[POMOC]

Započeo mafica .pwn, Januar 29, 2011, 20:04:15 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Evo poceo sam nest radit i sada sam za pocetak htio napraviti bezveze komandu npr.
Kad neko kuca /teleports da mu izbaci koji su Teleportovi na serveru.
I ovako mi izgleda komanda:

public OnPlayerCommandText(playerid, cmdtext[])
{
  if( (strcmp(cmdtext, "/clearchat",true)==0) && (strcmp(cmdtext, "/clear", true)==0) ) {
     SendClientMessage(playerid, 0xFFFF0055, "-------------=  TELEPORTS  =-------------");
     SendClientMessage(playerid, 0xFFFF0055, "/dairport /airportLV /stuntairport /stuntairport2 /airportSF /flyer /paynspray /beach /area69 /arch /bigjump /bowl /cardealer ")");
     SendClientMessage(playerid, 0xFFFF0055, "/crooked /derby /parkour /drift /drift2 /drift3 /drift5 /dunes /desert /forest /garage /graveyard /basejump");
     SendClientMessage(playerid, 0xFFFF0055, "/grove /hazzard /hippy /hobo /race1 /hotel /trial /bmxer /parkour /inn /mafia /mansion /military /motel /carpalace /racer");
     SendClientMessage(playerid, 0xFFFF0055, "/movieset /pimp /police /rbed /rockman /stuntquarry  /5towers /ammu1 /ammu2 /ammu3 /drag3 /drag4 /truckstop");
     SendClientMessage(playerid, 0xFFFF0055, "/carrier /derby2 /beach2 /drift4 /race /flyer /basejump/drag /drag2 /parkour2");
     SendClientMessage(playerid, 0xFFFF0055, "/alien /shooter /skatepark /lake /dm /kamikaze  /trainstation /bumpcars");

}
   return 1;
}

I izbaci mi ovaj Error:

C:\Users\x\Desktop\samp server\Filterscript\Moja_Prva_FS.pwn(103) : warning 217: loose indentation
Pawn compiler 3.2.3664 Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


1 Warning.

Tocnije to je ova linija:

   return 1;





EDIT1:Sry zbog naslova,zaboravio sam ime naslov teme! sry
Poslednja Izmena: Januar 29, 2011, 20:05:30 POSLE PODNE od mafica .pwn

#pragma tabsize 0 stavi na početku skripte

Citat: RedMan poslato Januar 29, 2011, 20:05:42 POSLE PODNE
#pragma tabsize 0 stavi na početku skripte
Hvala jako puno..
Sredjeno je sve.
moze LOCK!

Correlli

Indentiraj kodu.

#pragma tabsize 0
- ti neće puno pomoći.

gore ti je if bio pokaknut jedan razmak ulijevo zato ti doslo :D
Kr0s3
is back...

[FilterScript] BizzSystem
[FilterScript] Dinamicno Rotiranje Objekata

[MAP] BalkanNation: BalkanTV

[Tutorial] VrsteVozila
[Tutorial] Razne boje sa starim bojama
[Tutorial] Radenje RPG moda "od 0"

Ukoliko trebate pomoc u skriptanju, neznate nesto napraviti ili neznate popraviti neki bug slobodno me PM...
Voljan sam pomoci svakome, jer kada sam ja ucio meni nitko nije...


Ukoliko nas podupires stavi na svoj profil,
skripta online uskoro



www.balkan-nation.com

poznaticovik

a i netreba mu ovaj }
iznad returna

Correlli

Citat: [ST] Matt' poslato Januar 29, 2011, 22:44:49 POSLE PODNE
a i netreba mu ovaj }
iznad returna

Nauči osnove pa onda daji savjete.

poznaticovik

Osnove? Ja sam napravio Stunt Mod i svaku komandu sam radio bez } iznad returna -.-
Poslednja Izmena: Januar 29, 2011, 23:41:33 POSLE PODNE od [ST] Matt'

Correlli

Da, dobro si pročitao - osnove. Svaku otvorenu ( { ) zagradu treba zatvoriti ( } ).

poznaticovik

if (strcmp("/deagle", cmdtext, true, 10) == 0)
{
      if(GetPlayerMoney(playerid) < 2000) return SendClientMessage(playerid, 0xFF9900AA, "NemaÅ¡ dovoljno novaca da kupiÅ¡ Deagle!");
      GivePlayerMoney(playerid, -2000);
      SendClientMessage(playerid,0xFF9900AA,"UspjeÅ¡no si kupio Deagle!");
  GivePlayerWeapon(playerid, 24, 150);
  GivePlayerMoney(playerid, -2000);

    return 1;


Nisam zatvorio i radi

Correlli

Citat: [ST] Matt' poslato Januar 29, 2011, 23:49:32 POSLE PODNE
if (strcmp("/deagle", cmdtext, true, 10) == 0)
{
     if(GetPlayerMoney(playerid) < 2000) return SendClientMessage(playerid, 0xFF9900AA, "NemaÅ¡ dovoljno novaca da kupiÅ¡ Deagle!");
     GivePlayerMoney(playerid, -2000);
     SendClientMessage(playerid,0xFF9900AA,"UspjeÅ¡no si kupio Deagle!");
 GivePlayerWeapon(playerid, 24, 150);
 GivePlayerMoney(playerid, -2000);

   return 1;


Nisam zatvorio i radi
To ti misliš da radi. Ako ti kompajler ne izbaci ni jednog errora/warning onda to ne znači da ustvari radi. A errora/warninga ti ne baca, jer si vjerojatno nabacao zagrade za zatvaranje negdje dolje u skripti.
I /deagle ima 7 znakova, a ne 10.

Kao što sam rekao, nemaš pojma o osnovama, a sa tom svojom kodom si to i potvrdio. Prvo nauči osnove pa onda dijeli savjete.
Poslednja Izmena: Januar 29, 2011, 23:52:30 POSLE PODNE od Emilijo L. (Correlli)

cristiane

Citat: [ST] Matt' poslato Januar 29, 2011, 23:49:32 POSLE PODNE
if (strcmp("/deagle", cmdtext, true, 10) == 0)
{
      if(GetPlayerMoney(playerid) < 2000) return SendClientMessage(playerid, 0xFF9900AA, "NemaÅ¡ dovoljno novaca da kupiÅ¡ Deagle!");
      GivePlayerMoney(playerid, -2000);
      SendClientMessage(playerid,0xFF9900AA,"UspjeÅ¡no si kupio Deagle!");
  GivePlayerWeapon(playerid, 24, 150);
  GivePlayerMoney(playerid, -2000);

    return 1;


Nisam zatvorio i radi
Citat: [ST] Matt' poslato Januar 29, 2011, 23:41:11 POSLE PODNE
Osnove? Ja sam napravio Stunt Mod i svaku komandu sam radio bez } iznad returna -.-
Koji idol,pravis budalom sebe pa  pokusavas i nas,pricas nemoguce.

poznaticovik

Ne kužim , ti kažeš da ovo što sam ja postao ovaj kod neradi? Pa eto pogledaj mi video pa vidi jel radi ili ne -.-'

Correlli

Citat: [ST] Matt' poslato Januar 30, 2011, 00:43:34 PRE PODNE
Ne kužim , ti kažeš da ovo što sam ja postao ovaj kod neradi? Pa eto pogledaj mi video pa vidi jel radi ili ne -.-'
Citat: Emilijo L. (Correlli) poslato Januar 29, 2011, 23:51:58 POSLE PODNE
To ti misliš da radi. Ako ti kompajler ne izbaci ni jednog errora/warning onda to ne znači da ustvari radi. A errora/warninga ti ne baca, jer si vjerojatno nabacao zagrade za zatvaranje negdje dolje u skripti.
I /deagle ima 7 znakova, a ne 10.

Kao što sam rekao, nemaš pojma o osnovama, a sa tom svojom kodom si to i potvrdio. Prvo nauči osnove pa onda dijeli savjete.
Ubaci koju komandu više ili probaj samo tu jedno ostavit.. Možeš sebe ili nekog drugog napravit budalom, ali mene ne možeš, jer imam znanje sa PAWN jezikom već par godina.

To što ti je kompajler kompajliro ne znači ništa. Nauči osnove bilo kojeg C jezika i vidjet ces da SVAKA zagrada koja je otvorena treba biti i zatvorena. I nemoj se praviti pametan ako nisi naučio, to ti u životu NIKAD neće pomoći.


RESPECT 4 EVER: John, GLC,bAndzi, Nikola, Sop, Zoki, Bruno_Venuti, Mele, Luka P,ExtremePower,Wang(neki kineski frajer)

NAJBOLJI CITATI:
Citat: [GF]Alive poslato Jun 24, 2010, 18:20:19 POSLE PODNE
Paizte ljud mozda je KayLoger! ! !
MOJI RADOVI:
[FS]Trofeji