IZRADA UCP/ACP PANELA ZA SERVERE

Započeo Perfect, Septembar 21, 2021, 20:15:33 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ukoliko bi ste zeleli da se za vas kreira profesionalna, unikatna UCP/ACP kontrolna tabla, po povoljnoj ceni, obratite mi se na discord: Perfect#4427

UCP/ACP se radi u Bootstrap 3 frameworku
Neke od mogucnosti koje panel moze da ponudi:

Logovanje sa imenom i sifrom sa servera,
Opste informacije o serveru,
Pregled korisnika,
Upravljanje banovima, korisnickim nalozima
Upravljanje bilo cime u serveru sto je vezano za mysql databazu.

Kao i sve drugo sto vam je porebno.

Uslov je da vas server koristi MySQL databazu.
Poslednja Izmena: Septembar 21, 2021, 20:19:30 POSLE PODNE od Perfect


Ustvari je 4. Od sada, CP ce se praviti konkretno koristeci DeskApp bootstrap 4. https://dropways.github.io/deskapp/


I evo jedan primer malo starijeg CP

https://youtu.be/-o4NVvQnMGM


Ne vidim kako moze biti profesionalno i unikatno, ako koristis samo bootstrap, ne vidim tvoj dizajn nigdje

Citat: __vedran.xyz77 poslato Septembar 21, 2021, 23:18:11 POSLE PODNE
Ne vidim kako moze biti profesionalno i unikatno, ako koristis samo bootstrap, ne vidim tvoj dizajn nigdje

Pa ako bi usao u prvi link, video bi demonstraciju teme koja je ustvari spoj mnogobrojnih stvari. Tacno je da dizajn nije radjen sa moje strane, ne vidim sta je tu cudno i zasto bi se neko uputio u to, kada od ovoga tesko da moze lepse. Moj deo posla bio bi programiranje nalozenih funkcija, nije sve u dizajnu.
Poslednja Izmena: Septembar 21, 2021, 23:27:34 POSLE PODNE od Perfect

Tacno nije sve u dizajnu. Medjutim ako je nesto unikatno(jedinstveno) sto znaci da to nije spoj mnogobrojnih stvari. Btw za tvoju informaciju bootstrap 5 je isto izasla

Zasto ne napravis API koji ce ti omoguciti da ne moras koristiti PHP za ovaj UCP, pored toga govoris da je unikatan dizajn, a koristis Bootstrap, nema logike. Ne hejtam te nego mi je stvarno nejasno kako prodajes nesto sto nisi ti radio?
Third-party Pawn Developer

Citat: __vedran.xyz77 poslato Septembar 21, 2021, 23:32:02 POSLE PODNE
Tacno nije sve u dizajnu. Medjutim ako je nesto unikatno(jedinstveno) sto znaci da to nije spoj mnogobrojnih stvari. Btw za tvoju informaciju bootstrap 5 je isto izasla

Nije unikatno u potpunom smislu, ali za primer imas univerzalne kontrolne panele po internetu, koji su sa gomilom stvari koje ne bi ni koristio, dok je ovaj uredjen samo za tvoj server i zato kazem unikatan.

Spoj mnogobrojnih stvari moze da podrazumeva i programske jezike, ako cemo tako, napravi svoj programski jezik pa nazovi sajt unikatnim.

Preko milion sajtova koriste wordpress, dok svaki govori za sebe, a koriste se istim principom. O cemu pricamo?


Citat: Salesman poslato Septembar 21, 2021, 23:34:07 POSLE PODNE
Zasto ne napravis API koji ce ti omoguciti da ne moras koristiti PHP za ovaj UCP, pored toga govoris da je unikatan dizajn, a koristis Bootstrap, nema logike. Ne hejtam te nego mi je stvarno nejasno kako prodajes nesto sto nisi ti radio?

Razumem se u API, no nije mi jasno na koji nacin bi to koristio u ovu svrhu?
Nije mi prvi CP koji radim, nisam ni jedini u timu koji ih pravi, svaki server za koji smo odradili bio je i te kako zadovoljan.

Ovde ja ne prodajem temu, postavio sam link teme pa je mozes i sam skinuti, ali hoces sam programirati funkcije ili bi se pak zabavljao dok se tvoji zahtevi oko toga sta sve zelis da postoji ne ostvare?
Poslednja Izmena: Septembar 21, 2021, 23:49:25 POSLE PODNE od Perfect

Citat: Perfect poslato Septembar 21, 2021, 23:45:53 POSLE PODNE
Razumem se u API, no nije mi jasno na koji nacin bi to koristio u ovu svrhu?
Nije mi prvi CP koji radim, nisam ni jedini u timu koji ih pravi, svaki server za koji smo odradili bio je itekako zadovoljan.

Ovde ja ne prodajem temu, postavio sam link teme pa je mozes i sam skinuti, ali hoces sam programirati funkcije ili bi se pak zabavljao dok se tvoji zahtevi oko toga sta sve zelis da postoji ne ostvare?

API sluzi kao middleman izmedju web posluzitelja i databaze, laksi pristup podacima iz databaze ukoliko ne koristis PHP sto danas rijetko ko koristi za web stranice (iznimka je Laravel koji je druga neka prica). Sto znaci mozes da napravis web aplikaciju u React-u, Angularu ili Vue.js koja ce biti 10 puta bolja od ove u PHP-u koju ti prezentujes.
Third-party Pawn Developer

Citat: Perfect poslato Septembar 21, 2021, 23:41:26 POSLE PODNE
Nije unikatno u potpunom smislu, ali za primer imas univerzalne kontrolne panele po internetu, koji su sa gomilom stvari koje ne bi ni koristio, dok je ovaj uredjen samo za tvoj server i zato kazem unikatan.

Spoj mnogobrojnih stvari moze da podrazumeva i programske jezike, ako cemo tako, napravi svoj programski jezik pa nazovi sajt unikatnim.

Preko milion sajtova koriste wordpress, dok svaki govori za sebe, a koriste se istim principom. O cemu pricamo?
Nemam bas nekog iskustva niti znam puno informacija o wordpressu, ali mislim da svaki od tih web sajtova ima bar mrvicu svog dizajna, ovo je cist bootstrap.

Citat: Salesman poslato Septembar 21, 2021, 23:51:19 POSLE PODNE
API sluzi kao middleman izmedju web posluzitelja i databaze, laksi pristup podacima iz databaze ukoliko ne koristis PHP sto danas rijetko ko koristi za web stranice (iznimka je Laravel koji je druga neka prica). Sto znaci mozes da napravis web aplikaciju u React-u, Angularu ili Vue.js koja ce biti 10 puta bolja od ove u PHP-u koju ti prezentujes.
Nemoj pricat'?
KupujemProdajem imas za primer sajt sa vise podataka nego sto mozes zamisliti, uradjen u php-u.. a ti ces za samp server mutiti labudova muda. Ajde pali

Citat: __vedran.xyz77 poslato Septembar 21, 2021, 23:54:38 POSLE PODNE
Nemam bas nekog iskustva niti znam puno informacija o wordpressu, ali mislim da svaki od tih web sajtova ima bar mrvicu svog dizajna, ovo je cist bootstrap.

Pa i jeste. Da sam hteo da slazem, ne bih napisao.


Citat: // xunder poslato Septembar 22, 2021, 00:03:09 PRE PODNE
Kakav php, node, go, deno. Zasto ne koristis c++ za backend???

Edit
Php je mnogo zastupljeniji i bolji od c++. Mnogo stvari tamo fali i nije mu glavna namena u web stranicama
Poslednja Izmena: Septembar 22, 2021, 00:13:10 PRE PODNE od Perfect