[SMF - TUT] Instalacija foruma

Započeo [RST] Sexserghy ♥, Februar 02, 2013, 03:33:03 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Naziv tutoriala: Instalacija foruma
Izradio:  Sexserghy
Tutorial: 

Prvo i osnovno skinite si FTP Client ( FileZilla) te nakon toga skinite smf forum ( U ovom tutorialu je 1.1.18 verzija, a skinite ovdje! ). I sada zadnje sta vam treba je web host ( Po meni najbolji 000webhost - Kojeg koristim u tutorialu ).

1. Kada se napravili domenu koju zelite dobit cete svoje podatke koji ce vam se nalaziti sa strane. ( Slika!).
2. Kada ste napravili sve ovo iznad onda je vrijeme da napravite MySQL racun. ( Slika! ).
3. Kreirajte racun. ( Slika! ).
4. Nakon kreiranja MySQL racuna otvorite svoj FTP Client ( FileZillu ) te unesite potrebne podatke. ( Slika! )
5. Nakon sta se spojite udjite u "public_html" ( Mozete vidjeti na slici iznad gdje se nalazi datoteka ).
6. Unutra prebacite sve stvari iz SMF Foruma kojeg ste skinuli. ( Slika! )
7. Kada se stvari prenesu udjite na vasu domenu ( bstestsite.site88.net - moja ) te ispunite potrebne podatke. ( Slika! )
8. Onda ispunite podatke vezane uz vas forum racun i dobro dosli na svoj forum.

Komentar: Ako negdje zapnete javite se u temi ili meni na PM.

Mislim da je nepotreban TUT jer po youtube ih ima mali milion :) .Ali pohvala za trud.
//

Dobar tut :D pohvala
Follow me na Instagram @sixmatic

Citat: Maxwellâ,,¢ poslato Februar 02, 2013, 11:15:15 PRE PODNE
Mislim da je nepotreban TUT jer po youtube ih ima mali milion :) .Ali pohvala za trud.

Znam da ih ima ali nije nikakav problem da ima jedan i ovdje na Balkan Sampu. ;-)

Pohvale za trud al mislim da je TUT skroz lose iskreno.
1. Zasto si postavio ovu staru SMF verziju?
2. Nemoraju instalirati FZ ako zele jedan obican forum instalirat.

Al nema veze bi ce bolje drugi put. ;)
[Spamer na dužnosti! Ne ometaj!]

1. Dal je sad bitno dal je 2.0x ili 1.1x ovo je samo tutorial kako da naprave forum.
2. Netrebaju ali ce se lakse snaci sa FZom nego preko FTPa od hosta.

1. Pohvala za trud, valjda ce manje da smaraju sa takvim pitanjima oko foruma, ali bespotrenbo je instalirati file zillu kad preko cPanela mogu sve to da odrade brze, jer problem je sto pola njih ne zna ni da se konektuje preko file zile negde, to ti kazem iz iskustva kao vlasnik hosting "firme".
2. Predlazes im 000webhost, koj svakako nije tako dobro koristiti kao sto tvrdis.



Nekuzim , sta bi ovdje u subdomain , mozes pomoci ?
☢Novica.☢R.I.P DRAŽEN PETROVIĆ☢

Pa nemas placene domene ovo prvo, znaci u prvi ovaj stupac ne stavljas nista tj. ostavis prazni a u ovaj drugi sta ti zavrsava sa .net23.net dodas imene stranice i ides dalje.

A koliko se ceka veritifikacija ?
Poslednja Izmena: Mart 23, 2013, 20:56:15 POSLE PODNE od [US] TIR
☢Novica.☢R.I.P DRAŽEN PETROVIĆ☢



Znaci, nakon 24 sata , forum ce raditi ili kako ?
☢Novica.☢R.I.P DRAŽEN PETROVIĆ☢

Nakon 24 sata ce ti samo proraditi databaza, nakon toga trebas preko ftpa ili fillezile prebaciti forum na tu domenu i instalirati ga.

Slike ne rade pa mozes nove ubaaciti  :D
Respect: â–... â–† â–ˆ Rudimental â–ˆ â–† â–..., Denis_Lapi, Blaeks, Ñ"ÊŸÑ"ɱÑ"ÆžÏ,,Ä...ÊŸ, Bryant., TiXoR_,   #old_school