Crashdetect problem

Započeo letecitanjur, Maj 09, 2024, 14:46:57 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Problem(error/warning): Na hostanom serveru crashdetect mi izbacuje debug, a na kucnom windows serveru crashdetect se ne zeli loadat
Deo skripte:
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log):

Problem koji izbacuje crashdetect na hostanom serveru

[pawn]12:45:02] [debug] #0 00003620 in public AMX_OnScriptInit () at C:\Users\anton\Desktop\balkan-freedom\pawno\include\YSI\y_hooks/impl.inc:323
[12:45:02] [debug] #1 000015c4 in public Debug_OnScriptInit () at C:\Users\anton\Desktop\balkan-freedom\pawno\include\YSI\y_amx.inc:246
[12:45:02] [debug] #2 00000e88 in public YVers_OnScriptInit () at C:\Users\anton\Desktop\balkan-freedom\pawno\include\YSI\y_debug.inc:390
[12:45:02] [debug] #3 00000490 in public ScriptInit_OnScriptInit () at C:\Users\anton\Desktop\balkan-freedom\pawno\include\YSI\internal\y_version.inc:249
[12:45:02] [debug] #4 00000158 in public OnGameModeInit () at C:\Users\anton\Desktop\balkan-freedom\pawno\include\YSI\internal\..\y_scriptinit.inc:171[/pawn]


Crashdetect mi se ne zeli loadat uopce na kucnom serveru. Gdje bi bio problem?

[pawn][14:05:11] Server Plugins
[14:05:11] --------------
[14:05:11]  Loading plugin: crashdetect
[14:05:11]  Failed.
[14:05:11]  Loading plugin: sscanf
[14:05:11]

[14:05:11]  ===============================

[14:05:11]      sscanf plugin loaded.   

[14:05:11]          Version:  2.8.3       

[14:05:11]  (c) 2018 Alex "Y_Less" Cole

[14:05:11]  ===============================

[14:05:11]  Loaded.
[14:05:11]  Loading plugin: streamer
[14:05:11]

*** Streamer Plugin v2.9.5 by Incognito loaded ***

[14:05:11]  Loaded.
[14:05:11]  Loaded 2 plugins.[/pawn]
Slika/video ingame problema(obavezno ako je ingame problem): link slike

Koja ti je verzija plugina?

Postoji mogućnost da ti fale visual cpp redistributable paketi (referenca: klik)
Pokušaj prekopirati ove fajlove u root folder ili instaliraj visual studio (zahtjevniji pristup rješavanja problema)

Na ovo od daddyDOT-a, pokusaj skinuti sve sa ovim: https://www.allinoneruntimes.org/

Hvala ,sad cu probati instalirat sve, a sta  u vezi onog debuga?


Galardo - kako mogu vidjeti? a i skinuo sam zadnju verziju crashdetecta sa githuba

Citat: letecitanjur poslato Maj 09, 2024, 15:05:22 POSLE PODNEHvala ,sad cu probati instalirat sve, a sta  u vezi onog debuga?


Galardo - kako mogu vidjeti? a i skinuo sam zadnju verziju crashdetecta sa githuba
Ako si skinuo zadnju, uredu, pogledaj samo da ti i ostale verzije budu zadnje.

evo instaliravam ono all in one,pa cu onda pokusati pokrenut server,pa ako ne loada, onda cu opet skinut sva 3 pluginsa sta koristim pa cu javit

hvala

Citat: letecitanjur poslato Maj 09, 2024, 15:18:18 POSLE PODNEevo instaliravam ono all in one,pa cu onda pokusati pokrenut server,pa ako ne loada, onda cu opet skinut sva 3 pluginsa sta koristim pa cu javit

hvala
Reset-uj računar nakon instalacije.

Što se tiče debuga na hostu, ažuriraj YSI i sscanf paket. Najčešće se ovakve greške dešavaju zbog neoptimizovanog koda, ali s obzirom da nisi dobio tzv. Long callback execution detected grešku, verovatno je nekompatibilnost verzija.
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security

evo crashdetech radi i na windowsu. hvala na pomoci :)


Za sve buduce koji budu imali problem sa pokretanjem crashdetecta ili bilo kakvog plugina na windowsu,
skinite https://www.allinoneruntimes.org/ i instalirajte.


Sta se tice YSI problema
[debug] #0 00003620 in public AMX_OnScriptInit () at x\pawno\include\YSI\y_hooks/impl.inc:323
[12:45:02] [debug] #1 000015c4 in public Debug_OnScriptInit () a tx\pawno\include\YSI\y_amx.inc:246
[12:45:02] [debug] #2 00000e88 in public YVers_OnScriptInit () at x\pawno\include\YSI\y_debug.inc:390
[12:45:02] [debug] #3 00000490 in public ScriptInit_OnScriptInit () x\pawno\include\YSI\internal\y_version.inc:249
[12:45:02] [debug] #4 00000158 in public OnGameModeInit () at x\pawno\include\YSI\internal\..\y_scriptinit.inc:171

Crashdetect kaze da je sada sve uredu  i na kucnom serveru i na hostanom nakon sta sam jos jednom skinuo zadnje verzije svih pluginsa.

Tako da ako ce imat ko slican problem, samo treba sve pluginse updateati.

Uglavnom hvala svima na brzim odgovorima i na pomoci.

Moze lock teme.


Citat: Vasic poslato Maj 09, 2024, 15:36:46 POSLE PODNEŠto se tiče debuga na hostu, ažuriraj YSI i sscanf paket. Najčešće se ovakve greške dešavaju zbog neoptimizovanog koda, ali s obzirom da nisi dobio tzv. Long callback execution detected grešku, verovatno je nekompatibilnost verzija.

to sam bas i napravio u meduvremenu, hvala svakako :)
jedino nisam updateovo ysi jer ne kuzim bas kako da ga updateam, jel bi ti mozda znas kako?
https://github.com/pawn-lang/YSI-Includes nasao sam ovu verziju ali nikako ne mogu skuziti kako se poziva yini i gdje se sta stavlja
Poslednja Izmena: Maj 09, 2024, 15:53:52 POSLE PODNE od letecitanjur Razlog: odgovaram Vasicu

Citat: letecitanjur poslato Maj 09, 2024, 15:49:03 POSLE PODNEevo crashdetech radi i na windowsu. hvala na pomoci :)


Za sve buduce koji budu imali problem sa pokretanjem crashdetecta ili bilo kakvog plugina na windowsu,
skinite https://www.allinoneruntimes.org/ i instalirajte.


Sta se tice YSI problema
[debug] #0 00003620 in public AMX_OnScriptInit () at x\pawno\include\YSI\y_hooks/impl.inc:323
[12:45:02] [debug] #1 000015c4 in public Debug_OnScriptInit () a tx\pawno\include\YSI\y_amx.inc:246
[12:45:02] [debug] #2 00000e88 in public YVers_OnScriptInit () at x\pawno\include\YSI\y_debug.inc:390
[12:45:02] [debug] #3 00000490 in public ScriptInit_OnScriptInit () x\pawno\include\YSI\internal\y_version.inc:249
[12:45:02] [debug] #4 00000158 in public OnGameModeInit () at x\pawno\include\YSI\internal\..\y_scriptinit.inc:171

Crashdetect kaze da je sada sve uredu  i na kucnom serveru i na hostanom nakon sta sam jos jednom skinuo zadnje verzije svih pluginsa.

Tako da ako ce imat ko slican problem, samo treba sve pluginse updateati.

Uglavnom hvala svima na brzim odgovorima i na pomoci.

Moze lock teme.


to sam bas i napravio u meduvremenu, hvala svakako :)
jedino nisam updateovo ysi jer ne kuzim bas kako da ga updateam, jel bi ti mozda znas kako?
https://github.com/pawn-lang/YSI-Includes nasao sam ovu verziju ali nikako ne mogu skuziti kako se poziva yini i gdje se sta stavlja
Sva potrebna dokumentacija ti je izlistana već na GitHubu. 

Ovde ti je, konkretno, za y_ini biblioteku:
https://github.com/pawn-lang/YSI-Includes/blob/5.x/YSI_Storage/y_ini.md

Za očitavanje određene YSI biblioteke potrebno je da prvo navedeš njen direktorij (odnosno grupu) pa onda nju, y_ini pripada Storage grupi. Na telefonu sam pa ne mogu da pišem kod, baguje mi ovaj editor naopako. U glavnom, pogledaj detaljno dokumentaciju na GitHubu i biće ti jasnije, sigurno.
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security

Citat: Vasic poslato Maj 10, 2024, 02:55:33 PRE PODNESva potrebna dokumentacija ti je izlistana već na GitHubu.

Ovde ti je, konkretno, za y_ini biblioteku:
https://github.com/pawn-lang/YSI-Includes/blob/5.x/YSI_Storage/y_ini.md

Za očitavanje određene YSI biblioteke potrebno je da prvo navedeš njen direktorij (odnosno grupu) pa onda nju, y_ini pripada Storage grupi. Na telefonu sam pa ne mogu da pišem kod, baguje mi ovaj editor naopako. U glavnom, pogledaj detaljno dokumentaciju na GitHubu i biće ti jasnije, sigurno.


Hvala na odgovoru, probao sam onako kako je objasnio,ali nazalost ne funkcionira, probat cu danas tokom dana opet postaviti pa javim rezultate/greske

Mora da funkcioniše ako se sve lepo odradi ;)

• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security

Daj full log pa cemo pricati, ovako nema ni funkcije koja izaziva crash (tako si savrseno poslao traceback...).
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.

Citat: Bit Frosty poslato Maj 11, 2024, 13:37:11 POSLE PODNEDaj full log pa cemo pricati, ovako nema ni funkcije koja izaziva crash (tako si savrseno poslao traceback...).

Fixao sam crash problem


moderator moze lock