Ideje za skriptere

Započeo Łuk@, Novembar 13, 2017, 13:43:17 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.


Aky

*

Vaša ideja:Mjenjacnica
Detaljno opisano:   Mjenjacnice mogu pljackati Mafije/bande,a obicni igraci u mjenjacnici mogu Kupiti kredit za mobitel,i ostavit novac na banku i da mogu kupiti nesto ko paysafe(al da se zove payvirtual) i sa tim kodom kad neko ukuca /aktivirajkod (taj kod) onda dobije na banku tolko kolko je uplacen novan
npr. odem u mjenjacnicu i kupim PayVirtual  od 250$ i dobijem kod recimo 99999 sad ti ides /aktivirajkod  999999 i dobijes 250 $
~ Phototshop | Developer (Beginer) |Mapper ~
~ GFX Design ~


~ Radovi ~
~ Dodat cu kad mi se bude dalo :D ~

~ SA-MP Player - Since 2013 ~
~ MAPPER - Since 2017 ~
~ PHOTOSHOP - Since 2017 ~



Respect for : Galardo


~ Contact : ~
~ Insta: Akxy16 ~


Citat: Aky poslato Mart 08, 2019, 08:42:39 PRE PODNE
Vaša ideja:Mjenjacnica
Detaljno opisano:   Mjenjacnice mogu pljackati Mafije/bande,a obicni igraci u mjenjacnici mogu Kupiti kredit za mobitel,i ostavit novac na banku i da mogu kupiti nesto ko paysafe(al da se zove payvirtual) i sa tim kodom kad neko ukuca /aktivirajkod (taj kod) onda dobije na banku tolko kolko je uplacen novan
npr. odem u mjenjacnicu i kupim PayVirtual  od 250$ i dobijem kod recimo 99999 sad ti ides /aktivirajkod  999999 i dobijes 250 $
evo kao neki tajni sistem racuna
[pawn]#include                                                                "a_samp"
#include                                                              "Pawn.CMD"
main() {
   print("System v1"); }

CMD:kajmanskiracun(playerid, params[]) {
       //provjera ima li racun ako nema onda se posalje poruka da mora otvoriti racun i mora otici na kajmanske otoke a to izmapate negdje i napravite lokaciju za to
      //izmapate 5-6 lokacija po gradu i ovu komandu stavite na te lokacije i kad odu tu mogu dici te pare ali fazon je sto policija nema pristup ovome racunu i od svakog paydaya se doda neki procenat para na taj racun od servera
      //npr ako ima uplaceno na racunu 1m$ vi onda mu dodajete po 1% to je 10000 od svakog paydaya i on to moze dici i tako da nakuplja pare
      //i ako stavite zabranu da ima pristup bankovnom racunu ako mu policija propise on ako ima para na ovome moze dizati sa ovoga itd
   ShowPlayerDialog(playerid, 0, DIALOG_STYLE_LIST, "Kajmanski racun", "Stanje novca na kajmanskom racunu\nUplati novac na kajmanski racun\nDigni novac sa kajmanskog racuna", "Potvrdi odabir", "Ponisti odabir");
   return true; }
   
public OnDialogResponse(playerid, dialogid, response, listitem, inputtext[])
{
    if(dialogid == 0)
   {
      if(response)
      {
           switch(listitem)
         {
            case 0:
            {
               new string[128];
               format(string, sizeof(string), "Vase stanje na kajmanskom racunu je %d$, ukoliko zelite podici novac morate otici na kajmanske otoke"/*, p_Info[playerid][pStanjeRacunaKO]*/);
               SendClientMessage(playerid, -1, string);
            }
            case 1:
            {
               ShowPlayerDialog(playerid, 1, DIALOG_STYLE_INPUT, "Kajmanski racun", "Koliko novca zelite uplatiti na kajmanski racun", "Potvrdi odabir", "Ponisti odabir");
            }
            case 2:
            {
                ShowPlayerDialog(playerid, 1, DIALOG_STYLE_INPUT, "Kajmanski racun", "Koliko novca zelite dignuti sa kajmanskog racuna", "Potvrdi odabir", "Ponisti odabir");
            }
         }
      }
      return 1;
     }
     else if(dialogid == 1)
     {
      //koliko novca uplati stavite na varijablu od njegovog racuna i spremite to
   }
   else if(dialogid == 2)
     {
      //koliko novca zeli dignuti itd smanjite sa njegovog racuna i date mu taj kes
   }
   return 0;
}[/pawn]
btw treba vam pawn.cmd a mozete i u ini prebaciti
ja da radim trenutno sad neki mod ja bih ovaj sistem usavrsio do kraja ali ovo je samo primjer i moze se dosta stvari uraditi sa ovim sistemom, a mozete npr i sa lottom u 3 grada i u svakoj razlicito npr u ls dolari u sf euri i lv dinari i ne mozete nigdje razmjeniti i ovdje uplatite i razmjenite ali procenat vam uzme od tih para sto razmjenite kao npr ako hocete razmijeniti 10e u bih dadne vam 18km ili 1100rsd
Poslednja Izmena: Mart 09, 2019, 22:16:23 POSLE PODNE od Hazze

Mozda nekome pomogne u sistemu banke, valuta ili necega
https://pastebin.com/Lb642YTa
Sistem pretvaranja valute u valutu, pogledajte ne skodi:)

Ima li neko neku komplikovaniju ideju za uraditi?

Citat: RevOLvɘЯ.pwn poslato Mart 19, 2019, 19:55:22 POSLE PODNE
Ima li neko neku komplikovaniju ideju za uraditi?
Ideja: Sudjenje
Opis: Ovu sam ideju davno realizovao za svoj srw ali mi se sjebao hdd i otislo sve u tri lijepe pa eto ak neko zeli , princip je taj da mu mjeri statistiku i pise dosije npr svako ubistvo , kradju , pljacku i sve i na kraju kad ga uhapse ne odredjuju oni kaznu nego samo dobijaju odredjenu svotu novca a on zatim ide na sud gdje mu se ubraja svako ubistvo,pljacka i sl i mnozi sa odredjenom brojkom i ukoliko ima advokata(plati) dobije 1/5 manje kazne , solidan sistem ja sam ga bio 2017 odradio na vrhunskom nivou ali desilo se sta se desilo imam jos mnogo ideja koje ukoliko ne realizujem ce postavim ovdje

P.S Ova ideja kao i jos par drugih se odavno nalaze na drugom balkanskom samp forumu pa ako neko bas zeli neka pogleda

[Filterscript] Simple Treasure Hunt
[Filterscript] Sistem pecanja
[Filterscript] Meditacija
[Filterscript] Molitva
[Include] Alarm
[Include] Posao Taxi

Citat: RevOLvɘЯ.pwn poslato Mart 19, 2019, 19:55:22 POSLE PODNE
Ima li neko neku komplikovaniju ideju za uraditi?

Kad vec pitas , de uradi da na neki izabrani taster , tipa  "P" pricas kao PushToTalk na fazon GTA5...

Ne treba mi al kad se vec nudis  :D :D :D  8)




Give Honor To The One Who Deserve It





Citat: Mister Naithan poslato Mart 30, 2019, 17:17:07 POSLE PODNE
Kad vec pitas , de uradi da na neki izabrani taster , tipa  "P" pricas kao PushToTalk na fazon GTA5...

Ne treba mi al kad se vec nudis  :D :D :D  8)
Nemoj sad da zajbm sve ostalo, da napravim FiveM od SAMP-a :D :D

Citat: Mister Naithan poslato Mart 30, 2019, 17:17:07 POSLE PODNE
Kad vec pitas , de uradi da na neki izabrani taster , tipa  "P" pricas kao PushToTalk na fazon GTA5...

Ne treba mi al kad se vec nudis  :D :D :D  8)
Eh sadaa :D haha

Aky

*

Ideja: Dinamicno Kreiranje Poslova
Opis: Moguce kreiranje poslova ingame (ajde neko na brzinu ako zna neka napravi)
~ Phototshop | Developer (Beginer) |Mapper ~
~ GFX Design ~


~ Radovi ~
~ Dodat cu kad mi se bude dalo :D ~

~ SA-MP Player - Since 2013 ~
~ MAPPER - Since 2017 ~
~ PHOTOSHOP - Since 2017 ~



Respect for : Galardo


~ Contact : ~
~ Insta: Akxy16 ~


Ideja: elektrodistribucija
Opis: Kao posao elektrodistribucija tu se zaposliš i na kućama kao priključujes struju i Npr ulaziš u kuću piše tii nisi uplatio struju i bude crn TD preko ekrana, elektrodistribucija ti je isključila struju
Idite platite struju, kako bi vam uključili , platiÅ¡ , ponovo Udjes u kuću bude normalno sve, a to isključena struja da dolazi nakon svakih 2 dana ili kao da doÄ'e ti u chat, plati struju, da ti meni iskljucili,

Gamemod: Spotify Community
Owner: Nodze ( Dzenan Levic )

Citat: Nodze poslato April 08, 2019, 23:27:02 POSLE PODNE
Ideja: elektrodistribucija
Opis: Kao posao elektrodistribucija tu se zaposliš i na kućama kao priključujes struju i Npr ulaziš u kuću piše tii nisi uplatio struju i bude crn TD preko ekrana, elektrodistribucija ti je isključila struju
Idite platite struju, kako bi vam uključili , platiÅ¡ , ponovo Udjes u kuću bude normalno sve, a to isključena struja da dolazi nakon svakih 2 dana ili kao da doÄ'e ti u chat, plati struju, da ti meni iskljucili,
Bravo sve je to bajno i divno, ali ovaj sistem mora da se radi POSEBNO za neki mod jer nije na svakom srv isti house ownership isti, jedino da nabacas var pa nek spaja, ko mu jebe mater haha
EDIT: I Po SAMP logici, jedan sat je jedan mesec, znači svaki 1h bi trebao da ide račun za struju i da bude plaćen isti sat što je opet neizvodljivo :D


Citat: Mister Naithan poslato Mart 30, 2019, 17:17:07 POSLE PODNE
Kad vec pitas , de uradi da na neki izabrani taster , tipa  "P" pricas kao PushToTalk na fazon GTA5...

Ne treba mi al kad se vec nudis  :D :D :D  8)
Nije moguće koristiti slovo P u sampu jer nije mapped nit je izvodljivo to uraditi bez 3rd party programa ( .dll-a )
Poslednja Izmena: April 08, 2019, 23:34:43 POSLE PODNE od ##Wajtt##
Respect: Bašovski, Captain Foux, Purda (sladak) and Harexe!



Citat: ##Wajtt## poslato April 08, 2019, 23:31:57 POSLE PODNE
Bravo sve je to bajno i divno, ali ovaj sistem mora da se radi POSEBNO za neki mod jer nije na svakom srv isti house ownership isti, jedino da nabacas var pa nek spaja, ko mu jebe mater haha
EDIT: I Po SAMP logici, jedan sat je jedan mesec, znači svaki 1h bi trebao da ide račun za struju i da bude plaćen isti sat što je opet neizvodljivo :D

Nije moguće koristiti slovo P u sampu jer nije mapped nit je izvodljivo to uraditi bez 3rd party programa ( .dll-a )

Znam al trazio je izazov decko  :D :D :D 8)




Give Honor To The One Who Deserve It





Citat: Mister Naithan poslato April 09, 2019, 00:39:57 PRE PODNE
Znam al trazio je izazov decko  :D :D :D 8)
Izazivas nekog da napravi novo slovo u sampu ?

Citat: ã,¼ãƒ­ãƒ,,ーScripTT.sql poslato April 09, 2019, 00:45:45 PRE PODNE
Izazivas nekog da napravi novo slovo u sampu ?

Izazivam nekog da napravi nesto sto ce poboljsati samp , slovo "P" je ironija , jer je trazio nesto tesko , a to napraviti bas i ne moze xF

Izazivam svakog ko skripta da napravi nesto unikatno , moze objaviti slike sistema , ne mora stavljati kod.  8)




Give Honor To The One Who Deserve It