◄ Glavni razgovor #45 ►

Započeo SlavicBeast, April 07, 2020, 21:43:55 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Citat: LoOdaK poslato Maj 22, 2020, 19:30:49 POSLE PODNE
Integrisana grafika ?
Verovatno , i dont know :) a jos pritom laptop je u pitanju , da je obican komp u pitanju pa kupis novu grafu i ubacis ali ovo je shit :D
BTW : Zaboravio sam napomenuti da je grafa u pitanju AMD Radeon HD 8400

Sutra je veliki dan!
Drzite srecu braco sutra ocekujem 30-50/50 pa da budemo konkurenti ostalima :P >:( ;D :D

Citat: T ᕼ E ᐯ 1 ᑎ ᑎ Y_ poslato Maj 22, 2020, 19:31:50 POSLE PODNE
Verovatno , i dont know :) a jos pritom laptop je u pitanju , da je obican komp u pitanju pa kupis novu grafu i ubacis ali ovo je shit :D
BTW : Zaboravio sam napomenuti da je grafa u pitanju AMD Radeon HD 8400
Nije integrisana  :D


Citat: Lukenzzi_Cassano poslato Maj 22, 2020, 19:35:25 POSLE PODNE
Sutra je veliki dan!
Drzite srecu braco sutra ocekujem 30-50/50 pa da budemo konkurenti ostalima :P >:( ;D :D

jedva cekam

Citat: LoOdaK poslato Maj 22, 2020, 19:16:50 POSLE PODNE
Ne može se ništa spržiti u bukvalnom smislu. Ja bih možda prvo promijenio procesor jer će ti sa boljom grafičkom praviti vjerovatno neki bottleneck, mada je za mene ova grafička prilično solidna. Još jedna stvar koju moram primijetiti je brzina RAM-a, ona je da kažem "katastrofalna" ne u bukvalnom smislu naravno. I pored svega navedenog moraš obratiti pažnju na napajanje, da li ima dovoljno snage da izvuče sve to. ;)

Mislio sam nadograditi RAM do nekih 12-16gb sto mi je doboljno. Za procesor još nisam siguran jer ovaj mi je taman, mozda uzmem malo noviju gen od i5.
You'll be always in my heart, the end and thanks for amazing times. #WeAreLords

Citat: Hydra. poslato Maj 22, 2020, 21:08:57 POSLE PODNE
Mislio sam nadograditi RAM do nekih 12-16gb sto mi je doboljno. Za procesor još nisam siguran jer ovaj mi je taman, mozda uzmem malo noviju gen od i5.
bolje ti je uloziti pare u procesor nego ram...

Citat: Hydra. poslato Maj 22, 2020, 21:08:57 POSLE PODNE
Mislio sam nadograditi RAM do nekih 12-16gb sto mi je doboljno. Za procesor još nisam siguran jer ovaj mi je taman, mozda uzmem malo noviju gen od i5.
Nije u pitanju memorija koju imaš već brzina RAM-a. Doduše nije ta brzina toliko katastrofalna kao što sam nadramio ali ipak može bolje, a pored toga imaš sasvim solidnu količinu memorije.
Takođe gledaj pri kupovini RAM memorije da su vremena pristupa što manja (takozvani timing). Primjer kod tebe je 9-9-9-24.

Ja bih ti takođe savjetovao da prije nadogradiš procesor, jer mislim da je on najslabija karika. Obrati pažnju pri kupovini procesora da podržava brzinu RAM memorije koju ti trenutno imaš. ( Mada ipak ako je noviji od trenutnog ne vidim razlog da ne podržava ;) )
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!

Voli sve ne pravi razliku by LoOdaK




#A.J.


Dobro jutro svima ;)
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!

Voli sve ne pravi razliku by LoOdaK





Jebem se 2 dana da sredim discord bota i nece pa nece,a code sve uredno... da bi malo prije sazno da mu nisam dao permisije administratora na invite linku...

Citat: Galardo poslato Maj 23, 2020, 16:58:13 POSLE PODNE
Jebem se 2 dana da sredim discord bota i nece pa nece,a code sve uredno... da bi malo prije sazno da mu nisam dao permisije administratora na invite linku...

Jebiga
MINECRAFT: Developer 2014-2020
                  ex. OWNER/DEVELOPER of Extreme Network [200/200]
SA:MP: Mapper u pokušaju 2020-20??

-----------------------------------------------------------------------------------------------

* ex. OWNER of VENTURAS ROLEPLAY
* OWNER of ELEMENT ERA
* @element.ogc


Eo pitanje za naseg doktora @LoOdaK , imam ryzen peticu 3600 i imam sapphire nitro rx 480 grafu , eh nakon nekoliko sati igre npr po 10 12 h ide mi temp oko 80 - 85 °C , grafička je relativno nova također i pasta tkd mislim da nije do toga ? Tvoje mišljenje? Procesor ide normalno cak i pri najvećem opterećenju .
[ мαтяүx ]
- Pusti našu pjesmu , tebi čuvam zadnji ples -

Citat: mtyGOD poslato Maj 23, 2020, 17:30:43 POSLE PODNE
Eo pitanje za naseg doktora @LoOdaK , imam ryzen peticu 3600 i imam sapphire nitro rx 480 grafu , eh nakon nekoliko sati igre npr po 10 12 h ide mi temp oko 80 - 85 °C , grafička je relativno nova također i pasta tkd mislim da nije do toga ? Tvoje mišljenje? Procesor ide normalno cak i pri najvećem opterećenju .
Kao prvo nisam doktor, ovo je skromno znanje, a kao drugo, smanji gaming bog te, oćeš da ti oči ispadnu, ja toliko ne sjedim kada radim projekat jbt.

Šalu na stranu, nemam pojma šta može biti. Vjerovatno grafika ne može baš izdržati toliki gaming (s vremenom pada efikasnost hlađenja, pored toga temperatura kućišta i ostalo), da li je overclockuješ ?
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!

Voli sve ne pravi razliku by LoOdaK