Errori.

Započeo Lucic, Januar 13, 2020, 18:53:05 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Problem(error/warning): error
Deo skripte: [ pawn ]public Parking_Save( id ) {

   new iFile[ 60 ];
    format( iFile, sizeof( iFile ), PARKING_FILE, id );
    new INI:File = INI_Open(Korisnici(playerid));

   INI_WriteBool( File, "Placed", ParkingInfo[ id ][ parkPlaced ] );
   INI_WriteFloat( File, "ObjectPos_X", ParkingInfo[ id ][ parkObjectPos ][ 0 ] );
   INI_WriteFloat( File, "ObjectPos_Y", ParkingInfo[ id ][ parkObjectPos ][ 1 ] );
   INI_WriteFloat( File, "ObjectPos_Z", ParkingInfo[ id ][ parkObjectPos ][ 2 ] );
   INI_WriteFloat( File, "ObjectPos_RX", ParkingInfo[ id ][ parkObjectPos ][ 3 ] );
   INI_WriteFloat( File, "ObjectPos_RY", ParkingInfo[ id ][ parkObjectPos ][ 4 ] );
   INI_WriteFloat( File, "ObjectPos_RZ", ParkingInfo[ id ][ parkObjectPos ][ 5 ] );

   INI_WriteInt( File, "Int", ParkingInfo[ id ][ parkInt ] );
   INI_WriteInt( File, "VW", ParkingInfo[ id ][ parkVW ] );

   INI_WriteFloat( File, "MaxX", ParkingInfo[ id ][ parkMaxX ] );
   INI_WriteFloat( File, "MinX", ParkingInfo[ id ][ parkMinX ] );
   INI_WriteFloat( File, "MaxY", ParkingInfo[ id ][ parkMaxY ] );
   INI_WriteFloat( File, "MinY", ParkingInfo[ id ][ parkMinY ] );

   INI_WriteFloat( File, "Pickup_1_Pos_X", ParkingInfo[ id ][ parkPickup_1_Pos ][ 0 ] );
   INI_WriteFloat( File, "Pickup_1_Pos_Y", ParkingInfo[ id ][ parkPickup_1_Pos ][ 1 ] );
   INI_WriteFloat( File, "Pickup_1_Pos_Z", ParkingInfo[ id ][ parkPickup_1_Pos ][ 2 ] );

   INI_WriteFloat( File, "Pickup_2_Pos_X", ParkingInfo[ id ][ parkPickup_2_Pos ][ 0 ] );
   INI_WriteFloat( File, "Pickup_2_Pos_Y", ParkingInfo[ id ][ parkPickup_2_Pos ][ 1 ] );
   INI_WriteFloat( File, "Pickup_2_Pos_Z", ParkingInfo[ id ][ parkPickup_2_Pos ][ 2 ] );

   INI_WriteInt( File, "MaxParkPlaces", ParkingInfo[ id ][ parkMaxParkPlaces ] );

   INI_Close( File );

   return (true);
}
[ /pawn ]
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log): [ code ]//[ /code ]
Slika/video ingame problema(obavezno ako je ingame problem): //
Errori koje pawno izbacuje: [ pawn ]D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\pawno\include\newsamp.inc(676) : warning 219: local variable "id" shadows a variable at a preceding level
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5285) : warning 219: local variable "id" shadows a variable at a preceding level
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5408) : warning 219: local variable "id" shadows a variable at a preceding level
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5421) : warning 219: local variable "id" shadows a variable at a preceding level
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5430) : warning 219: local variable "id" shadows a variable at a preceding level
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5438) : warning 219: local variable "id" shadows a variable at a preceding level
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5447) : warning 219: local variable "id" shadows a variable at a preceding level
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5451) : error 017: undefined symbol "INI_Open"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5451) : warning 213: tag mismatch
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5453) : error 017: undefined symbol "INI_WriteBool"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5454) : error 017: undefined symbol "INI_WriteFloat"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5455) : error 017: undefined symbol "INI_WriteFloat"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5456) : error 017: undefined symbol "INI_WriteFloat"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5457) : error 017: undefined symbol "INI_WriteFloat"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5458) : error 017: undefined symbol "INI_WriteFloat"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5459) : error 017: undefined symbol "INI_WriteFloat"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5461) : error 017: undefined symbol "INI_WriteInt"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5462) : error 017: undefined symbol "INI_WriteInt"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5464) : error 017: undefined symbol "INI_WriteFloat"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5465) : error 017: undefined symbol "INI_WriteFloat"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5466) : error 017: undefined symbol "INI_WriteFloat"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5467) : error 017: undefined symbol "INI_WriteFloat"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5469) : error 017: undefined symbol "INI_WriteFloat"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5470) : error 017: undefined symbol "INI_WriteFloat"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5471) : error 017: undefined symbol "INI_WriteFloat"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5473) : error 017: undefined symbol "INI_WriteFloat"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5474) : error 017: undefined symbol "INI_WriteFloat"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5475) : error 017: undefined symbol "INI_WriteFloat"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5477) : error 017: undefined symbol "INI_WriteInt"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5479) : error 017: undefined symbol "INI_Close"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5451) : warning 204: symbol is assigned a value that is never used: "File"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5451 -- 5485) : warning 219: local variable "id" shadows a variable at a preceding level
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5489) : error 017: undefined symbol "INI_Bool"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5491) : error 017: undefined symbol "INI_Float"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5492) : error 017: undefined symbol "INI_Float"
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(5493) : error 017: undefined symbol "INI_Float"

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664           Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase[ /pawn ]


inkludaj ovo na pocetak: #include <YSI_Storage\y_ini>
ako ti je starija verzija nadji vec kako se zove

Imam to includano u verziji i probao sam da skinem najnovije, ali sam tada skidao i streamer i ysi i ostale i kada ubacim onda mi isto ispadne taj error i kad pokusam uci na srw (ono samo da ne otvaram gm jer tada radi) onda mi nestaju sve mape sa servera a ima ih stvarno mnogo.

#include   <YSI\y_ini>
哈里斯--

Imam sve te includove (#include <YSI\y_ini> , #include <YSI\y_iterate> , #include <YSI\y_timers>), ubacio sam najnoviji YSI i Streamer i opet ubacio gamemode i opet je sve isto...

Takodje ne kontam kako kada samo skinem gamemode i ubacim .exe fajlove i pokrenem server tada server radi i ne ucitava ni jedan error, a cim udjem u pawno i ubacim taj gm i idem compile izbaci mi tih 26 errora i kada ga zatvorim ne mogu pokrenuti server.

Postavi koje sve include koristiš

Evo svi:
#include <a_samp>
#include <a_objects>
#include <streamer>
#include <sscanf2>
#include <YSI\y_ini>
#include <YSI\y_iterate>
#include <YSI\y_timers>
#include <utils>
#include <zcmd>
//#include <fly>
#include <newsamp>
#include <progress2>
#include <mapandreas>
#include <mSelection>
#include <GetVehicleColor>
#include <dini>
#include <inventoryMenu>
#include "ATHMAPE.pwn"

#pragma unused ReturnUser
____________________________
____________________________
I bio sam ubacio <YSI_Storage\y_ini> ali sam ga obrisao jer mi je isto bilo
Poslednja Izmena: Januar 14, 2020, 17:55:33 POSLE PODNE od Lucic

Citat: Lucic poslato Januar 14, 2020, 17:54:29 POSLE PODNE
Evo svi:
#include <a_samp>
#include <a_objects>
#include <streamer>
#include <sscanf2>
#include <YSI\y_ini>
#include <YSI\y_iterate>
#include <YSI\y_timers>
#include <utils>
#include <zcmd>
//#include <fly>
#include <newsamp>
#include <progress2>
#include <mapandreas>
#include <mSelection>
#include <GetVehicleColor>
#include <dini>
#include <inventoryMenu>
#include "ATHMAPE.pwn"

#pragma unused ReturnUser
____________________________
____________________________
I bio sam ubacio <YSI_Storage\y_ini> ali sam ga obrisao jer mi je isto bilo
#include <YSI\y_ini>
mora biti ispod #include <a_samp> a iznad svih ostalih

#include <a_samp>
#include <YSI\y_ini>
#include <YSI\y_iterate>
#include <YSI\y_timers>
#include <a_objects>
#include <streamer>
#include <sscanf2>
#include <utils>
#include <zcmd>
//#include <fly>
#include <newsamp>
#include <progress2>
#include <mapandreas>
#include <mSelection>
#include <GetVehicleColor>
#include <dini>
#include <inventoryMenu>
#include "ATHMAPE.pwn"

#pragma unused ReturnUser
________________________
________________________
Isto je, inace je ovo athlone mode koji je traxx objavio, stavio sam samo #include <YSI\y_ini> i nije htelo pa zatim i
#include <YSI\y_iterate> , #include <YSI\y_timers> i isto nece

Pokušaj izbaciti ovo dvoje #include <YSI\y_iterate>
#include <YSI\y_timers>

Izbacio sam isti su errori, ne znam sto mi ovde pokazuje, a kod drugih ne, imam i najnoviji update YSI-a

Uprate YSI, ili probaj predzadnju verziju YSI da ubaciš i compile onda

Update sam YSI na stariju verziju, sad mogu pokrenuti gm ali imam oko 120 warninga

Pošalji deo warninga, najvrv su ti za CDO, al pošalji da pogledam

Evo:

[pawn]D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\pawno\include\GetVehicleColor.inc(127) : warning 201: redefinition of constant/macro (symbol "AddStaticVehicle")
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\pawno\include\GetVehicleColor.inc(128) : warning 201: redefinition of constant/macro (symbol "AddStaticVehicleEx")
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\pawno\include\GetVehicleColor.inc(129) : warning 201: redefinition of constant/macro (symbol "CreateVehicle")
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\pawno\include\GetVehicleColor.inc(130) : warning 201: redefinition of constant/macro (symbol "DestroyVehicle")
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(7364) : warning 219: local variable "Random" shadows a variable at a preceding level
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(23095) : warning 202: number of arguments does not match definition
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(35594) : warning 219: local variable "Random" shadows a variable at a preceding level
D:\AL\develop\SAMP\Moji Serveri\Kucni srw v2\gamemodes\ATH.pwn(67619) : warning 219: local variable "using_deprecated_foreach_syntax" shadows a variable at a preceding level

Pawn compiler 3.2.3664           Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase

Header size:          29060 bytes
Code size:         10316412 bytes
Data size:         33206068 bytes
Stack/heap size:   17039360 bytes; estimated max. usage: unknown, due to recursion
Total requirements:60590900 bytes

124 Warnings.[/pawn]