Crash

Započeo Boske, Maj 25, 2022, 23:32:24 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pitanje/savjet: Ustanovio sam da imam neki problem s mapama Opširnije: kad izbacim mape sve ok kad ubacim mape server mi crasha uvek na istom mestu i uvek sa id1 ili cesce sa id1 pokusavao sam da izbaucjem mape pa da ubacujem jednu po jednu evo tri dana sam izgubio doso sam na 4500 kodova i ne crasha izbacio sam skoro sve mape kad ubacim opet neke mape crasha mi opet nemoguce da moze samo tolko malo mapa bilo ko ima bilo kakvu ideju nek helpa sta bi moglo biti problem
Dodatno: nemam sta reci dodatno znaci muci me taj crash zelim ga resiti popizdio sam nerviram se
Pawno Code: [Izaberi] nije potreban
Poslednja Izmena: Jun 04, 2022, 10:46:00 PRE PODNE od Deleted User

Ubacujes verovatno stare mape (CreateObject). Koju si zadnje mape ubacivao njih i provjeri i vidi gdje je problem i koja mapa cresha. I update Streamer!  :-*

Da imam neke mape koje sam ja mapo neke Naso sa neta imam svašta imam createobject imam createdynamicobject i imam createdynamicobjectex

Ubaci crash detect kao prvi plugin on ce to reci vise o crashu.


Inace ja predpostavljam da je neki array overflow ili slicno
Poslednja Izmena: Maj 26, 2022, 07:28:27 PRE PODNE od Deleted User
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.

Stavio crash detect kao prvi plugin ubacio sve mape bas da testam kad su sve tu i izbacuje mi ovo kad crasha
https://pastebin.com/STq18r9a
I da napomenem testam svoj mod koji hocu da open sa clean gta i ne crasha samo meni vec svima i ne crasha mi na drugim serv nego ovde i uvek na istom mestu a kad izbacim mape nemam crash
Poslednja Izmena: Maj 26, 2022, 20:27:57 POSLE PODNE od Boske

U pitanju je client crash, ovo je djelimicno pogresno mesto za ovo ali posto je u pitanju pawn kod koji indirektno izaziva crash ostavicu otkljucanu temu.

Prvo sta treba da vidis je remove building for player. Ako brises 2x isti objekat izazivas crash klienta. Takodje ako imas 1000+ remove buildng funkcija pozvanih isto crash klienta. Proveri to pa cemo postupacno dalje.
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.

Citat: Deleted User poslato Maj 26, 2022, 21:15:30 POSLE PODNE
U pitanju je client crash, ovo je djelimicno pogresno mesto za ovo ali posto je u pitanju pawn kod koji indirektno izaziva crash ostavicu otkljucanu temu.

Prvo sta treba da vidis je remove building for player. Ako brises 2x isti objekat izazivas crash klienta. Takodje ako imas 1000+ remove buildng funkcija pozvanih isto crash klienta. Proveri to pa cemo postupacno dalje.
Imam 435 linija Remove building for player i ne vidim da sam nesto brisao dva puta isto inace koristim San marino mod od dimija pa ako je neko imao slican problem nek javi ja sam pola mapa izbacivao i probavao jos nisam naso koja mapa crasha samo znam da kad izbacim mape nemam crash

Kako si gledao? Posto funkcija ima range, i lako se moze desiti da brises 2x isto samo zbog range.
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.

Citat: Deleted User poslato Maj 26, 2022, 21:50:46 POSLE PODNE
Kako si gledao? Posto funkcija ima range, i lako se moze desiti da brises 2x isto samo zbog range.
Šta je range  ? I objasni mi kako da pogledam ja sam samo ušao u pwn i pogledao remove building for player i video po komentarima i koordinatama da nemam iste kordinate

Neznam kako si gledao coordinate posto nikad neces naci iste, uvek ce biti neka razlika pa makar u 2-3 decimale.

A range je bukvalno to sto i kaze, domet. Imas coordinate, imas range recimo 100, znaci u krugu od 100 mjernih jedino a ce ti bito izbrisan objekat. Ako imas 2 da ti se preklapaju tako to je moguc crash.

Moj savet comment sve remove building pa igraj i vidi oce crash. Ako ne crash znas do cega je pa mozes deo po deo coda da uncomment...
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.

Citat: Deleted User poslato Maj 27, 2022, 07:45:30 PRE PODNE
Neznam kako si gledao coordinate posto nikad neces naci iste, uvek ce biti neka razlika pa makar u 2-3 decimale.

A range je bukvalno to sto i kaze, domet. Imas coordinate, imas range recimo 100, znaci u krugu od 100 mjernih jedino a ce ti bito izbrisan objekat. Ako imas 2 da ti se preklapaju tako to je moguc crash.

Moj savet comment sve remove building pa igraj i vidi oce crash. Ako ne crash znas do cega je pa mozes deo po deo coda da uncomment...
Iskomentariso sam sve Remove Building for player crasha opet sa id 1 znaci uso sam preko samp adona na dva acc i dok sam igrao sa id0 sve ok cim ssam krenuo sa id1 odma je crash na to isto mesto

Citat: Boske poslato Maj 26, 2022, 21:46:08 POSLE PODNE
Imam 435 linija Remove building for player i ne vidim da sam nesto brisao dva puta isto inace koristim San marino mod od dimija pa ako je neko imao slican problem nek javi ja sam pola mapa izbacivao i probavao jos nisam naso koja mapa crasha samo znam da kad izbacim mape nemam crash
Izbriši mapu, i probaj 15ak objecata da dodaješ i ulazi da proveravaš da li krešuje, takođe isti i za brisanje objekata uradi, i javi šta se dešava
Poslednja Izmena: Maj 28, 2022, 19:33:39 POSLE PODNE od #Montana

Ubacujem mapu po mapu pa testam. Bas sam se smorio smara pet dana se jebem s tim i imam jedan pawno s mapama koji mi ne crasha gde sam od 20k linija spustio se na 4k skoro sve sam pobriso pa sad ubacujem mapu po mapu i testam da vidim koja mapa crasha i nije mi jasno zašto crasha uopšte

posalji, resit cu ti  :)
I'm everything what I dream about.

Offline Forever

Ma prekoracio je limit objekata il je jednostavno mapa u k... i toe to sta se toliko zezas oko glupe mape nadi drugu i cao duro