Role Play ili Roleplay???

Započeo BitchLasagnazz, Septembar 14, 2019, 17:13:11 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Odradio sam jedno 60 dizajnova za razne servere i evo tek mi sad pade na pamet ovo.
Zasto zajednice konstantno upotrebljavaju termin "Roleplay" i zasto konstantno te dve reci spajaju kada je zapravo ispravno napisati Role Play. Pored svega sta bi onda bilo ovo G kod RPG, kao Role Play Game? Sto niko ne koristi termine poput Arkadnog Role play-a ili Advanced Role Play?

A lutajuci po nasim serverima sam zaista doziveo svasta, pa cak i da na serveru Blood Money - HARD RP kao pocetni stats dobijem 1m i Vip sa sve komandom goto. Pa i do toga da RP server nema komande /me /do /ame...

Sve u svemu serem ali me zanima vase misljenje o tome.
Pasting code from the Internet into production code is like chewing gum found in the street.

Also known as:Marshall Bleach Newton





Pa gledaj,danasnji serveri koje otvore pacurlija teze ka tome da privuku sto vise pacurlije i daju im vipove,lidere,admine,pare itd...
Vise nije bitno kakav je mod itd,nego je bitno da ces ti dobiti neku poziciju ili nesto  ;)

bloodmoney nije hardrp, vec hardplay, nema nikakve veze sa rpom, a i taj naziv 'hard roleplay' je neka budaletina izmislila koja nema veze sa zivotom, zna se sta je roleplay.


bilo je lijepo dok je trajalo.


btw zasto bi neko koristio komandu ame kad pola ljudi na ovom balkanu nema pojma koja je to komanda nit cemu sluzi i ne potrebna je usput kad mozes samo da dodas,
SetPlayerChatBubble(playerid, string, PURPLE4, 100.0, 5000); u me komandu.

Citat: Galardo poslato Septembar 14, 2019, 17:26:02 POSLE PODNE
Pa gledaj,danasnji serveri koje otvore pacurlija teze ka tome da privuku sto vise pacurlije i daju im vipove,lidere,admine,pare itd...
Vise nije bitno kakav je mod itd,nego je bitno da ces ti dobiti neku poziciju ili nesto  ;)

A jad i beda...


Citat: Bašovski poslato Septembar 14, 2019, 17:29:40 POSLE PODNE
bloodmoney nije hardrp, vec hardplay, nema nikakve veze sa rpom, a i taj naziv 'hard roleplay' je neka budaletina izmislila koja nema veze sa zivotom, zna se sta je roleplay.

Sve u svemu sto je tu teska igra kada nista spec, bar po ekonomiji, a i po poslovima, proveo sam sig par sati na serveru sve je to pisanje uz vetar i dalje nem nista kao COA.

Citat: svαвσ lσcα poslato Septembar 14, 2019, 17:49:02 POSLE PODNE
btw zasto bi neko koristio komandu ame kad pola ljudi na ovom balkanu nema pojma koja je to komanda nit cemu sluzi i ne potrebna je usput kad mozes samo da dodas,
SetPlayerChatBubble(playerid, string, PURPLE4, 100.0, 5000); u me komandu.

Pa zato sto je to opisna komanda karaktera, ne radi se o dodavanju vec o tome brt da treba da postoji ukoliko se server naziva Roleplay serverom.
Pasting code from the Internet into production code is like chewing gum found in the street.

Also known as:Marshall Bleach Newton




Citat: 𝗕𝗶𝘁𝗰𝗵𝗟𝗮𝘀𝗮𝗴𝗻𝗮 poslato Septembar 14, 2019, 19:02:40 POSLE PODNE
Pa zato sto je to opisna komanda karaktera, ne radi se o dodavanju vec o tome brt da treba da postoji ukoliko se server naziva Roleplay serverom.
kao sto sam rekao ne potrebna je jer bi igracu bilo lakse da koristi /me jedanput ili
* svαвσ lσcα vadi oruzje te ga pokusava otkociti
onda /ame vadi oruzje te ga pokusava otkociti
ja mislim da je lakse da samo dodas SPCB...
A komanda opisnog karaktera je /do, /me sluzi za radnju koja se desava u trenutku /do da bi opisao tu radnju a /ame /ado su totalno ne potrebne stvari jedino na sto su svi zaboravili je komanda /try...

Otkad je Roleplay servera uvek se tako i pisalo. Primeri: Los Santos Roleplay, CroHerze Roleplay. Serveri osnovani 2007. godine.
Termin HRP je cista glupost, ne znam ko je to uopste odvalio. Svi balkasnski "RP" serveri su RPG, osim COA i nekadasnjeg COC koji su RP.

Citat: svαвσ lσcα poslato Septembar 14, 2019, 19:23:20 POSLE PODNE
kao sto sam rekao ne potrebna je jer bi igracu bilo lakse da koristi /me jedanput ili
* svαвσ lσcα vadi oruzje te ga pokusava otkociti
onda /ame vadi oruzje te ga pokusava otkociti
ja mislim da je lakse da samo dodas SPCB...
A komanda opisnog karaktera je /do, /me sluzi za radnju koja se desava u trenutku /do da bi opisao tu radnju a /ame /ado su totalno ne potrebne stvari jedino na sto su svi zaboravili je komanda /try...

Samo nemoj da me ti ucis rpanju pls. prosrao si se zesce xD.

Komanda /do sluzi za opisivanje okoline, i onoga gde se i u cemu se karakter nalazi.

* Livadom bi se sirio prelepi miris pokosene trave koji bi udisao. (( Svabo_Loca ))


/ame je ono sto bismo npr naglasili, a i tokom rpanja se pojavljuje iznad glave kako bi to naglasili dok se /me naravno ne pojavljuje jer je ona pokazuje kako radis. npr

>Svabo_Loca vazi za uglednu osobu na drustvenim mrezama te se time ponosi dok se osmehuje.


/ me sluzi za sve ono sto nas karakter radi.[/me]

*Svabo_Loca iz torbice vadi telefon i proverava sta se sve desava na socijalnim mrezama.

/ado ??????? rly nigga?
Pasting code from the Internet into production code is like chewing gum found in the street.

Also known as:Marshall Bleach Newton




Znam video sam sta sam napisao btw /ado ti ima slicnu funkciju kao i /ame jer mnogo puta sam pronalazio tu komandu po modovima sa oficijalnog samp foruma... uglavnom obrni ono sto sam napisao i shvatit ces :(.
Poslednja Izmena: Septembar 14, 2019, 20:08:27 POSLE PODNE od svαвσ lσcα

Citat: svαвσ lσcα poslato Septembar 14, 2019, 20:06:24 POSLE PODNE
znam video sam sta sam napisao btw /ado ti je isto sto i /ame jer mnogo puta pronalazio tu komandu po modovima sa oficijalnog samp foruma... uglavnom obrni ono sto sam napisao i shvatit ces.

ne seri blage ti veze sa rpom nemas igras na rpg serverima.
nadji mi /ado i eo radim ti dizajn kae za free!
Pasting code from the Internet into production code is like chewing gum found in the street.

Also known as:Marshall Bleach Newton




Citat: 𝗕𝗶𝘁𝗰𝗵𝗟𝗮𝘀𝗮𝗴𝗻𝗮 poslato Septembar 14, 2019, 20:08:19 POSLE PODNE
ne seri blage ti veze sa rpom nemas igras na rpg serverima.
nadji mi /ado i eo radim ti dizajn kae za free!
Ako nije problem da mi napravis kurac u PS a na zari igram zbog dmanja :( nemoj da me shvatis pogresno .
evo ti ovo iz kompa https://pastebin.com/C44HjW5w.

Citat: svαвσ lσcα poslato Septembar 14, 2019, 20:13:19 POSLE PODNE
Ako nije problem da mi napravis kurac u PS a na zari igram zbog dmanja :( nemoj da me shvatis pogresno .
evo ti ovo iz kompa https://pastebin.com/C44HjW5w.

Posalji ti meni taj mod da ja to vidim, ovo si mogao copy paste.
Pasting code from the Internet into production code is like chewing gum found in the street.

Also known as:Marshall Bleach Newton