini OMP [open-source]

Započeo WinDoge, Mart 15, 2024, 14:28:56 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Naziv: Santorini OMP


Izvorni (Skripter): defakuto


Slike: https://imgur.com/a/lsUNVm5


Skripter: defakuto, WinDoge, Yeet


Download: https://github.com/defakuto/santorini_omp


Scan: Github


Dodatno: Gamemode je kompletan uradjen u open.mp-u, modularan je, open-source, radi se na njemu aktivno.


Ko ga radi i dobro je
CitatNe idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je bio prvi ovdje.

Citat: yeet poslato Mart 15, 2024, 15:08:01 POSLE PODNE
Ko ga radi i dobro je
da jebes moras biti jeban
Poslednja Izmena: Mart 15, 2024, 15:11:44 POSLE PODNE od Nerman_Legacy


CitatNe idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je bio prvi ovdje.



Gotivno i ajde nešto novo napokon da smo dobili.
Sretno u daljnem radu na istom.

G L  s time..

Al' sve u svemu je gubljenje vremena ako mislite nesto na balkanu s time postici.
**#one&only**
**#qwerty**


Citat: qwertyy poslato Mart 16, 2024, 13:21:31 POSLE PODNE
G L  s time..

Al' sve u svemu je gubljenje vremena ako mislite nesto na balkanu s time postici.
Ovaj projekat uopste nije zapoceo na prostoru Balkana niti sam razmisljao da bude, ovo je zapoceo defakuto, ponudio sam se da pomognem i razvijam MySQL verziju, rijesio je da radimo zajedno te da ga razvijamo dalje, te da pokusamo napraviti mod sto zanimljiviji za sve. Ovo se radi cisto iz hobija i ne planiramo da se ovaj server ikada otvori, mod je open-source te svako moze napraviti izmjene ako zeli.
Poslednja Izmena: Mart 16, 2024, 14:22:31 POSLE PODNE od Nerman_Legacy

Modul Teams sadrzi timove, a ovamo na player disconnect igracu postavljate NO_TEAM...

[pawn]
hook OnPlayerDeath(playerid, killerid, WEAPON:reason)
{
        SetSpawnInfo(playerid, NO_TEAM, player_Skin[playerid],
                -2235.1609, 2430.5471, 83.7548, 218.0588,
                WEAPON_FIST, 0, WEAPON_FIST, 0, WEAPON_FIST, 0
        );
        GivePlayerMoney(playerid, -1000);

        return Y_HOOKS_CONTINUE_RETURN_1;
}
[/pawn]

Takodje se koristi oduzimanje novca, jednostavno moze se uraditi kako ke predvidjeno.

https://www.open.mp/docs/scripting/functions/SetDeathDropAmount

Random komande u modulima tipa accounts, santorini...

Driftmeter nije konstantan, razbacano sve na strane (cak bih rekao da je moj sa offline ali vidim da ima razlike u kodu)

Takodje u staff treba biit do 4 a ne 0/1
[pawn]
        if (sscanf(params, "ri", targetid, level))
                return SendClientMessage(playerid, -1, ""color_server"Santorini // "color_white"/setstaff [targetid] [0/1]");
[/pawn]

Sustinski zanimljivo, pregledao sam code, postoji da kazem dosta razlike izmedju mojih modova i ovoga, pre svega code je konstantan naspeam mojih modova koje sam radio preko kurca.
Opet ocekivao sam da sve bude perfektno jer ga radi neki stranac, ali ni oni nisu toliko bas dobri.

Takodje essential kako sam skontao je mysql, al sve je u ini pa me zanima cemu stoji ako je isti kao i originalni, u yini.

Srecno sa projektom, prepravite ovo. Moze bolje, trudite se.

Citat: naithan poslato Mart 16, 2024, 14:44:03 POSLE PODNE
Modul Teams sadrzi timove, a ovamo na player disconnect igracu postavljate NO_TEAM...

[pawn]
hook OnPlayerDeath(playerid, killerid, WEAPON:reason)
{
        SetSpawnInfo(playerid, NO_TEAM, player_Skin[playerid],
                -2235.1609, 2430.5471, 83.7548, 218.0588,
                WEAPON_FIST, 0, WEAPON_FIST, 0, WEAPON_FIST, 0
        );
        GivePlayerMoney(playerid, -1000);

        return Y_HOOKS_CONTINUE_RETURN_1;
}
[/pawn]

Takodje se koristi oduzimanje novca, jednostavno moze se uraditi kako ke predvidjeno.

https://www.open.mp/docs/scripting/functions/SetDeathDropAmount

Random komande u modulima tipa accounts, santorini...

Driftmeter nije konstantan, razbacano sve na strane (cak bih rekao da je moj sa offline ali vidim da ima razlike u kodu)

Takodje u staff treba biit do 4 a ne 0/1
[pawn]
        if (sscanf(params, "ri", targetid, level))
                return SendClientMessage(playerid, -1, ""color_server"Santorini // "color_white"/setstaff [targetid] [0/1]");
[/pawn]

Sustinski zanimljivo, pregledao sam code, postoji da kazem dosta razlike izmedju mojih modova i ovoga, pre svega code je konstantan naspeam mojih modova koje sam radio preko kurca.
Opet ocekivao sam da sve bude perfektno jer ga radi neki stranac, ali ni oni nisu toliko bas dobri.

Takodje essential kako sam skontao je mysql, al sve je u ini pa me zanima cemu stoji ako je isti kao i originalni, u yini.

Srecno sa projektom, prepravite ovo. Moze bolje, trudite se.

- Module teams je tek u izradi, ne znam da li si primjetio, ali je taj module iskljucen bas iz tog razloga sto nije zavrsen, defakuto je valdja zaboravio prebaciti taj dio u module, bit ce popravljeno u slijedecoj verziji moda.
[pawn]//#include "external/scripts/teams.pwn"[/pawn]

- Oduzimanje novca na taj nacin sto si ti spomenuo sa SetDeathDropAmount se ne koristi iz tog razloga zato sto ne radi, te je deprecate-ovan te se treba koristiti CreatePickup umjesto njega. Jednostavno smo odlucili da ne zelimo uraditi sistem sa Pickup-ovima jer za sada hocemo da sve ostane simple dok ne pocnemo usavrsavati vec postojece sisteme kasnije.


- Ne znam zasto su te komande tu, rekao sam mu da rijesi to i bit ce rijeseno u slijedecoj verziji.

- Driftmeter nisam pravio ja, ali cu reci defakutu ovo sto si ovdje napisao.

- Jeste, u staff-u treba biti do 4, ispravit cemo u slijedecoj verziji.

- Essential kao sto si rekao treba da bude MySQL verzija, tanak sam sa vremenom pa nisam je izbacio, najvjerovatnije ce biti veceras ili sutra.

- Sve u svemu, hvala ti na lijepim rijecima i potrudit cemo se da ostvarimo nesto unikatno i zabavno na sadasnjoj SA:MP sceni :)

Citat: Nerman_Legacy poslato Mart 16, 2024, 21:26:11 POSLE PODNE
- Module teams je tek u izradi, ne znam da li si primjetio, ali je taj module iskljucen bas iz tog razloga sto nije zavrsen, defakuto je valdja zaboravio prebaciti taj dio u module, bit ce popravljeno u slijedecoj verziji moda.
[pawn]//#include "external/scripts/teams.pwn"[/pawn]

- Oduzimanje novca na taj nacin sto si ti spomenuo sa SetDeathDropAmount se ne koristi iz tog razloga zato sto ne radi, te je deprecate-ovan te se treba koristiti CreatePickup umjesto njega. Jednostavno smo odlucili da ne zelimo uraditi sistem sa Pickup-ovima jer za sada hocemo da sve ostane simple dok ne pocnemo usavrsavati vec postojece sisteme kasnije.


- Ne znam zasto su te komande tu, rekao sam mu da rijesi to i bit ce rijeseno u slijedecoj verziji.

- Driftmeter nisam pravio ja, ali cu reci defakutu ovo sto si ovdje napisao.

- Jeste, u staff-u treba biti do 4, ispravit cemo u slijedecoj verziji.

- Essential kao sto si rekao treba da bude MySQL verzija, tanak sam sa vremenom pa nisam je izbacio, najvjerovatnije ce biti veceras ili sutra.

- Sve u svemu, hvala ti na lijepim rijecima i potrudit cemo se da ostvarimo nesto unikatno i zabavno na sadasnjoj SA:MP sceni :)

1. Cemu pushanje necega sto je u izradi, neko skine, aktivira i haos, naravno. Napravite posebne branch za dev i za production.
2. O kakvim ti pickupovima pricas, onplayerdeath  ;)
3. Sobrizom o verzijama 0.0.3 daleko ste vi od v1.0 koja je prva verzija da mod radi potpuno.
4. Prenesi mu, mozda unapredi svoje znanje.
5. Zasto prvo izbacujete tj pushate nedovrsene stvari ?
6. Koliko vidim ta verzija kasni do maina, stavili ste branch koji nema funkciju.

Da se nadovezem dalje sta sam primetio :

Cemu koriscenje (nepotrebnog) connector.inc (koji nije include) za load cega ? standardnih stvari ? sve to moze u main santorini.pwn
Dalo se primetiti i da koristite settings za compiler -d3, zasto ? koliko vidim u podesavanju samog compilera postoji -d3 ?
clearwl komanda nema smisla...
[pawn]
YCMD:clearwl(playerid, const string: params[], help)
{
   SetPlayerWantedLevel(playerid, 0);

   player_Wanted[playerid] = 0;

    new INI:File = INI_Open(Account_Path(playerid));
   INI_SetTag(File,"data");
    INI_WriteInt(File, "Wanted", player_Wanted[playerid]);
    INI_Close(File);

   return 1;
}
[/pawn]
Iz razloga zato sto samo skida wanted onome koji pise,a postoji bribe komanda ? objasnite ?

Cemu potpuno modul za time, kada je to staff komanda ?
Zasto vam je u nekim modulima onplayerupdate ispod onplayerstatechange ? tj obrnuto u zavisnosti kako gledas ?
Settings modul, opet na spawn igraca postavljate no_team ???
Cemu koriscenje boja, pored y_colors koliko vidim, potencira se full ysi ?
Komanda kill u accounts koja je valjda za staff namenjena ?
Koja je razlika izmedju initial i scripts ? valjda su sve skripte ? zasto ne imenujete u vise foldera da vam bude lakse ? tipa vehicles, players, server, etc
Zasto ste menjali easydialog.inc ? tj uklonili kako  treba da bude predodredjeno prema YSI-u ?
Takodje imate i ovo : Invalid dialog ID -1 used.  Use `HidePlayerDialog()`...