V - DM // Registration System

Započeo Galardo, Septembar 14, 2020, 01:43:31 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

V - DM // Registration System

Pozdrav,zelio bih da vam predstaviti jedan system V - DM moda.
Dakle,kada se prvi put prijavljujete na server,odnosno nemate account pod određenih nickom,
server će od vas tražiti da unesete e-mail,ne password,već e-mail.


Nakon što ste unijeli tačan e-mail,dobiti ćete mail od servera u kojem će se nalaziti,
vaš code kojeg ćete koristiti za daljnju igru.

Kao što možete vidjeti u bazi je generisan password koji će biti poslan na uneseni mail.


Na mail nam stiže poruka u kojoj se nalazi vaš nickname i password kojeg ćete koristiti
svaki put kada se budete htjeli prijaviti na server,prema tome morati ćete
koristiti isključivo tačne mailove kako bi se uspjeli kasnije prijaviti na server.


To bi bilo to što se tiče ovoga systema,pišite mi vaše utiske.


Poslednja Izmena: Septembar 14, 2020, 01:45:52 PRE PODNE od Galardo

Grmis  8)
Citat: Galardo poslato Januar 01, 1970, 01:00:00 PRE PODNE
Ako mislis da radis mod od 0 i da uzimas tudje radove i samo krhnuti u mod i ocekivati da radi?
Ako mislis da ne mrdnes kurcem i da pravis "mod" od "0" sa tudjim radovima,molim te,pomozi nama i sebi,radi nesto drugo.
Tebi ovaj forum dodje kao "Ispuni mi zelju" pa da ti za svaki jebeni error/warning neko pomaze i da se jebe oko tebe,a kada ti nesto zatrazi ti mu neces biti u stanju poslati jer ne znas o cemu taj isti prica iako je to nesto osnovno sto bi trebao da znas. Hvala i dovidjenja


Po meni je brutalno to što si napravio, time će se smanjiti kradja akaunta, ali više prilici to na RP/RPG, a ne na DM modu.. I mislim da će se samperi zbuniti kad vide da neće da im se registruje jer 99%  sampera ne unese svoju pravu e-mail adresu a jos vise njih neće ni pročitati taj tekst ? sve u svemu sistem kida ?

Citat: Claus poslato Septembar 14, 2020, 09:38:46 PRE PODNE
Po meni je brutalno to što si napravio, time će se smanjiti kradja akaunta, ali više prilici to na RP/RPG, a ne na DM modu.. I mislim da će se samperi zbuniti kad vide da neće da im se registruje jer 99%  sampera ne unese svoju pravu e-mail adresu a jos vise njih neće ni pročitati taj tekst ? sve u svemu sistem kida ?

Ja cu prvi omasit  :D
Citat: Galardo poslato Januar 01, 1970, 01:00:00 PRE PODNE
Ako mislis da radis mod od 0 i da uzimas tudje radove i samo krhnuti u mod i ocekivati da radi?
Ako mislis da ne mrdnes kurcem i da pravis "mod" od "0" sa tudjim radovima,molim te,pomozi nama i sebi,radi nesto drugo.
Tebi ovaj forum dodje kao "Ispuni mi zelju" pa da ti za svaki jebeni error/warning neko pomaze i da se jebe oko tebe,a kada ti nesto zatrazi ti mu neces biti u stanju poslati jer ne znas o cemu taj isti prica iako je to nesto osnovno sto bi trebao da znas. Hvala i dovidjenja

Ima jedan manji problem, a to je temp-mail.Obrati paznju na to


Github: Momenzi
Pikaboot: Website


Joy

*

Pozdrav. Nemam ništa protiv tebe ali po mom mišljenju nepotrebna stvar koja će otjerati igrače kojima se ne unosi pravi mail pogotovo za DM projekat, i takođe manja je sigurnost u odnosu na obične šifre zbog korištenja koda (koji ima samo brojeve) za šifru. Slanje koda na mail nema logike da se koristi osim ako ne želiš da igrač verifikuje mail te da u budućnosti može iskoristiti mail ukoliko zaboravi pw, ili da mu se pri svakom loginu pošalje novi kod za login na mail što bi realno smorilo igrače. Jednostavnije i sigurnije bi za igrače bilo (ako želiš veću sigurnost) da zatražiš od igrača da šifra mora sadržati barem jedno veliko slovo, jedno malo slovo, znak i broj ili nešto od toga, a da im mail bude kasnije ponuđena opcija kao mogućnost vraćanja accounta (staviš npr. da im uočljiva poruka iskače posle logina da bi bilo poželjno verifikuju mail). Takođe bi trebalo da za bilo kakav tajni podatak za login (bio to kod ili šifra) odradiš hash(salt+pepper ako nisi za bcrypt) iz znaš-već-kog-razloga.

3..2...1...0 ajmo samperi krecite da kopirate i da stavljate na svoje servere ;)
Sala mala , pa ti nisi normalan :)


Citat: naithanwav poslato Septembar 14, 2020, 01:45:28 PRE PODNE
Grmis  8)
Mora se ♥

Citat: daddyDOT poslato Septembar 14, 2020, 09:12:16 PRE PODNE
Odlično maileru moj ;)
Hehe,znas kakve su muke bile  :D

Citat: Claus poslato Septembar 14, 2020, 09:38:46 PRE PODNE
Po meni je brutalno to što si napravio, time će se smanjiti kradja akaunta, ali više prilici to na RP/RPG, a ne na DM modu.. I mislim da će se samperi zbuniti kad vide da neće da im se registruje jer 99%  sampera ne unese svoju pravu e-mail adresu a jos vise njih neće ni pročitati taj tekst ? sve u svemu sistem kida ?
Hvala ♥

Citat: M Ө M Σ N Z I poslato Septembar 14, 2020, 11:05:17 PRE PODNE
Ima jedan manji problem, a to je temp-mail.Obrati paznju na to
@Momenzi ne moze se koristiti temp-mail  ;)

Citat: psihoaktiw poslato Septembar 14, 2020, 11:42:03 PRE PODNE
doktorski
Hvala ♥

Citat: Joy poslato Septembar 14, 2020, 11:59:24 PRE PODNE
Pozdrav. Nemam ništa protiv tebe ali po mom mišljenju nepotrebna stvar koja će otjerati igrače kojima se ne unosi pravi mail pogotovo za DM projekat, i takođe manja je sigurnost u odnosu na obične šifre zbog korištenja koda (koji ima samo brojeve) za šifru. Slanje koda na mail nema logike da se koristi osim ako ne želiš da igrač verifikuje mail te da u budućnosti može iskoristiti mail ukoliko zaboravi pw, ili da mu se pri svakom loginu pošalje novi kod za login na mail što bi realno smorilo igrače. Jednostavnije i sigurnije bi za igrače bilo (ako želiš veću sigurnost) da zatražiš od igrača da šifra mora sadržati barem jedno veliko slovo, jedno malo slovo, znak i broj ili nešto od toga, a da im mail bude kasnije ponuđena opcija kao mogućnost vraćanja accounta (staviš npr. da im uočljiva poruka iskače posle logina da bi bilo poželjno verifikuju mail). Takođe bi trebalo da za bilo kakav tajni podatak za login (bio to kod ili šifra) odradiš hash(salt+pepper ako nisi za bcrypt) iz znaš-već-kog-razloga.
@Joy naravno,postujem tvoje misljenje i prije svega tebe postujem zbog BS-a.
Svako ima svoje misljenje svidjelo se to nekome ili ne,svakako hvala na komentaru ♥

Citat: Ƭ H Σ Ʋ 1 ∏ ∏ Ψ _ poslato Septembar 14, 2020, 12:01:35 POSLE PODNE
3..2...1...0 ajmo samperi krecite da kopirate i da stavljate na svoje servere ;)
Sala mala , pa ti nisi normalan :)

Nisu samperi sposobni dovoljno da iskopiraju  :D
Hvala ♥

Citat: rusic. poslato Septembar 14, 2020, 12:54:15 POSLE PODNE
Odlicno  :D

Hvala hvala ♥