RCON komande i njihove funkcije

Započeo Unkovic, Jul 14, 2019, 20:39:51 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Å ta su RCON komande?
RCON komande su komande koje možete koristiti na Remote Console ili na Windows Server.

Uopšteno

Kao što vidite, RCON komande možete ih koristiti i na konzoli i In-Game. Da bi ih koristili in-game morate se ulogovati na serveru komandom
/rcon login [password]
Umesto [password] stavite password koji ste sačuvali u server.cfg fajlu. Kada to uradite imaćete pristup svim RCON komandama.
Na konzoli ne morate da se loginujete i komande koristite bez /rcon

/rcon varlist << IN-GAME
varlist << KONZOLA


Komande

Umesto [ ] pišete uslov iz zagrade.

/rcon cmdlist - samo ime govori, izbacuje Vam listu svih komandi.
/rcon varlist - isto kao i gore, samo Å¡to Vam ovaj pute izbacuje listu server varijabli. (gamemode0, ackslimit...)
/rcon exit - Gasi server.
/rcon echo [text] - Prikazuje [text] u konzoli servera, ne u klijentnoj konzoli.
/rcon hostname [name] - Menja ime servera koje će se prikazivati igračima u klijentu. Server Browseru. (/rcon hostname Moj Server)
/rcon gamemodetext [name] - Menja ime gamemode texta. Mi obično stavljamo zasluge tu. (/rcon gamemodetext Gamemode v.1.0 By Nikola Tesla).
/rcon mapname [name] - Menja ime mape (/rcon mapname San Andreas).
/rcon exec [filename] - Pokreće fajl koji sadrži server.cfg (/rcon exec blah.cfg).
/rcon kick [ID] - Kika igrača sa navedenim IDem (/rcon kick 2).
/rcon ban [ID] - Banuje igrača sa navedenim IDem (/rcon ban 2).
/rcon changemode [mode] - Menja gamemode. (Primer: Ako želite da igrate lvcnr /rcon changemode lvcnr).
/rcon gmx - Učitaće sledeći server naveden u server.cfg, ako ih nema, učitaće isti.
/rcon reloadbans - Reloaduje samp.ban gde su sačuvane banovane IP adrese. Trebalo bi da se koristi nakon banovanja i unbanovanja novih IP adresa.
/rcon reloadlog - Reloaduje server-log. Nema efekat na server.
/rcon say - Prikazuje poruku u klijent konzolama (/rcon say Zdravo će se prikazati kao * Admin: Zdravo).
/rcon players - Prikazuje igrače na server (Sa njihovim imenom, IP & ping).
/rcon banip [IP] - Banuje datu IP adresu (/rcon banip 127.0.0.1).
/rcon unbanip [IP] - Unbanuje datu IP adresu (/rcon unbanip 127.0.0.1).
/rcon gravity [Float:gravity] - Menja gravitaciju (/rcon gravity 0.008). Normalna gravitacija je 0.007.
/rcon weather [ID] - Menja vreme In-game (/rcon weather 1).
/rcon loadfs [filterscript] - Učitava odredjenu filterskriptu (/rcon loadfs adminfs).
/rcon weburl [server url] -Menja serversku web adresu u masterlists/SA-MP client
/rcon unloadfs [filterscript] - Gasi odredjenu filterskriptu (example: /rcon unloadfs adminfs).
/rcon reloadfs [filterscript] - Ponovo učitava odredjenu filterskriptu (example: /rcon reloadfs adminfs).
/rcon rcon_password [PASSWORD] - Menja RCON Å¡ifru iz server.cfg
/rcon password [password] - Postavlja/resetuje password servera.
/rcon messageslimit [count] - Menja broj poruka po sekundi koje klijent Å¡alje serveru. (default 500)
/rcon ackslimit [count] - Menja limit acks-a (default 3000)
/rcon messageholelimit [count] - Menja limit message hole-a  (default 3000) //ovo iskreno ne znam Å¡ta je
/rcon playertimeout [limit m/s] - Menja vreme u milisekundama dok igrač tajmautuje sa slanjem paketa. (na našem, koliko dugo može da ne šalje pakete) (default 1000)
/rcon language [language] -Menja jezik servera (/rcon language English). Prikazano u server browser.

Funkcije i Callbackovi
[pawn]
public OnRconLoginAttempt(ip[], password[], success)
[/pawn]

ip - ip adresa igrača koji je pokušao da se loginuje.
password - password koji je igrač uneo pri pokušaju da se loginuje.
succes - return-uje 0 ako je password netačan, a 1 ako je tačan.

[pawn]
SendRconCommand(command[])
[/pawn]

Komanda jedna od gore navedenih koju možete executovati u skripti. (Bez /rcon)

[pawn]
IsPlayerAdmin(playerid)
[/pawn]

Proverava da li je igrač RCON admin. Return-a 1 ako jeste i 0 ako nije.

Zaključak

Generalno sam ovo uradio jer me je iznervirao jedan nebitan komentar prošli put na temu nekog plugina koji je imao funkciju da unloada i loada fs. Lik se zaprepastio i oduševio samo zbog toga, a nije znaop da i on to može uraditi u par koraka. Mislim da dosta odavde ne zna sve mogućnosti RCON konzole pa sam odlučio da malo edukujem. Sutra će izaći još jedan koristan tutorijal.
Unkovic.
- Ex. BlackStorm Founder, Owner & Developer
- Ex. Underground Developer.

Korisno,pohvale za to sto si napisao sta koja cmd radi,mada nije tesko skontat jer samo ime kaze,al eto  :P


I like it   8)




Give Honor To The One Who Deserve It





Sramota me... Tolko dugo igram samp nisam znao za ovo  :o, tj. znao sam samo za rcon login samo pfff


credits: Xunder, Ino420, Muma

Citat: Pottus;3903994SetPlayerPos("dreni1998", 666.666, 666.666, 666.666, 666.666);    ///// GO IN HELL MOTHERFUCKER

https://i.imgur.com/XHLx9oj.gif
https://i.ibb.co/ZJqQKWT/NXRX.gif

zaboravio si u callbackovima OnRconCommand(cmd[])[/b[]
u svakom slucaju, pohvale, danas se djeca nazivaju skripterima 10% ovog nisu znali, a kamoli ostatak wikipedije

( ENORMOUS RESPECT Ino420 / Xunder)
( tutorial )
> Sublime Text 3 > Atom.io
( includes & fs )
> Moving Textdraw > Daily Collect [With FS] > Custom GameText > Duel System
( gamemodes )
> Ganton Wars > Arcadius RPG > Light Matrix > Old Nation

Citat: just_Sukiii poslato Jul 18, 2019, 23:27:57 POSLE PODNE
zaboravio si u callbackovima OnRconCommand(cmd[])[/b[]
u svakom slucaju, pohvale, danas se djeca nazivaju skripterima 10% ovog nisu znali, a kamoli ostatak wikipedije
Ja sam bar priznao da nisam znao  :-X


credits: Xunder, Ino420, Muma

Citat: Pottus;3903994SetPlayerPos("dreni1998", 666.666, 666.666, 666.666, 666.666);    ///// GO IN HELL MOTHERFUCKER

https://i.imgur.com/XHLx9oj.gif
https://i.ibb.co/ZJqQKWT/NXRX.gif

Citat: Unkovic poslato Jul 14, 2019, 20:39:51 POSLE PODNE
/rcon messageholelimit [count] - Menja limit message hole-a  (default 3000) //ovo iskreno ne znam Å¡ta je
Kako sam ja shvatio Kalcora služi kad igrač/klijent šalje puno lažnih "paketa" (nešto kao RakNet što radi sa paketima ako razumiješ) konstantno i server reaguje kao da fali mnogo "paketa" zbog packet lossa i onda server pokušava da vrati pakete alociranjem memorije, ugl vuče puno iz servera i kada radi konstantno iznova i iznova može doći do pada servera zato služi taj messageholelimit

Perfektno, moram priznati da nisam znao sve ovo. :)
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security