Neki tutorijal

Započeo __vedran.xyz77, Avgust 30, 2019, 16:06:41 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Krenuo sam da ucim c++ ima li neko nekakav tutorijal gde mogu procitati deluje mi stvarno ez programaski jezik

Mozes pogledati neke simple tutorijale kao sto su kako napravit calculator i iz toga mozes lagano naucit:KLIK!

Citatdeluje mi stvarno ez programaski jezik

vjeruj da ti samo djeluje

TIIIIIRRRRRRUUUUUU RIIIIIIIIIIIIIIIII RUUUUUUUUUUUUU

Citat: Fqris poslato Avgust 30, 2019, 16:15:07 POSLE PODNE
vjeruj da ti samo djeluje
Nakon dosta vremena provedenog u pawn jeziku ne cini mi se kao tezak ali videcemo xd

Citat: 002 poslato Avgust 30, 2019, 16:06:41 POSLE PODNE
deluje mi stvarno ez programaski jezik

c++ je mozda, najvjerovatnije najtezi programski jezik i ne postoji ni jedna osoba koja ga savršeno poznaje, jeste da je lagan naučiti za osnovnu upotrebu, ali za zahtjevnije stvari postaje sve kompleksniji.

Najpravilniji način da naučiÅ¡ bilo koji jezik je da prvobitno proÄ'eÅ¡ kroz zvaničnu dokumentaciju ili tutorial (kao Å¡to ga recimo Python ili Java imaju), a onda tek da uz pomoć nekih tutoriala radiÅ¡, jer svaki tutorial ti neće objasniti sve Å¡to te zanima o odreÄ'enoj alatki ili libraryu i sl. već će ti na najjednostavniji način objasniti i samo povrÅ¡inski objasniti materiju koju trebaÅ¡ savladati.

Zašto prvo pročitati dokumentaciju ili zvaničan tutorial? - Zato što ćeš se upoznati sa svim pojmovima koji se koriste vezano za taj programski jezik i niti jedan pojam ti neće biti kasnije nepoznat kroz bilo kakav razgovor ili kroz neki tutorial na netu.

http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/
https://en.cppreference.com/w/


bilo je lijepo dok je trajalo.


Prosto pročitaj docs i usput gledaj ovo, tako sam ja učio:

https://youtu.be/_bYFu9mBnr4
My tutorials: y_inline & y_dialog, Ternary Operator, y_flooding, y_bit, samp-logger, Pawn Plus I Deo ( Dynamic Strings ), Map Zones, TextDraw Buttons, y_iterate, easyDialog, samp-plugin-timerfix
My includes: TextDraw Buttons


Respect: Bunta, Vedran, Ivan Bagarić, Itz.Yansi, Rade Ćurić (ni ja ne verujem)
Biggest respect goes to: ADRFranklin


Citat: Vodka PlayObožavam te "skriptere" koji probleme rešavaju tako što menjaju mod svaka 2 dana, tako će sigurno naučiti.
Neko im nacrta u temi Å¡ta treba uraditi, al' ne vredi nisu svi za skriptanje.

Citat: Bašovski poslato Avgust 30, 2019, 16:17:51 POSLE PODNE
c++ je mozda, najvjerovatnije najtezi programski jezik i ne postoji ni jedna osoba koja ga savršeno poznaje, jeste da je lagan naučiti za osnovnu upotrebu, ali za zahtjevnije stvari postaje sve kompleksniji.

Najpravilniji način da naučiÅ¡ bilo koji jezik je da prvobitno proÄ'eÅ¡ kroz zvaničnu dokumentaciju ili tutorial (kao Å¡to ga recimo Python ili Java imaju), a onda tek da uz pomoć nekih tutoriala radiÅ¡, jer svaki tutorial ti neće objasniti sve Å¡to te zanima o odreÄ'enoj alatki ili libraryu i sl. već će ti na najjednostavniji način objasniti i samo povrÅ¡inski objasniti materiju koju trebaÅ¡ savladati.

Zašto prvo pročitati dokumentaciju ili zvaničan tutorial? - Zato što ćeš se upoznati sa svim pojmovima koji se koriste vezano za taj programski jezik i niti jedan pojam ti neće biti kasnije nepoznat kroz bilo kakav razgovor ili kroz neki tutorial na netu.

http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/
https://en.cppreference.com/w/
nzm radio sam onaj kalkulator kao fazon lici mi na pawn vrv sam prebrzo pomislio da je lagan


Citat: Osamu Dazai poslato Avgust 30, 2019, 16:25:58 POSLE PODNE
Prosto pročitaj docs i usput gledaj ovo, tako sam ja učio:

https://youtu.be/_bYFu9mBnr4
ovo 5 dana gledati  :D

Ja sam za dva dana haha  :D

Citat: 002 poslato Avgust 30, 2019, 16:32:42 POSLE PODNE
nzm radio sam onaj kalkulator kao fazon lici mi na pawn vrv sam prebrzo pomislio da je lagan

Pa da si pročitao PAWN docs video bi da je PAWN C-alike a svaki programski jezik a posebno C++, C# ima C-alike syntaxu
Poslednja Izmena: Avgust 30, 2019, 16:39:28 POSLE PODNE od Osamu Dazai
My tutorials: y_inline & y_dialog, Ternary Operator, y_flooding, y_bit, samp-logger, Pawn Plus I Deo ( Dynamic Strings ), Map Zones, TextDraw Buttons, y_iterate, easyDialog, samp-plugin-timerfix
My includes: TextDraw Buttons


Respect: Bunta, Vedran, Ivan Bagarić, Itz.Yansi, Rade Ćurić (ni ja ne verujem)
Biggest respect goes to: ADRFranklin


Citat: Vodka PlayObožavam te "skriptere" koji probleme rešavaju tako što menjaju mod svaka 2 dana, tako će sigurno naučiti.
Neko im nacrta u temi Å¡ta treba uraditi, al' ne vredi nisu svi za skriptanje.

Citat: Osamu Dazai poslato Avgust 30, 2019, 16:37:58 POSLE PODNE
Ja sam za dva dana haha  :D

Pa da si pročitao PAWN docs video bi da je PAWN C-alike a svaki programski jezik a posebno C++, C# ima C-alike syntaxu
Da bukvalno sam pawn ucio u pawnu ne po internetu xd


Edit: gotivan ovaj lik sto si poslao bukv sve objasni

Yep
My tutorials: y_inline & y_dialog, Ternary Operator, y_flooding, y_bit, samp-logger, Pawn Plus I Deo ( Dynamic Strings ), Map Zones, TextDraw Buttons, y_iterate, easyDialog, samp-plugin-timerfix
My includes: TextDraw Buttons


Respect: Bunta, Vedran, Ivan Bagarić, Itz.Yansi, Rade Ćurić (ni ja ne verujem)
Biggest respect goes to: ADRFranklin


Citat: Vodka PlayObožavam te "skriptere" koji probleme rešavaju tako što menjaju mod svaka 2 dana, tako će sigurno naučiti.
Neko im nacrta u temi Å¡ta treba uraditi, al' ne vredi nisu svi za skriptanje.

The New Boston YT kanal za osnovu.
FIT Mostar YT Channel za Objektno Orijentisano programiranje.
petlja.org da razbijas sebi mozak sa zadacima (razne transformacije, iteracije, pizdarija bolesnih da naucis kako i sta se moze).
Uzmi u obzir, ni jedan programski jezik nije easy a pogotovo C++ i imaces bruku zajebavanja oko svega toga. Ne bih zelio da te obezhrabrim i nesto slicno, al znaj doce do nekih kriticnih situacija i zelje za odustajanjem. Tu pritisni i izguraj do kraja. Sretno

Vjeruj da ti se cini.Radio sam C,bukv znam skoro sve oko Console programiranja u C,C++ isti C samo mrvicu drugacija sintaksa,ukoliko ti jos treba pomoc.