[ERADESIGN] Online Informer v1 :)

Započeo Era, Januar 17, 2015, 22:38:59 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Era

*

Pošto mi je bilo dosadno i nisam imao šta da radim odlučio sam da napravim dizajn jednog sajta,u pitanju je jedan gejmerski,informativni sajt sa vestima,član sajta može da komentariše vesti i ostalo,ovo sam radio od prilike dva sata,na kraju sam ovo zbrzao i donji deo sajta lošije uradio ali šta je tu je,kada budem imao vremena srediću to.
Ako možete ocenite me.

SLIKA : http://i.imgur.com/qiY4cNn.jpg
LINK DA SKINETE SLIKU (BOLJA REZOLUCIJA ) : https://www.sendspace.com/file/fqf5oo
DeviantArt : http://fav.me/d8eaif0

Takodje lajkujte ove dve stranice ukoliko mozete :
KLIK - ERA DESIGN
KLIK - ABSTRACT DESIGN


URADJEN UPDATE!! :
- SreÄ'en tekst.
- Dodat novi button pri biranju stranice.
- Sve je u liniji.

Sajt na prodaju javite mi se ukoliko ste zainteresovani.
Poslednja Izmena: Januar 18, 2015, 17:43:14 POSLE PODNE od Era



-Ovaj login form ti strci, nije u ravni

-Navigacija nije razvonemrno rasporedjena

-Naslov na slideru nije rasporedjen kako treba

-Comments, apsolutno nejasno sta je "pisac hteo reci". Ne zna se da li je utisnuti, da li ima senku, nista mi tu nije jasno. Takodje tipografija je losa, nije dobro rasporedjena. Procitaj nesto o formi pisanja, o razmacima izmedju paragrafa i ostalo.

- Ovo sto predstavlja naslov ovog klipa (GTA V) nije u ravni da ovo "galery", niti je "galery" u ravni sa ovim frame-om za klipom.

- Nije mi jasn sta prestavljaju ovi kvadrati ispod ove slike GTA V, ali svakako im tu nije mesto.
  Isto vazi i za donju ivicu ove slike, nije u ravni sa ovim ostalim slikama u tom delu ovog sajta

- Ova linija sto odvaja ta dva dela nije jednako udaljene od ivica, ni po sirini ni po duzini, mora to da se centrira.

- Galerija slika, nista tebi tu nije ravno, samo ja nabacano i od oka "stimovano"

- Ikonica za facebook uopste ne prati raspored, ni sa cim ti se ne poklapa od gore, van svake ravni.

- Tipografija je u tom delu isto jako losa, vazi ono sto sam ti gore napisao

- E ovaj twitter mi je tek interesantan. Menjao si odnos slike, A TO SE NIKAD NE RADI. Odnos fotografije se ne dira. Takodje ceo taj box oko te twitter ikonice nije u ravni sa ovom facebook ikonicom.

- Ovi button-i sto trebaju da sluze za listanje trebaju da se razdvoje i stilizuju drugacije. Takodje ako imas stroke ne brojevima, obavezno ih skini jer ti to uopste nije potrebno.

- Jedna stilska mana je u tome sto su ti elemtenti sa istom namenom u razlicitom stilu.
  Gore si koristio strelice sa uglovima, a ovde dole neku drugu. To nemoj da radis, prati jedan stil.

- Footer, pa opet tipografija je losa, trabas dosta da smanjis ovaj font. Takodje si menjao odnos kod twitter-a.
  Takodje ovako na oko izgleda kao da ti About nije u ravni sa ostalim deom footer-a.

- Ovo "Home page, News, Members.." Odvoji sa jednim praznim redom ili povecaj razliku izmedju redova.

* Ako kojim slucajem nisi menjao odnos kod twitter ikonice, definitivno nemoj da koristis ovu jer je jako losa. Ali mislim da si menjao odnos.


E sad, tebi ce mozda biti neprijatno zbog mog komentara, ali shvati da ovi koji su ti rekli da je ovo odlicno uglavnom ne znaju kako se ovo radi. Njima se ovo najverovatnije svidja jer sami ne bi znali da urade ovo. Ali budi siguran da ovo nije nista iznas nekog pocetnikog dizajna.
Takodje, koristi grid i trudi se da pratis isti. Ne mozes da pozicioniras elemente kako ti padne na pamet. Postoje pravila.
Ovo za prodaju nije jer nije po standardima, kad bi neko uzeo da razvija ovo sto si ti pravio, velikih bi muka imao. Na kraju bi uzeo sam da radi ceo dizajn jer ovaj nije od koristi.

Ovo su saveti koji jesu ostri i mnogo bole nekoga ko je tek poceo da radi ovakve stvari. Ali shvati da je ovo sve sto sam ti rekao samo za tvoje dobro.
Poslednja Izmena: Januar 18, 2015, 16:04:58 POSLE PODNE od Denis_Lapi

[FS] Bank Sistem
[TuT] Array Sistem (Napredna)


"Pa krenite na mene i provesce te se super ko kapetan Kuka kada levom brise dupe"

www.denis-lapi.com

Citat: Denis_Lapi poslato Januar 18, 2015, 15:49:19 POSLE PODNE
E sad, tebi ce mozda biti neprijatno zbog mog komentara, ali shvati da ovi koji su ti rekli da je ovo odlicno uglavnom ne znaju kako se ovo radi. Njima se ovo najverovatnije svidja jer sami ne bi znali da urade ovo.

Slazem se. Ja sam komentarisao da je odlicno zato sto meni na prvi pogled dizajn izgleda odlicno. Nikada se nisam bavio web dizajnom niti znam to da radim tako da ne bih primetio ovo sto je Denis primetio.
Procitaj vise puta ovaj Denisov komentar,kao i drugi put kada ti bude komentarisao,a Kronijem i moj komentar neka ti bude podrska da sledeci projekat bude bolji,da imas vise zelje i inspiracije da radis to  ;)

Era

*

Citat: Denis_Lapi poslato Januar 18, 2015, 15:49:19 POSLE PODNE
-Ovaj login form ti strci, nije u ravni

-Navigacija nije razvonemrno rasporedjena

-Naslov na slideru nije rasporedjen kako treba

-Comments, apsolutno nejasno sta je "pisac hteo reci". Ne zna se da li je utisnuti, da li ima senku, nista mi tu nije jasno. Takodje tipografija je losa, nije dobro rasporedjena. Procitaj nesto o formi pisanja, o razmacima izmedju paragrafa i ostalo.

- Ovo sto predstavlja naslov ovog klipa (GTA V) nije u ravni da ovo "galery", niti je "galery" u ravni sa ovim frame-om za klipom.

- Nije mi jasn sta prestavljaju ovi kvadrati ispod ove slike GTA V, ali svakako im tu nije mesto.
  Isto vazi i za donju ivicu ove slike, nije u ravni sa ovim ostalim slikama u tom delu ovog sajta

- Ova linija sto odvaja ta dva dela nije jednako udaljene od ivica, ni po sirini ni po duzini, mora to da se centrira.

- Galerija slika, nista tebi tu nije ravno, samo ja nabacano i od oka "stimovano"

- Ikonica za facebook uopste ne prati raspored, ni sa cim ti se ne poklapa od gore, van svake ravni.

- Tipografija je u tom delu isto jako losa, vazi ono sto sam ti gore napisao

- E ovaj twitter mi je tek interesantan. Menjao si odnos slike, A TO SE NIKAD NE RADI. Odnos fotografije se ne dira. Takodje ceo taj box oko te twitter ikonice nije u ravni sa ovom facebook ikonicom.

- Ovi button-i sto trebaju da sluze za listanje trebaju da se razdvoje i stilizuju drugacije. Takodje ako imas stroke ne brojevima, obavezno ih skini jer ti to uopste nije potrebno.

- Jedna stilska mana je u tome sto su ti elemtenti sa istom namenom u razlicitom stilu.
  Gore si koristio strelice sa uglovima, a ovde dole neku drugu. To nemoj da radis, prati jedan stil.

- Footer, pa opet tipografija je losa, trabas dosta da smanjis ovaj font. Takodje si menjao odnos kod twitter-a.
  Takodje ovako na oko izgleda kao da ti About nije u ravni sa ostalim deom footer-a.

- Ovo "Home page, News, Members.." Odvoji sa jednim praznim redom ili povecaj razliku izmedju redova.

* Ako kojim slucajem nisi menjao odnos kod twitter ikonice, definitivno nemoj da koristis ovu jer je jako losa. Ali mislim da si menjao odnos.


E sad, tebi ce mozda biti neprijatno zbog mog komentara, ali shvati da ovi koji su ti rekli da je ovo odlicno uglavnom ne znaju kako se ovo radi. Njima se ovo najverovatnije svidja jer sami ne bi znali da urade ovo. Ali budi siguran da ovo nije nista iznas nekog pocetnikog dizajna.
Takodje, koristi grid i trudi se da pratis isti. Ne mozes da pozicioniras elemente kako ti padne na pamet. Postoje pravila.
Ovo za prodaju nije jer nije po standardima, kad bi neko uzeo da razvija ovo sto si ti pravio, velikih bi muka imao. Na kraju bi uzeo sam da radi ceo dizajn jer ovaj nije od koristi.

Ovo su saveti koji jesu ostri i mnogo bole nekoga ko je tek poceo da radi ovakve stvari. Ali shvati da je ovo sve sto sam ti rekao samo za tvoje dobro.

Kad o tome pricas mislis na ovo : http://www.dodaj.rs/f/47/Lb/S5SeRxM/untitled-1.jpg
Znam sve to ovo je bio jedan brz dizajn kako bi sve to trebalo da izgleda,sve sam ja odredio i sredicu to. :)

Koliko ti je widht content ovog dizajna? Koji grid koristis?

Takodje, ako nesto hoces da prodajes, nemoj da postavljas neke ovakve radove, kada prezentujes nesto za prodaju, trudi se da barem to bude tacno.

[FS] Bank Sistem
[TuT] Array Sistem (Napredna)


"Pa krenite na mene i provesce te se super ko kapetan Kuka kada levom brise dupe"

www.denis-lapi.com

Era

*

Citat: Denis_Lapi poslato Januar 18, 2015, 16:26:27 POSLE PODNE
Koliko ti je widht content ovog dizajna? Koji grid koristis?

Takodje, ako nesto hoces da prodajes, nemoj da postavljas neke ovakve radove, kada prezentujes nesto za prodaju, trudi se da barem to bude tacno.

Brate hvala ti puno na savetima,evo uradio sam mali updatee,nemam sada vremena da uradim veci ali nadam se da cu srediti sve propustee.