System Factiona

Započeo #leivyz, Jun 07, 2022, 11:33:19 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozdrav narode..
Zelim da vam kroz nekoliko slika i kratkom opisu objasnim system factiona na mom Gamemodu
koji ce biti koriscen na Winesota Gamingu. [SOON]


#1 Default izgled Dnevna Soba

#2 Upgrade izgled Dnevna Soba

#1 Default izgled Hodnik

#2 Upgrade izgled Hodnik

#1 Default izgled Kupatilo

#2 Upgrade izgled Kupatilo


Prilikom kupovine zgrade vi dobijate izgleda kao sto je na prvoj prikazanoj slici.
Delom/Tokom igre vi izgled mozete da unapredite tjst 'Upgrade' vas unutrasnji izgled factiona.


# Faction upgrade system

- Da bi ste promenili unutrasnji izgled samog factiona potrebno je da imate odredjeno
provedeno vreme kao i Leader Rank kako bi ste imali pristup 'Upgrade' opciji.

- Ukoliko zelite da izvrsite upgrade i promenite izgled vaseg factiona potrebno je da
odete do Laptop-a koji se nalazi u samom uglu enterijera vaseg factiona.

- Cena upgrade kosta od 75.000$ do 350.000$ u zavisnosti koju prostoriju zelite da upgrade-ate,
sto nije ne moguce, s obzirom da ekonomija moze kroz razne aspekte
da se povecava i smanjuje. Sve to zavisi od samog dela igre i sistema koje smo pripremili.

- Upgrade izvrsavate tako sto odete do radnog stola, zatim pritisnete 'Y' tipku kako bi ste dobili interakciju,
kupovinu ne mozete izvrsiti ukoliko ne posedujete odredjenu cifru novca na bankovnom racunu!


# Ostatak
Zeleo bi samo da naglasim da prilikom kupovine upgrade opcije,
Factionu se menjaju koordinate (Enterijer) kao i pozicije (Sef, Skladiste, Oruzarnica itd...).
zatim tu spada cuvanje itd itd...
Ukoliko je faction vrsta 'Banda' nece imati ovak'o luksuzan interor za svoj faction..
pretezno ce to biti nesto na tipa interior kuca (ali mapano od strane developmenta).


# Ideja o samom sistemu

Ispratio sam malo stranu samp scenu (Rusija/Spanija) i svideo mi se nacin na koji oni funkcionisu,
pored balkanskih servera nisam ispratio da li neki server poseduje ovaj sistem s toga sam odlucio da sam odradim.
Sve u svemu jako mi se svidela ideja ostalih servera s toga sam odlucio da napravim nesto unikatnije i "Novo".


Poslednja Izmena: Jun 07, 2022, 11:35:32 PRE PODNE od Leivyz

Odlicno nesto novo svida mi se.. pohvale
CitatNe idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je bio prvi ovdje.

Factiona je mozda mislio na "Factions" ili ti "Frakcije"

Lepo je osmisljeno, samo da se realizuje :D


sve je lepo al ova vrata za defult hodnik nisu
"Everybody talks and everybody listens, but somehow its always the truth that comes up missing"

Citat: Wizzard1 poslato Avgust 31, 2023, 00:17:13 PRE PODNE
koje ti znanje imas?

Lepo odradjena mapa i smisao sistema mi se svidja :).