"Trebam nešto" - tema

Započeo vlado_plavsic, Avgust 16, 2012, 20:15:55 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.


new ime = strfind(plname, "_", true);
if(ime == -1)
{
                //reakcije
return 1;
    }

Ljudi pomozite molim vas vama je to 5min a ja nzm da napravim to
evo ovako:

//SacuvajIgraca(playerid);
                     VozilaUSalonu--;
                     new kkk[MAX_PLAYER_NAME];
                     ImeIgraca(playerid, kkk);
                     format(CmdString, 100, "| KUPOVINA - MOTOR | Igrac: %s | Sredstvo: Novac | ID: %d", kkk, i);
                     UpisiLog(FAJL_PRIMOVINELOG, CmdString);
                     SPD(playerid, 270, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Kupovina motora", "{FFFFFF}Vas motor je isporucen u San Fierro.\n\nUkoliko zelite da kupite i kacigu, pritisnite\ntipku \"OK\", a ukoliko ne zelite, pritisni \"Izadji\"\nCena kacige je $700", "OK", "Izadji");
                     break;
                  }
               }
            }

Imam sad tu skriptu i sad tamo gde pise "Ukoliko zelite da kupite i kacigu, pritisnite\ntipku \"OK\", a ukoliko ne zelite, pritisni \"Izadji\"\nCena kacige je $700", "OK", "Izadji");"

tu hocu da mi pise Ukoliko zelite da kupite kacigu pritisnite "ok",a ako nece da kupi kacigu onda ide na "izadji" i nista se ne desi a kad stisne na "ok" onda da mu direkt postavi na mapi lokaciju prodavnice za kacige,vi mozete napraviti to a ja cu sam promenuti koordinate prodavnice gde da posalje igraca po kacigu,vi stavite bilo koju koordinatu,nadam se da ste me razumeli i da ce mi neko pomoci,HVALA unapred
PRODAJEM ORIGINAL NL MOD S BAZOM,MOD JE EXTRA,NEMA BUGOVA! OZBILJAN SAM,KO JE ZAINTERESOVAN NEK SE JAVI NA SKYPE Slobodan 639 ILI FACEBOOK https://www.facebook.com/bobo.marinu ,NAJBOLJE BI BILO NA FB AL KAKO HOCETE.

pax95

Citat: Hardwell poslato Jul 02, 2013, 17:21:37 POSLE PODNE
Citat: Blaeks poslato Jul 02, 2013, 13:09:12 POSLE PODNE
new ime = strfind(plname, "_", true);
if(ime == -1)
{
                //reakcije
return 1;
    }


Stavio sam da salje tekst i ispod toga sam dodao Kick(playerid); i return
Mene samo kicka, ne izbaci mi tekst
Stavi da se na kick poziva preko timer-a jer tako sada mora u novoj verziji sampa...
Ali moram i ovo napraviti garant jer ne zelis da se potrudis sigrno
SetTimerEx("KickTimer",1000,false,"i",playerid);

forward KickTimer(playerid);
public KickTimer(playerid)
          return Kick(playerid);

Oce meni ko da pomogne ? samo me kulirate jbt niko nista da odgovori na moja pitanja :(
PRODAJEM ORIGINAL NL MOD S BAZOM,MOD JE EXTRA,NEMA BUGOVA! OZBILJAN SAM,KO JE ZAINTERESOVAN NEK SE JAVI NA SKYPE Slobodan 639 ILI FACEBOOK https://www.facebook.com/bobo.marinu ,NAJBOLJE BI BILO NA FB AL KAKO HOCETE.

Treba mi tut az rp pravila znaci izbaci dialog i on ako pogresi da mu ugasi dialog a ako pogodi da pusti novo pravilo

Citat: David (Sabljak) A.k.A SABO(T) poslato Jul 02, 2013, 18:58:21 POSLE PODNE
Citat: Marc_Salvatore poslato Jul 02, 2013, 16:33:01 POSLE PODNE
Ljudi pomozite molim vas vama je to 5min a ja nzm da napravim to
evo ovako:

//SacuvajIgraca(playerid);
                     VozilaUSalonu--;
                     new kkk[MAX_PLAYER_NAME];
                     ImeIgraca(playerid, kkk);
                     format(CmdString, 100, "| KUPOVINA - MOTOR | Igrac: %s | Sredstvo: Novac | ID: %d", kkk, i);
                     UpisiLog(FAJL_PRIMOVINELOG, CmdString);
                     SPD(playerid, 270, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Kupovina motora", "{FFFFFF}Vas motor je isporucen u San Fierro.\n\nUkoliko zelite da kupite i kacigu, pritisnite\ntipku \"OK\", a ukoliko ne zelite, pritisni \"Izadji\"\nCena kacige je $700", "OK", "Izadji");
                     break;
                  }
               }
            }

Imam sad tu skriptu i sad tamo gde pise "Ukoliko zelite da kupite i kacigu, pritisnite\ntipku \"OK\", a ukoliko ne zelite, pritisni \"Izadji\"\nCena kacige je $700", "OK", "Izadji");"

tu hocu da mi pise Ukoliko zelite da kupite kacigu pritisnite "ok",a ako nece da kupi kacigu onda ide na "izadji" i nista se ne desi a kad stisne na "ok" onda da mu direkt postavi na mapi lokaciju prodavnice za kacige,vi mozete napraviti to a ja cu sam promenuti koordinate prodavnice gde da posalje igraca po kacigu,vi stavite bilo koju koordinatu,nadam se da ste me razumeli i da ce mi neko pomoci,HVALA unapred

znaci hoces u dialogu ovo sta si dao?

Da zelim da mi napravis ako ti nije problem tamo gde pise "SPD(playerid, 270, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Kupovina motora", "{FFFFFF}Vas motor je isporucen u San Fierro.\" pa posle toga da mi napravis da pis kao ako zeli da kupi kacigu nek pritisne Ok i automatski da mu izbaci na mapi gde se nalazi prodavnica tj cp da mu stavi crveni onaj,a ako nece da kupi kacigu da ima dugme izadji i toda stisne i onda mu ne izbacuje nikakav cp jer ne zeli da ju kupi,mozes to uraditi ako ti nije problem molim te druze ?
PRODAJEM ORIGINAL NL MOD S BAZOM,MOD JE EXTRA,NEMA BUGOVA! OZBILJAN SAM,KO JE ZAINTERESOVAN NEK SE JAVI NA SKYPE Slobodan 639 ILI FACEBOOK https://www.facebook.com/bobo.marinu ,NAJBOLJE BI BILO NA FB AL KAKO HOCETE.

zna neko kako da uradim ovo kad neko pise /cw , /w da kaze na adminama taj i taj kaze cw itn ...?

Treba mi neka FS za ownership auta,motora,bajsa,letelice i plovila, znaci sve u jednom, i bilo bi dobro da je prevedena...

Citat: PBG4L poslato Jul 04, 2013, 01:46:08 PRE PODNE
Treba mi neka FS za ownership auta,motora,bajsa,letelice i plovila, znaci sve u jednom, i bilo bi dobro da je prevedena...
Koristi trazilicu i jednostavno skini dinamican car sistem tu mozes ubacivati sve vrste vozila na buy

Citat: George Chambers poslato Jul 04, 2013, 00:50:24 PRE PODNE
zna neko kako da uradim ovo kad neko pise /cw , /w da kaze na adminama taj i taj kaze cw itn ...?

npr

stavi svoje ovo za adminporuku, definiraj string, i ovo saptac i slusalac, text promjeni u svoja imena, ako neznas daj komandu

format(string, 128, "Saptanje | %s sapce %s-u: %s", saptac, slusalac, text);
AdminPoruka(boja, string);
Other Dimension RolePlay | Uskoro
Ukoliko zelite pomoci u razvoju servera, mozete se meni javit na PP/PM!

Citat: Crazyn3ss poslato Jul 04, 2013, 12:22:41 POSLE PODNE
Citat: George Chambers poslato Jul 04, 2013, 00:50:24 PRE PODNE
zna neko kako da uradim ovo kad neko pise /cw , /w da kaze na adminama taj i taj kaze cw itn ...?

npr

stavi svoje ovo za adminporuku, definiraj string, i ovo saptac i slusalac, text promjeni u svoja imena, ako neznas daj komandu

format(string, 128, "Saptanje | %s sapce %s-u: %s", saptac, slusalac, text);
AdminPoruka(boja, string);


http://pastebin.com/YKwZUGc8 evo vidi brate

pozz svima, trebami ID sounda kao da ti zvoni mobitel... ako neko zna id....
Software Developer

Citat: George Chambers poslato Jul 04, 2013, 14:36:05 POSLE PODNE
Citat: Crazyn3ss poslato Jul 04, 2013, 12:22:41 POSLE PODNE
Citat: George Chambers poslato Jul 04, 2013, 00:50:24 PRE PODNE
zna neko kako da uradim ovo kad neko pise /cw , /w da kaze na adminama taj i taj kaze cw itn ...?

npr

stavi svoje ovo za adminporuku, definiraj string, i ovo saptac i slusalac, text promjeni u svoja imena, ako neznas daj komandu

format(string, 128, "Saptanje | %s sapce %s-u: %s", saptac, slusalac, text);
AdminPoruka(boja, string);


http://pastebin.com/YKwZUGc8 evo vidi brate

evo ti primjer

//----------------------------------[Whisper]-----------------------------------------------
        if(strcmp(cmd, "/whisper", true) == 0 || strcmp(cmd, "/w", true) == 0)
        {
            if(IsPlayerConnected(playerid))
            {
                if(gPlayerLogged[playerid] == 0)
                {
                    SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "   Niste se prijavili!");
                    return 1;
                }
                        tmp = strtok(cmdtext, idx);
                        if(!strlen(tmp))
                        {
                                SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2, "Koristi: (/w)hisper [ID Igraca/Deo Imena] [whisper text]");
                                return 1;
                        }
                        giveplayerid = ReturnUser(tmp);
                        if (IsPlayerConnected(giveplayerid))
                        {
                            if(giveplayerid != INVALID_PLAYER_ID)
                            {
                                new Float:x, Float:y, Float:z;
                                GetPlayerPos(giveplayerid,x,y,z);
                                if(PlayerToPoint(5, playerid, x, y, z))
                                {
                                                GetPlayerName(playerid, sendername, sizeof(sendername));
                                                GetPlayerName(giveplayerid, giveplayer, sizeof(giveplayer));
                                                if(giveplayerid == playerid)
                                                {
                                                        format(string, sizeof(string), "* %s brblja nesto sebi.", sendername);
                                                        ProxDetector(5.0, playerid, string, COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE);
                                                }
                                                else
                                                {
                                                    format(string, sizeof(string), "* %s sapce nesto %s-u", sendername, giveplayer);
                                                        ProxDetector(15.0, playerid, string, COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE);
                                                }
                                                new length = strlen(cmdtext);
                                                while ((idx < length) && (cmdtext[idx] <= ' '))
                                                {
                                                        idx++;
                                                }
                                                new offset = idx;
                                                new result[256];
                                                while ((idx < length) && ((idx - offset) < (sizeof(result) - 1)))
                                                {
                                                        result[idx - offset] = cmdtext[idx];
                                                        idx++;
                                                }
                                                result[idx - offset] = EOS;
                                                if(!strlen(result))
                                                {
                                                        SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2, "Koristi: (/w)isper [ID Igraca/Deo Imena] [whisper text]");
                                                        return 1;
                                                }
                                                new brojevi[] = { '1','2','3','4','5','6','7','8','9'};
                                                for(new b = 0; b < sizeof brojevi; b++)
                                                {
                                                        new tekst = strlen(result);
                                                        for(new a = 0; a<tekst; a++)
                                                        {
                                                                if(result[a] == brojevi[b])
                                                                result[a] = '*' ;
                                                        }
                                                }
                                                format(string, sizeof(string), "%s sapce: %s", sendername, (result));
                                                SendClientMessage(giveplayerid, COLOR_YELLOW, string);
                                                format(string, sizeof(string), "%s sapce: %s", sendername, (result));
                                                SendClientMessage(playerid,  COLOR_YELLOW, string);
                                                format(string, 128, "Saptanje | %s sapce %s-u: %s", sendername, giveplayer, (result));
AdminPoruka(boja, string);
                                                return 1;
                                        }
                                        else
                                        {
                                            SendClientMessage(playerid,  COLOR_GREY, "Igrac nije blizu vas!");
                                            return 1;
                                        }
                                }
                        }
                        else
                        {
                                        format(string, sizeof(string), "   %d nije aktivan igrac.", giveplayerid);
                                        SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD1, string);
                        }
                }
                return 1;
        }
Other Dimension RolePlay | Uskoro
Ukoliko zelite pomoci u razvoju servera, mozete se meni javit na PP/PM!

Citat: Crazyn3ss poslato Jul 04, 2013, 19:05:03 POSLE PODNE
Citat: George Chambers poslato Jul 04, 2013, 14:36:05 POSLE PODNE
Citat: Crazyn3ss poslato Jul 04, 2013, 12:22:41 POSLE PODNE
Citat: George Chambers poslato Jul 04, 2013, 00:50:24 PRE PODNE
zna neko kako da uradim ovo kad neko pise /cw , /w da kaze na adminama taj i taj kaze cw itn ...?

npr

stavi svoje ovo za adminporuku, definiraj string, i ovo saptac i slusalac, text promjeni u svoja imena, ako neznas daj komandu

format(string, 128, "Saptanje | %s sapce %s-u: %s", saptac, slusalac, text);
AdminPoruka(boja, string);


http://pastebin.com/YKwZUGc8 evo vidi brate

evo ti primjer

//----------------------------------[Whisper]-----------------------------------------------
        if(strcmp(cmd, "/whisper", true) == 0 || strcmp(cmd, "/w", true) == 0)
        {
            if(IsPlayerConnected(playerid))
            {
                if(gPlayerLogged[playerid] == 0)
                {
                    SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "   Niste se prijavili!");
                    return 1;
                }
                        tmp = strtok(cmdtext, idx);
                        if(!strlen(tmp))
                        {
                                SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2, "Koristi: (/w)hisper [ID Igraca/Deo Imena] [whisper text]");
                                return 1;
                        }
                        giveplayerid = ReturnUser(tmp);
                        if (IsPlayerConnected(giveplayerid))
                        {
                            if(giveplayerid != INVALID_PLAYER_ID)
                            {
                                new Float:x, Float:y, Float:z;
                                GetPlayerPos(giveplayerid,x,y,z);
                                if(PlayerToPoint(5, playerid, x, y, z))
                                {
                                                GetPlayerName(playerid, sendername, sizeof(sendername));
                                                GetPlayerName(giveplayerid, giveplayer, sizeof(giveplayer));
                                                if(giveplayerid == playerid)
                                                {
                                                        format(string, sizeof(string), "* %s brblja nesto sebi.", sendername);
                                                        ProxDetector(5.0, playerid, string, COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE);
                                                }
                                                else
                                                {
                                                    format(string, sizeof(string), "* %s sapce nesto %s-u", sendername, giveplayer);
                                                        ProxDetector(15.0, playerid, string, COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE);
                                                }
                                                new length = strlen(cmdtext);
                                                while ((idx < length) && (cmdtext[idx] <= ' '))
                                                {
                                                        idx++;
                                                }
                                                new offset = idx;
                                                new result[256];
                                                while ((idx < length) && ((idx - offset) < (sizeof(result) - 1)))
                                                {
                                                        result[idx - offset] = cmdtext[idx];
                                                        idx++;
                                                }
                                                result[idx - offset] = EOS;
                                                if(!strlen(result))
                                                {
                                                        SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2, "Koristi: (/w)isper [ID Igraca/Deo Imena] [whisper text]");
                                                        return 1;
                                                }
                                                new brojevi[] = { '1','2','3','4','5','6','7','8','9'};
                                                for(new b = 0; b < sizeof brojevi; b++)
                                                {
                                                        new tekst = strlen(result);
                                                        for(new a = 0; a<tekst; a++)
                                                        {
                                                                if(result[a] == brojevi[b])
                                                                result[a] = '*' ;
                                                        }
                                                }
                                                format(string, sizeof(string), "%s sapce: %s", sendername, (result));
                                                SendClientMessage(giveplayerid, COLOR_YELLOW, string);
                                                format(string, sizeof(string), "%s sapce: %s", sendername, (result));
                                                SendClientMessage(playerid,  COLOR_YELLOW, string);
                                                format(string, 128, "Saptanje | %s sapce %s-u: %s", sendername, giveplayer, (result));
AdminPoruka(boja, string);
                                                return 1;
                                        }
                                        else
                                        {
                                            SendClientMessage(playerid,  COLOR_GREY, "Igrac nije blizu vas!");
                                            return 1;
                                        }
                                }
                        }
                        else
                        {
                                        format(string, sizeof(string), "   %d nije aktivan igrac.", giveplayerid);
                                        SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD1, string);
                        }
                }
                return 1;
        }


hvala brate <3
Poslednja Izmena: Jul 28, 2013, 07:09:39 PRE PODNE od George Chambers