[FS] Bankovni Sistem:Denis Lapi

Započeo Denis_Lapi, Jun 07, 2014, 23:41:42 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozdrav svima. Uhvatila me je neka nervoza i resio sam malo da se opustim uz skriptanje, te sam napravio ovaj sistem.
Naime, radi se o jednom jako jednostavnom bankovnom sistemu koje je jako lako u principu napraviti, ali ce onima koji ne znaju da ga urade dobro doci.

Ovaj Bankovni sistem sastoji se iz dve komande: /otvoriracun i /banka
Sastoji se iz 4 dialoga. Osnovni, Podizanje nova, Uplata novca, Stanje racuna. *Videcete na slikama dole


Nacin izrade: Sistem je radjen u ZCMD procesoru komandu + SSCANF. Varijable koje se koriste su PlayerInfo, te ih morate spremiti u vase enume i postaviti njihovo citanje/upisivanje.
Inace, sistem nije radjen kao FS vec je radjen u Default SA:MP paketu kao GameMod. Da bi ga koristili potrebno je da kopirate sve ispisano i ubacite na pravo mesto u modu. Taj proces ce vam biti laksi jer su svi nepotrebni public-ovi izbrisani i ostavljeni su samo vazni delovi skripte.
Da bi testirali ispravnost sistema ubacene su i par pomocnih komandi na kraju skripte: /restart, /cc,/dajnovac. Svakako ove komande mozete izbrisati da vam ne bi stvarale problem i dalje bagove.
Sistem cu mozda update-ovati, ali kao sto rekoh radio sam ga iz dosade i cisto u edukativne svrhe za one koji ovo ne znaju sami da naprave (mozda cu cak i tutorijal napraviti).



Eto nesto od mene i od mojeg trenutnog raspolozenja. Pozdrav svima, nadam se da ce vam ovo pomoci jer meni kada je ovo trebalo nigde nisam mogao da nadjem. Sto se Credits-a tice, mozete ih ostaviti tj. dodati, ali sasvim je nebitno.

*Ako primetite bilo kakav bug, napisite ovde i ja cu to srediti
DOWNLOAD: Klikni za download
SLIKE:
Slika 1
Slika 2
Slika 3

[FS] Bank Sistem
[TuT] Array Sistem (Napredna)


"Pa krenite na mene i provesce te se super ko kapetan Kuka kada levom brise dupe"

www.denis-lapi.com

Klasično,ima već dosta ovakvih FS-ova. Trebao si neki unikat napraviti.

Citat: нÏ...Dιgαâ,,¢ [Khaled] poslato Jun 07, 2014, 23:44:38 POSLE PODNE
Klasično,ima već dosta ovakvih FS-ova. Trebao si neki unikat napraviti.
Upravo.

exDeveloper | Generation, Zara Gaming, Meanwhile |
"If nobody hates you, you're doing something wrong."


Citat: TheP4vO poslato Jul 29, 2014, 20:42:16 POSLE PODNE
Glasao sam ali ovo je vrlo [cenzura]o svima je favorit neprikosloveni levu :D

Vec sam rekao gore "edukativne svhre". Zasto bih pravio nesto veoma dobro i objavio. Ko zeli neka iskoristi da napravi nesto bolje sa ovim..

[FS] Bank Sistem
[TuT] Array Sistem (Napredna)


"Pa krenite na mene i provesce te se super ko kapetan Kuka kada levom brise dupe"

www.denis-lapi.com

Citat: Denis_Lapi poslato Jun 07, 2014, 23:48:21 POSLE PODNE
Vec sam rekao gore "edukativne svhre". Zasto bih pravio nesto veoma dobro i objavio. Ko zeli neka iskoristi da napravi nesto bolje sa ovim..

Isto tako zašto bi pravio nešto što već ima napravljeno 998 puta i to na isti fazon..

Citat: нÏ...Dιgαâ,,¢ [Khaled] poslato Jun 07, 2014, 23:51:15 POSLE PODNE
Citat: Denis_Lapi poslato Jun 07, 2014, 23:48:21 POSLE PODNE
Vec sam rekao gore "edukativne svhre". Zasto bih pravio nesto veoma dobro i objavio. Ko zeli neka iskoristi da napravi nesto bolje sa ovim..

Isto tako zašto bi pravio nešto što već ima napravljeno 998 puta i to na isti fazon..
Lose ti decko moj citas, olistaj jos jednom tekst mozda nadjes odgovor. Naaameenjeno je pocetnicima. Ako vam nije poznato na forumu je bila pustena registracija, dosli su novi clanovi kojima ce ovo mozda trebati. O jednostvanosti sistema necu dalje da raspravljam jer sve u opisu pise, a ti ako nisi citao to je tvoj problem. Koji god rad da se objavi na forumu je od koristi s toga prestani sa trolom i citaj tekst ako te interesuje, ako te ne interesuje produzi.
Poslednja Izmena: Jun 08, 2014, 02:52:04 PRE PODNE od Denis_Lapi

[FS] Bank Sistem
[TuT] Array Sistem (Napredna)


"Pa krenite na mene i provesce te se super ko kapetan Kuka kada levom brise dupe"

www.denis-lapi.com

Dobro je za pocetnike
Nek si ti potrudio mnogima ce dobro doci ;)


Dobro je mada,sa ovim svim funkcijama mogao si nesto bolje realizirati ali eto pocetnicima ce dobro doci.
69

Citat: Denis_Lapi poslato Jun 07, 2014, 23:56:51 POSLE PODNE
Citat: нÏ...Dιgαâ,,¢ [Khaled] poslato Jun 07, 2014, 23:51:15 POSLE PODNE
Citat: Denis_Lapi poslato Jun 07, 2014, 23:48:21 POSLE PODNE
Vec sam rekao gore "edukativne svhre". Zasto bih pravio nesto veoma dobro i objavio. Ko zeli neka iskoristi da napravi nesto bolje sa ovim..

Isto tako zašto bi pravio nešto što već ima napravljeno 998 puta i to na isti fazon..
Lose ti decko moj citas, olistaj jos jednom tekst mozda nadjes odgovor. Naaameenjeno je pocetnicima. Ako vam nije poznato na forumu je bila pustena registracija, dosli su novi clanovi kojima ce ovo mozda trebati. O jednostvanosti sistema necu dalje da raspravljam jer sve u opisu pise, a ti ako nisi citao to je tvoj problem. Koji god rad da se objavi na forumu je od koristi s toga prestani sa trolom i citaj tekst ako te interesuje, ako te ne interesuje produzi.
cemu prepirke? napravio si fs i boli te racku - tko voli nek izvoli

inace pohvale, pomoci ce pocetnicima


[FS]Rent
[FS] Vremenska prognoza
[TuT] PayDay
[TuT]PayDay sistem[UPDATED]
Moja Biografija

Respect:Mr.Gagi,FlasH,Streetboy,David (Sabljak) A.k.A SABO(T)
ÄŒovjek nije stvoren za poraze, moze biti unisten, ali ne i pobjeÄ'en!

Citat: xyzcod2 poslato Jun 08, 2014, 10:27:14 PRE PODNE
Citat: Denis_Lapi poslato Jun 07, 2014, 23:56:51 POSLE PODNE
Citat: нÏ...Dιgαâ,,¢ [Khaled] poslato Jun 07, 2014, 23:51:15 POSLE PODNE
Citat: Denis_Lapi poslato Jun 07, 2014, 23:48:21 POSLE PODNE
Vec sam rekao gore "edukativne svhre". Zasto bih pravio nesto veoma dobro i objavio. Ko zeli neka iskoristi da napravi nesto bolje sa ovim..

Isto tako zašto bi pravio nešto što već ima napravljeno 998 puta i to na isti fazon..
Lose ti decko moj citas, olistaj jos jednom tekst mozda nadjes odgovor. Naaameenjeno je pocetnicima. Ako vam nije poznato na forumu je bila pustena registracija, dosli su novi clanovi kojima ce ovo mozda trebati. O jednostvanosti sistema necu dalje da raspravljam jer sve u opisu pise, a ti ako nisi citao to je tvoj problem. Koji god rad da se objavi na forumu je od koristi s toga prestani sa trolom i citaj tekst ako te interesuje, ako te ne interesuje produzi.
cemu prepirke? napravio si fs i boli te racku - tko voli nek izvoli

inace pohvale, pomoci ce pocetnicima
Hvala. Ma nisu to prepirke, to je onaj fazon "kako budali da objasnis da je budala". Lepo mu sve gore pise, on se pravin englez i izmislja toplu vodu. Ova FS ima vecu prednost u odnosu na ostale sto nema spremanje vec je ostavljeno da se oni koji je koriste opredele i prilagode svom modu. Meni kada je trebalo ovako nesto, kao sto sam rekao, nisam nigde mogao da nadjem u ovoj formi. Sad kad vec mogu ovo sam da napravim hocu da podelim sa pocetnicima. Zasto bih je cuvao u kompu da mi samo puni desktop. Ja sam je dao ko hoce neka uzme. Ja barem ne sedim prekrstenih ruku, onaj ko sedi nema pravo da se budi.
Hvala jos jednom  ;)
Poslednja Izmena: Jun 08, 2014, 13:41:23 POSLE PODNE od Denis_Lapi

[FS] Bank Sistem
[TuT] Array Sistem (Napredna)


"Pa krenite na mene i provesce te se super ko kapetan Kuka kada levom brise dupe"

www.denis-lapi.com

odlicno, korisno, kvalitetno izradjeno, bez bugova, čista 10-tka :D

Citat: Speedy poslato Jun 12, 2014, 15:54:05 POSLE PODNE
odlicno, korisno, kvalitetno izradjeno, bez bugova, čista 10-tka :D
Hvala veliko Speedy! Planiram update jedan da odradim u narednih par dana, jos neke mogucnosti da dodam. :)

[FS] Bank Sistem
[TuT] Array Sistem (Napredna)


"Pa krenite na mene i provesce te se super ko kapetan Kuka kada levom brise dupe"

www.denis-lapi.com

Svaka cast pokidao si super je  >:(
Member since Oktobar 02, 2013, 22:25:17 poslijepodne





Hvala! :D

[FS] Bank Sistem
[TuT] Array Sistem (Napredna)


"Pa krenite na mene i provesce te se super ko kapetan Kuka kada levom brise dupe"

www.denis-lapi.com