◄ Glavni razgovor #49 ►

Započeo Muma, Januar 01, 2022, 00:39:56 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Launcher radi savršeno, sam kod launchera je i dalje u razvoju, modovi također.
Ja nisam lik koji pravi modove za GTA, nit mi se da zezati sa tim.
Sve što trenutno ima na launcheru ima i na internetu, svaki model auta, skina i sl.
Bilbordi su napravljeni u 3ds maxu i još par programa, kao i dosta drugih stvari.

Ali ne razumijem ovo : " umjesto fino da uzmu neke ljude i da naprave kanal kome ne radi launcher i da im fixaju, ali su poglupi tkd ne vrijedi obracati paznju na njih "
Jesi li ti uopšte ušao na Venezuela discord, sve je nacrtano kako da se popravi, snimljeni su klipovi za svaki problem na kanalu : https://www.youtube.com/channel/UCtEja-Sc1ZHJBfc9Rr-xHwg

High Poly modeli ? Svaki model ne zauzima više od 1mb, ne znam zašto pričate o stvarima u koje se ne razumijete.
Poštujem mišljenje svakog ko igra na serveru i pozitivno i negativno, znam i sam šta su greške na serveru i šta treba da se popravi. Čim uhvatim vremena popraviti će se bugovi i dodati će se nove stvari.

Handling, Custom mape, nove boje vozila i sl. nisu moguće da se naprave jer na serveru igraju i igrači bez launchera i onda dolazi do problema sa sinhronizacijom.
Launcher je i dalje opcionalan, ne morate ga instalirati, ne tjeram Vas, koristite ako želite, ako ne želite ne morate.
Server je i bez launchera dobar i to može svako da potvrdi ko je igrao na serveru.

Igrača nisam željan ni ja niti bilo ko iz staff teama, naravno, lijepo je vidjeti više igrača na serveru, ali ne želim da na serveru igraju toksični igrači kojima je samo cilj da ispune svoj ego i ubiju nekog čim ga vide i sl.

Glupo je iznositi negativno mišljenje o nečemu o šta niste 100% upućeni. Ova zajednica je prošla kroz mnogo toga, a samo postojanje ove zajednice je mnogima trn u oku kao što vidim jer samo traže bilo šta da bi naštetilu ugledu zajednice.
Ex-Developer : GodFather Community
Ex-Developer : Balkan ForEver Community
Developer : Venezuela Community




Citat: kaizer poslato Jun 23, 2022, 15:33:50 POSLE PODNE
Launcher radi savršeno, sam kod launchera je i dalje u razvoju, modovi također.
Ja nisam lik koji pravi modove za GTA, nit mi se da zezati sa tim.
Sve što trenutno ima na launcheru ima i na internetu, svaki model auta, skina i sl.
Bilbordi su napravljeni u 3ds maxu i još par programa, kao i dosta drugih stvari.

Ali ne razumijem ovo : " umjesto fino da uzmu neke ljude i da naprave kanal kome ne radi launcher i da im fixaju, ali su poglupi tkd ne vrijedi obracati paznju na njih "
Jesi li ti uopšte ušao na Venezuela discord, sve je nacrtano kako da se popravi, snimljeni su klipovi za svaki problem na kanalu : https://www.youtube.com/channel/UCtEja-Sc1ZHJBfc9Rr-xHwg

High Poly modeli ? Svaki model ne zauzima više od 1mb, ne znam zašto pričate o stvarima u koje se ne razumijete.
Poštujem mišljenje svakog ko igra na serveru i pozitivno i negativno, znam i sam šta su greške na serveru i šta treba da se popravi. Čim uhvatim vremena popraviti će se bugovi i dodati će se nove stvari.

Handling, Custom mape, nove boje vozila i sl. nisu moguće da se naprave jer na serveru igraju i igrači bez launchera i onda dolazi do problema sa sinhronizacijom.
Launcher je i dalje opcionalan, ne morate ga instalirati, ne tjeram Vas, koristite ako želite, ako ne želite ne morate.
Server je i bez launchera dobar i to može svako da potvrdi ko je igrao na serveru.

Igrača nisam željan ni ja niti bilo ko iz staff teama, naravno, lijepo je vidjeti više igrača na serveru, ali ne želim da na serveru igraju toksični igrači kojima je samo cilj da ispune svoj ego i ubiju nekog čim ga vide i sl.

Glupo je iznositi negativno mišljenje o nečemu o šta niste 100% upućeni. Ova zajednica je prošla kroz mnogo toga, a samo postojanje ove zajednice je mnogima trn u oku kao što vidim jer samo traže bilo šta da bi naštetilu ugledu zajednice.
Nekako je i slazem sa tobom
Ali bi bilo lijepo i ako je moguce da napravis 0.3.DL modele i te stvari to bi nekako vise privuklo ljude posto na balkanu nema samp servera unikatniji od venezuel-e i verovatno bi imao vise podrske nego nekih kritika
@ryco jel se slazes samnom
Sad tvoja je odluka hoces li 0.3.DL.
Zz
fakenexsus


Citat: kaizer poslato Jun 23, 2022, 15:33:50 POSLE PODNE
Launcher radi savršeno, sam kod launchera je i dalje u razvoju, modovi također.
Ja nisam lik koji pravi modove za GTA, nit mi se da zezati sa tim.
Sve što trenutno ima na launcheru ima i na internetu, svaki model auta, skina i sl.
Bilbordi su napravljeni u 3ds maxu i još par programa, kao i dosta drugih stvari.

Ali ne razumijem ovo : " umjesto fino da uzmu neke ljude i da naprave kanal kome ne radi launcher i da im fixaju, ali su poglupi tkd ne vrijedi obracati paznju na njih "
Jesi li ti uopšte ušao na Venezuela discord, sve je nacrtano kako da se popravi, snimljeni su klipovi za svaki problem na kanalu : https://www.youtube.com/channel/UCtEja-Sc1ZHJBfc9Rr-xHwg

High Poly modeli ? Svaki model ne zauzima više od 1mb, ne znam zašto pričate o stvarima u koje se ne razumijete.
Poštujem mišljenje svakog ko igra na serveru i pozitivno i negativno, znam i sam šta su greške na serveru i šta treba da se popravi. Čim uhvatim vremena popraviti će se bugovi i dodati će se nove stvari.

Handling, Custom mape, nove boje vozila i sl. nisu moguće da se naprave jer na serveru igraju i igrači bez launchera i onda dolazi do problema sa sinhronizacijom.
Launcher je i dalje opcionalan, ne morate ga instalirati, ne tjeram Vas, koristite ako želite, ako ne želite ne morate.
Server je i bez launchera dobar i to može svako da potvrdi ko je igrao na serveru.

Igrača nisam željan ni ja niti bilo ko iz staff teama, naravno, lijepo je vidjeti više igrača na serveru, ali ne želim da na serveru igraju toksični igrači kojima je samo cilj da ispune svoj ego i ubiju nekog čim ga vide i sl.

Glupo je iznositi negativno mišljenje o nečemu o šta niste 100% upućeni. Ova zajednica je prošla kroz mnogo toga, a samo postojanje ove zajednice je mnogima trn u oku kao što vidim jer samo traže bilo šta da bi naštetilu ugledu zajednice.
Bas me zanima zasto nisi odgovorio na pitanje oko 0.3DLa, koliko sam ja upucen i koliko znam da je u planu Venezuele bilo da se server prebaci na 0.3DL i da se tim prebacajem omoguci igracima custom stvari. Jer fakticki ti da si prebacio na 0.3DL server mogao si dosta toga uraditi a da svi igraci bez laga i bez jakog PC-a mogu zaigrati. Sve u svemu ne zelim se petljati u neciji rad i server jer imam barem malo postovanja prema serveru, ja sam samo rekao sta ste mogli a niste, zapravo ste radili dosta dugo na launcheru da zapravo napravite da pola igraca igra na default SAMP-CLIENTU a pola na LAUNCHERU i to mi je izvan svake pameti, ako ste pravili launcher barem iskoristite 100% njegove funkcije i mogucnosti i nemojte odobravati samp clientima da igraju na serveru, ovo je moje misljenje i ja mislim da bi 90% normalnih ljudi sa ovoga foruma mislilo isto kao i ja. Tako je i NooBot uradio, igrao sam nekada mi nije mogao launcher oni pomognu koliko mogu i to je to i naravno zbog toga nisu htjeli da uniste ono sto rade godinama da zbog par likova kojima ne moze launcher da zabrane zabavu i ugodjaj onima koji vole modove. Poznajem venezuela staff team i to bas dobro i znam kako se odredjeni ljudi ponasaju prema igracima i (prijateljima), lijepo je imati dosta igraca ali sa tim Staff Teamom nema sanse da se ostvari nesto, to je barem moje misljenje jer znam koliko je ljudi otislo bas zbog tog Staff Teama.
BIGDOG ENTERTAINMENT

Citat: kaizer poslato Jun 23, 2022, 15:33:50 POSLE PODNE
High Poly modeli ? Svaki model ne zauzima više od 1mb, ne znam zašto pričate o stvarima u koje se ne razumijete.
Da, oprosti, ne razumem se ja u te stvari oko modela.
Poly, odnosno kvalitet modela ne obuhvata samo velicinu fajla, vec reflekciju, broj normala, facova, verticesa, materijale, etc.

Citat: Nexsus poslato Jun 23, 2022, 15:48:45 POSLE PODNE
Nekako je i slazem sa tobom
Ali bi bilo lijepo i ako je moguce da napravis 0.3.DL modele i te stvari to bi nekako vise privuklo ljude posto na balkanu nema samp servera unikatniji od venezuel-e i verovatno bi imao vise podrske nego nekih kritika
@ryco jel se slazes samnom
Sad tvoja je odluka hoces li 0.3.DL.
Na balkanu ne postoji nijedan unikatan server, kopija do kopije, 90% unikatnih stvari su zapravo filterskripte sa interneta i sl.
Svakako ne mozes porediti server sa prilagodjenim launcherom i serverom koji koristi klasican SAMP klijent/server.

Citat: almvx poslato Jun 23, 2022, 15:49:11 POSLE PODNE
Bas me zanima zasto nisi odgovorio na pitanje oko 0.3DLa, koliko sam ja upucen i koliko znam da je u planu Venezuele bilo da se server prebaci na 0.3DL i da se tim prebacajem omoguci igracima custom stvari. Jer fakticki ti da si prebacio na 0.3DL server mogao si dosta toga uraditi a da svi igraci bez laga i bez jakog PC-a mogu zaigrati. Sve u svemu ne zelim se petljati u neciji rad i server jer imam barem malo postovanja prema serveru, ja sam samo rekao sta ste mogli a niste, zapravo ste radili dosta dugo na launcheru da zapravo napravite da pola igraca igra na default SAMP-CLIENTU a pola na LAUNCHERU i to mi je izvan svake pameti, ako ste pravili launcher barem iskoristite 100% njegove funkcije i mogucnosti i nemojte odobravati samp clientima da igraju na serveru, ovo je moje misljenje i ja mislim da bi 90% normalnih ljudi sa ovoga foruma mislilo isto kao i ja. Tako je i NooBot uradio, igrao sam nekada mi nije mogao launcher oni pomognu koliko mogu i to je to i naravno zbog toga nisu htjeli da uniste ono sto rade godinama da zbog par likova kojima ne moze launcher da zabrane zabavu i ugodjaj onima koji vole modove. Poznajem venezuela staff team i to bas dobro i znam kako se odredjeni ljudi ponasaju prema igracima i (prijateljima), lijepo je imati dosta igraca ali sa tim Staff Teamom nema sanse da se ostvari nesto, to je barem moje misljenje jer znam koliko je ljudi otislo bas zbog tog Staff Teama.

Verzija 0.3dl nije nikada zaživjela na venezueli niti će iz jednog prostog razloga a to je kompatibilnost sa ostalim stvarima u skripti koje su dosta više doprinijele nego što bi ta verzija doprinijela ikada.
Hvala Bogu pa sam to na vrijeme shvatio i uradio tako.
Nikakav vid mržnje i slično nemam prema toj verziji, odlična je, šteta što nikada nije postala officijalna verzija.

Razlog što je omogućeno igračima da igraju i sa samp klijenta jest zato što je dosta njih imalo problema sa instalacijom, žalilo se na "viruse" i slične stvari, ja prvi nemam vremena da se zezam sa tim niti želim da se bilo ko iz administracije mora zezati sa tim, launcher je opcionalan, koristi ako hoćeš ako nećeš ne moraš.
I dalje možeš imati modove i sve, uđi preko launchera i igraj i tjt.

Što bi zabranio ljudima koji igraju preko mobitela i preko običnog samp klijenta ? Ne vidim razlog.
Ako imam launcher ne znači da moram blokirati samp klijent ii android.
Zašto arizona, najveći ruski server nije blokirao uradio to ? Imaju launcher ali i dalje možeš igrati preko sampa i preko androida.
Ex-Developer : GodFather Community
Ex-Developer : Balkan ForEver Community
Developer : Venezuela Community




kaizer sere o modelima, eeeej sta sve necu vidjeti
big dog

Citat: NYChustla poslato Jun 23, 2022, 17:06:22 POSLE PODNE
kaizer sere o modelima, eeeej sta sve necu vidjeti
Nemoj tako, to je ultra mega giga high quality skripter!!!!!!
https://github.com/DinoWETT

Kolko drama ima u 7 grama

Citat: ɴᴏᴅɪ poslato Jun 23, 2022, 18:55:47 POSLE PODNE
Nemoj tako, to je ultra mega giga high quality skripter!!!!!!
Tuzno je to sto si mu do juce bio u bulji a danas mu seres u usta.......

Citat: blasty poslato Jun 23, 2022, 19:17:17 POSLE PODNE
Tuzno je to sto si mu do juce bio u bulji a danas mu seres u usta.......

Mislis?
https://github.com/DinoWETT

Kolko drama ima u 7 grama

ne mogu sve procitat, mrsko mi


sta rec onda kad je i sam developer odusto od 0.3dl i nemas dje ni skinut kak treba tu verziju a kamoli da igram

Citat: Stifler ãƒ,, poslato Jun 23, 2022, 23:49:25 POSLE PODNE
ne mogu sve procitat, mrsko mi


sta rec onda kad je i sam developer odusto od 0.3dl i nemas dje ni skinut kak treba tu verziju a kamoli da igram
A da li znas zasto je odustao?
Klijent/server mozes skinuti na internetu, radi perfektno i nema nikakvih propusta, u OMP dokumentaciji takodje mozes pronaci 0.3.DL karakteristike (iako je nastala nakon obustavljanja verzije), tako da ne vidim sta ne valja u svemu tome.

Venezuela je server na kojem sam proveo najviše vremena(poslije SA), na koji sam uložio dosta para itd, to je sad nebitno. Server sam po sebi je fin, interface me je jako brzo smorio jer je preveliki(jos na manjoj rezoluciji za ove sa slabijim kompom je uzas). Administracija i nije donekle losa ali opet... Dobio sam ban na dc zato sto sam se posvadjao a vodjom helpera ja msm, a bio sam potpuno upravu(ne sjecam se full price ima od tog godina ipo(bas zato sam i otisao sa servera na par mjeseci)). Dosta stvari te smori nekog brze nekog sporije al vjv smori. kaizer kao skripter nije toliko los kao sto pricate barem koliko ja znam jer mi je par puta znao pomoci (oko skripte) ispao je gotiva lik na kraju. Stvar koja mi se ne svidja kao sto je brat gore naveo 50% launcher 50% client, al ne mogu protiv toga jbg. Stvarka koja mi se jos ne svidja je sto kaizer dodje jednom u mjesec ili vise mjeseci uradi neki sitni update i tjt. Nema nista sad novo ili da je specijalno a da nisi vidio na nekom drugom serveru(ne spominjem blkn servere). Otisao sam sa servera prije 5 6 mjeseci zato sto sam znao svakog lika i znao sam svaki fazon njihov potez kad im dodjem, nisam vise imao sta radit zanjimljivo na serveru jer sam sve isfuro ako tako mogu reci. Bio i helper i lider i promoter svasta... Da napomenem nemam nista protiv kaizera ni protiv staff-a(pojedinih). Nek je sretno sa serverom  8)
graphic designer / music producer
          
instagram:
          
last release on streaming platforms:

Da pitam ove sto koriste Ipleomax koju verziju koristite?
Zz
fakenexsus


https://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=142075.msg1031259

Onda se pitam sto je neshallon idiot, normalno kad su mu ovakvi fanovi ahhahahahahaha

Ja nisam skontao iz prve sta je problem pa sam kasnije resio
A sad posto vredjas toliko po bsamp a tvoje radove nikad videli nismo ni jedan
Zz
fakenexsus