[Crypto - Phone Mining] Pi Network

Započeo TheToretto, Mart 20, 2020, 00:51:59 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozdrav svim članovima BS foruma, nismo se dugo vidjeli  :D

Danas sam ponovo ušao na forum da vidim da li je ovo i dalje živo i pozitivno sam iznenađen :)

Da pređem na stvar, prije godinu dana javnosti je prikazan novi crypto coin koji se zove Pi. Apsolventi sa američkog Stanforda su pokrenuli ovaj coin  sa ciljem popularizacije crpyto valuta u malim transakcijama. Ono što ovaj coin trenutno razlikuje od drugih su dvije stvari - mineovanje se radi isključivo preko telefona (za sada) i valuta nije totalno decentralizovana (tačnije sam network). Vrijednost ovog coina je trenutno 0. Na Pi Networku je trenutno registrovano oko 3.5 miliona minera širom svijeta. Da bi valuta dobila neku realnu vrijednost potrebno je da se broj korisnika višestruko poveća, što je i cilj valute, da bude u svakodnevnoj upotrebi. Ono sto je pozitivna strana svega toga jeste da je dobijanje coina izuzetno lako u ovom trenutku (što definitivno neće biti slučaj u kasnijoj fazi mineanja).
Da biste se prikljucili u ovaj projekat potrebno je da sa Google Playa skinete aplikaciju Pi Network. Kada instalirate aplikaciju biće potrebno da se registrujete i upišete kod onoga ko vas je inviteao, moj lični je Vladan. Bitna napomena jeste da svaka 24 sata trebate ući u aplikaciju i osvježiti mineanje. Aplikacija skoro da ne troši bateriju, kod mene je average 0.05%. Usporedbe radi Facebook mi potrosio ~8% baterije dnevno :) .

Neću vam govoriti kako ćete zaraditi neke pare, jer iskreno i ja ne znam šta će od ovoga biti na kraju, ipak činjenica je da je coine trenutno lako dobiti, činjenica je da pojedinci sa Stanforda stoje iza citavog projekta i činjenica je da imaju 3.5 miliona korisnika, ostalo će samo vrijeme pokazati :) Za sve ostale informacije imate njihovu stranicu Pi Network, ali i sam rad prezentovan unutar aplikacije.

Uzivajte.
Poslednja Izmena: Mart 20, 2020, 00:56:25 PRE PODNE od TheToretto
KOPAJ KRIPTOVALUTU TELEFONOM! >>> SAZNAJ VIŠE <<<
POČNI RADITI KAO PREDAVAČ ENGLESKOG JEZIKA! >>> SAZNAJ VIŠE <<<

Neko je slican posto postavio skoro, skinuo sam aplikaciju, i dalje je koristim ne trosi bateriju mng, ja iskreno nisam ni primetio razliku ali je vrv ima ali bas malo. Isplati se probati, ono sto je isto bitno jeste da vam ne usporava telefon i morate uci samo na 24h u aplikaciju da bi opet pokrenuli majnovanje. Samo cemo jos videti sta ce  biti sa cenom

Koristim PI otkad je izbačen prvi post vezan za ovu temu na forum.
Dodajte me, @daddy10


Citat: i.sam.znas poslato Mart 20, 2020, 17:51:16 POSLE PODNE
Hvala drug! :)

Nema na cemu :)

Danas je 10 random ljudi dobilo 3k coina, provjerite možda ste i vi na listi, ja sam prepoznao 2 balkanska usernamea
KOPAJ KRIPTOVALUTU TELEFONOM! >>> SAZNAJ VIŠE <<<
POČNI RADITI KAO PREDAVAČ ENGLESKOG JEZIKA! >>> SAZNAJ VIŠE <<<


Citat: ek2k18 poslato Mart 21, 2020, 10:56:27 PRE PODNE
Hvala, vrijedi pokusat,nista se ne gubi.

Upravo tako :D
KOPAJ KRIPTOVALUTU TELEFONOM! >>> SAZNAJ VIŠE <<<
POČNI RADITI KAO PREDAVAČ ENGLESKOG JEZIKA! >>> SAZNAJ VIŠE <<<

Evo jedna zanimljiva analiza, sa provjerenog izvora - "Do kraja godine realno je očekivati da cijena Pi Coina skoči i na 1$".
Izvor: https://thecryptoreport.com/pi-network-pi-price-prediction-for-2020-2025/

Ja već imam 500+, a do kraja godine i 5,000 vjerovatno, tako da čujem ko šta pije ???
KOPAJ KRIPTOVALUTU TELEFONOM! >>> SAZNAJ VIŠE <<<
POČNI RADITI KAO PREDAVAČ ENGLESKOG JEZIKA! >>> SAZNAJ VIŠE <<<

hmm imam tri telefona, taman da isprobam kroz par dana





Citat: Z O K I S H A poslato Mart 29, 2020, 21:31:06 POSLE PODNE
https://brokeveteran.com/pi-network-review-scam-or-legit-mining-app/  ::) ::) ::) ::) ::)

Ćao, drago mi je da je neko proguglao uvijek pozivam ljude da budu oprezni i pozdravljam tvoj potez, ipak...
Kao argument stavljas link clanka koji realno moze biti napisan samo da privlaci posjetu na blog i mozda nema nikakvo pokrice. To se naravno lako da provjeriti, sto ja u ovoj situaciji necu detaljno raditi, a evo i zasto.

Kada on u uvodu napise "Is this another Crypto Currency Ponzi scheme?" moje istrazivanje se završava. Evo definicije Ponzijeve Scheme direktno sa wikipedie:
" A Ponzi scheme (/ˈpɒnzi/, Italian: [ˈpontsi]; also a Ponzi game)[1] is a form of fraud that lures investors and pays profits to earlier investors with funds from more recent investors."

Dakle da bi nesto bila ponzijeva schema mora biti ukljucen novac koji moras platiti da bi usao u takvu piramidu. O da, pa ovo i nije piramida :), jedina naznaka toga jeste invite sistem koji sluzi kao prvi korak autentifikacije korisnika kao pravih, dakle to otpada.

Ovaj clanak je napisan u maniru, kao da neko savjetuje trebas li ili ne kupiti ovaj coin. Ja prvi ne bih kupovao coin ni jedan jer ne pratim trziste ne znam sta je aktuelno sta ne itd. Ali ovdje je stvar sto nista ne kupujes, tako da sa 0 uloga ne mozes izgubiti.

Kazem jos jednom, podrzavam tvoj pristup provjeranja, super, ali moras nekada zastati i objektivno sagledati cinjenice
#1. Ne ulazes nista dobijas (za sad) nista
#2. Vrijeme koje gubis svaki dan na ovo je 10 sekundi(sa sporim telefonom)
#3. Ne postoji garancija da ce coin vrijediti


Sada vec 4 miliona ljudi koristi Pi Network, što je u najmanju ruku svaki 2,000ti čovjek na svijetu. Ja ovdje vidim dobru ideju i potencijal, možda griješim možda ne, svakako ništa ne gubim, a vrijeme će pokazati ostalo :)
KOPAJ KRIPTOVALUTU TELEFONOM! >>> SAZNAJ VIŠE <<<
POČNI RADITI KAO PREDAVAČ ENGLESKOG JEZIKA! >>> SAZNAJ VIŠE <<<

Druže, ja BTCa imam koliko želiš, ovo nema šanse, to pokušavam reći.



Citat: Z O K I S H A poslato Mart 30, 2020, 02:58:44 PRE PODNE
Druže, ja BTCa imam koliko želiš, ovo nema šanse, to pokušavam reći.




Da nema sanse tu se nikako ne mozemo sloziti, jer je isto to neko mogao reci za BTC prije 10 godina :)
KOPAJ KRIPTOVALUTU TELEFONOM! >>> SAZNAJ VIŠE <<<
POČNI RADITI KAO PREDAVAČ ENGLESKOG JEZIKA! >>> SAZNAJ VIŠE <<<

Od danas su aktivni i cvorovi (eng. nodes) koji se realizuju preko desktop softvera, nisam totalno upoznat pa se necu upustati u to, ali svakako kad se informisem ostavicu post da vidimo o cemu se tacno radi, mislim da u naredna 3 mjeseca slijedi lijep bum :)
KOPAJ KRIPTOVALUTU TELEFONOM! >>> SAZNAJ VIŠE <<<
POČNI RADITI KAO PREDAVAČ ENGLESKOG JEZIKA! >>> SAZNAJ VIŠE <<<