[GM] eXpiritus DM v1.1

Započeo dock, Mart 06, 2012, 00:12:40 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.






Zelim vam prestaviti novi mod od 0 koji se zove eXpiritus DeathMatch.

Credits:

dock - izrada gamemode-a
RyDeR - Race System
Godfather Script - Kuce
Godfather Script - Neke manje bitne sitnice

Mod ima 7685 reda.

Koristi strcmp kao command processor, osim za race system (credits: RyDeR) gde koristi DCMD (razmisljam da uskoro preobratim mod i u YCMD i ZCMD!)

Od pluginova koristi Incognito's Streamer 2.6 i sscanf2 (radi par komandi)

Takodje koristi jedan 'koristan' include file koji sam ja napravio i zove se ex_Logs, odnosno, sastoji se od par stockova koji upisuju logove, u zavisnosti od njihovih zaduzenja, kao sto su PayLog, BanLog, TransferLog, PMLog i slicno.

Pa onda da pocnem od opisa gamemode-a.

Gamemode sadrzi prost login/register sistem u dialogu. Da biste mogli da igrate morate se registrovati sa passwordom koji ce naravno biti Encryptovan. Kasnije kada se loginujete cuva sve vase podatke kao sto su level, ubistva, smrti, kucu, respekte i slicno.

Sadrzi 138 kuca od kojih su samo 40 rasporedjene po gradu (ukoliko zelite da dodate jos kuca koristitite /kucaulaz i podesite joj parametre komandama /edit i /opiskuce, kao sto su interijer, level, cenu, opis itd.) Kuce se citaju iz jednog .cfg file-a. Nisam se trudio da usavrsim sistem GF kuca iz prostog razloga sto smatram da je nepotrebno za jedan DM server, ali u nekoj od narednih verzija cu to naravno uciniti.

Race system je jako zanimljiv. Trke se prave ingame i odmah se pokrecu po zavrsetku pravljenja, sto znaci da nema potrebe da restartujete server niti bilo sta slicno. Vi birate start, id vozila kojim ce se voziti, ime trke i kuda race vodi. Kao sto sam vec rekao koristi se RyDeRov race sistem, ali zbog nekih previda (koliko sam video) koristi se samo sistem za ucitavanje i pokretanje trke. Sistem za pravljenje race-a (odnosno komande koje pisu .ini file) sam napravio ja jer koliko mi se cinilo stari sistem nije radio bas najbolje. Trenutno imate ubacenih par trka, ali uvek ih mozete dodati jos. Limit je cak 100 trka. Limit mozete povecati ukoliko vam je potreban veci broj, ali mislim da je sasvim dovoljno 100 razlicitih race-va. Jedan interesantan sistem koji je RyDeR napravio jeste 'AutoRace' odnosno automatsko pokretanje race-a. Admin pokrece autorace sistem, i zatim po zavrsetku svake trke pocnje nova, sve dok admin ne iskljuci autorace.

Na serveru postoje 4 bande koje se nalaze u Los Santosu. To su: Glen Park Family, Yakuza, Russian Mafia i Los Surenos. Kada igrac pristupi organizaciji bira skin, te se spawna u bazi organizacije. Svaka baza ima izmedju 9 i 13 vozila koja mogu voziti samo clanovi organizacije. Svaka baza takodje ima svoj GunShop gde clanovi uzimaju opremu besplatno. Svaka baza je ogradjena, sa kapijama koje se otvaraju samo ukoliko ste blizu baze...

Sto se anticheat sistema tice jako je prost i po meni nedovoljno doradjen, ali dovoljno za ovaj tip servera.. (po meni). Sastoji se od weapon antihack-a i antireklame. Weapon antihack detektuje trenutno 2 oruzja koja su minigun i rocket launcher ali vi naravno mozete dodati jos ukoliko zelite. Takodje napravljen je da ukoliko vam admin da oruzje preko komande /givegun oruzje ne izgubite, odnosno ne detektuje vas anticheat... Sto se antireklame tice funkcionise svugde osim u /admin chatu (zato sto mislim da je tu nepotrebno stavljati antireklamu). Tacnije kada igrac upise zabranjenu rec server prebrojava admine, ukoliko je broj admina jednak nuli server automatski kicka korisnika sa upozorenjem da je pokusao reklamirati, ukoliko pak ima admina, upozorenje izadje adminima, sa tacnim textom koji je korisnik napisao!

Sto se tice donator sistema, server koristi donator bodove. Sa donator bodovima trenutno mozete uzimati novac i respekte, kao i level up. Ukoliko imate jos neku ideju za donator sistem molio bih da predlozite ili dodate sami!

PayDay sistem je jako interesantan. Tacije payday NE zavisi od toga da li je recimo 12:00 ili 13:00 ili 14:00 vec drukcije, broji vam payday poene, i kada sakupite 60 poena da vam respekt zajedno sa paydayom, tako da nece biti nepravde kao sto neko udje tacno pred pay dok drugi cekaju payday ceo sat... Novac koji dobijate zavisi od vaseg levela, odnosno dobijate $1000 za svaki vas level!

Ukoliko neznate kontrolisati vas server preko RCON komandi, napravljen je sistem kontrole servera komandom /server. Naime to je komanda u dialogu koja vam dozvoljava da radite sta god zeleli sa serverom, promena imena servera, promena passworda, ucitavanja/iscitavanje/reloadovanje filterscripti, mute/freeze all itd. Naravno da biste ovo koristili morate biti logirani kao rcon i biti 1338 administrator!

Ubaceni su i CashBoxevi na 6 razlicita mesta po Los Santosu. Kada uzmete cashbox morate ga dostaviti, a da vas niko ne ubije inace nemate vise sanse da ostavite cashbox i dobijete novac, vec ima priliku osoba koja vas je ubila!

Takodje u filterscripts folder ubacena je filterscripta CamHack (koja nije potrebna, ali ukoliko vam zatreba). To je filterscripta koja vam omogucava sve isto sto vam omogucava i CamHack. Mozete pomerati kameru, rotirati je, cuvati pozicije i slicno!

Sto se mapanja tice nemojte mi zameriti, mapao sam sam iako nisam dobar u tome nisam hteo da trazim niciju pomoc, i da mucim nekog oko toga... hehe Tako da nemojte zameriti ako je nesto neprecizno ili jednostavno nema smisla, potrudio sam se i u tom aspektu.





Evo sada par slika sa servera da vidite otprilike kakav je server.

Login


Spawn


Banka


Glavni gun shop


GPF Baza


Yakuza Baza


RM Baza


LS Baza





Ovo je moj PRVI mod od 0 i nadam se da necete biti pregrubi sto se tice ocenjivanja i slicno! Nadam se da ce mod nekome pomoci i da ce vam se dopasti...

Download Windows Server (mediafire.com)

Molim da sve bugove na koje naidjete prijavite ovde ili meni na PM !
Poslednja Izmena: Mart 06, 2012, 00:16:25 PRE PODNE od dock






Au dock, bravo, odlicno, svidja mi se mnogo, otvaraj srv odma :D

ODLICNA
Jerry_Mortinson || River Side Member ||

opis je predobar..
Respect: $--L84S--$, ναηιâ,,"â,,"α , BloodMaster , LuxZillo, Don_Sergio, ExtremePower, Gotti747, Gagi_

Dobar :)
Predlazem ti da napravis neki RP/DM MOD ;)


ricken



po opisu se mi cini dobar sad cu ga malo testirati

Edit: e jel moze pomoc nece da mi starta mod tj oce ali onda neradi dode neki eror ovakav ako moze pomoc kako da to sredim evo slike: http://www.zaslike.com/files/ds07eo9dvp0ue83acty8.png
Poslednja Izmena: Mart 06, 2012, 16:38:00 POSLE PODNE od TeMpO

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=5555 (x86)
http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=14632 (x64)

Uzmi prvi link (ukoliko ti je windows 32-bitni)

ili drugi ukoliko je 64-bitni

intaliraj to... fali ti DLL file i nemozes pokrenuti sscanf...