Server-side I/O Performance: Node vs. PHP vs. Java vs. Go

Započeo Makenzi Dosao Da Kaze Nes, Maj 24, 2020, 00:36:03 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.














Seksi deo:













( Ovo je jedina slika gde je veca vrednost bolja (req/sec) )


Izvor: https://www.toptal.com/back-end/server-side-io-performance-node-php-java-go
Pogledaj do detalja jer Benchmark nije ni 20% prednosti Go Langa
Poslednja Izmena: April 26, 2021, 12:04:58 POSLE PODNE od 'xza
















Seksi deo:













( Ovo je jedina slika gde je veca vrednost bolja (req/sec) )


Izvor: https://www.toptal.com/back-end/server-side-io-performance-node-php-java-go
Pogledaj do detalja jer Benchmark nije ni 20% prednosti Go Langa
[/quote]

TIIIIIRRRRRRUUUUUU RIIIIIIIIIIIIIIIII RUUUUUUUUUUUUU

Nauci razliku izmedju staticnog i dinamicnog jezika ...
Faris dozvoljavas da vredja majku? Vazi

One And Only
Old Member
Since AVGUST 2013. :)
GAME OVER - SCRIPTING
SINCE 2009 - 2020

Citat: xLanmi poslato Maj 24, 2020, 09:34:14 PRE PODNE
Nauci razliku izmedju staticnog i dinamicnog jezika ...
Faris dozvoljavas da vredja majku? Vazi
Zašto učiti PHP uopšte ako imaš Go? :)

Bukvalno se sve može uraditi sa Go Lang-om tkd pusa

Vidi se da provodis dosta vremena na samp diskordu pa vidis da south samo o go langu brblja.

Ne osporavam, dobar je jezik, cak radim po nekad u njemu, al ti sada pricas o server side, poredis ga sa node-om, koji se ne kompajluje, za razliku od goa koji se kompajla u c/c++-u.

Hoces da mi kazes da je bolje koristiti sada go na nekom enterprise projektu, nego npr mean stack?

Daj mi neke konkretne razloge, mozda ti znas nesto malo, ali ocigledno ne dovoljno da pokreces ovakve diskusije.

I zasto neko ne bi ucio php? Koja verzija je koristena u tom benchmarku, nadam se da znas da svaka php verzija za dosta siba prethodnu, pogledaj npr razliku samo izmedju 5.4 i 7.0, pa onda izmedju 7.0 i 7.4.

Php je odlican jezik, i jos dugo ce se koristiti u backendu, vecina sajtova je napisana u njemu i posao ces najbrze naci ako imas znanja u phpu, pa nodeu, pa pythonu, go lang kod nas se ni ne trazi toliko...

Previse lupetas, pokupio si nesto malo znanja i lako je s djecom ovdje pametovati jer vecina njih nema pojma o cemu pricas pa misle da je nesto vau, preporucio bih ti da uzmes malo i ucis za sebe, ne pametujes, jer ne ispadas narocito pametan nego arogntan i glup

Citat: 6cadilab9 poslato Maj 24, 2020, 15:29:13 POSLE PODNE
Vidi se da provodis dosta vremena na samp diskordu pa vidis da south samo o go langu brblja.

Ne osporavam, dobar je jezik, cak radim po nekad u njemu, al ti sada pricas o server side, poredis ga sa node-om, koji se ne kompajluje, za razliku od goa koji se kompajla u c/c++-u.

Hoces da mi kazes da je bolje koristiti sada go na nekom enterprise projektu, nego npr mean stack?

Daj mi neke konkretne razloge, mozda ti znas nesto malo, ali ocigledno ne dovoljno da pokreces ovakve diskusije.

I zasto neko ne bi ucio php? Koja verzija je koristena u tom benchmarku, nadam se da znas da svaka php verzija za dosta siba prethodnu, pogledaj npr razliku samo izmedju 5.4 i 7.0, pa onda izmedju 7.0 i 7.4.

Php je odlican jezik, i jos dugo ce se koristiti u backendu, vecina sajtova je napisana u njemu i posao ces najbrze naci ako imas znanja u phpu, pa nodeu, pa pythonu, go lang kod nas se ni ne trazi toliko...

Previse lupetas, pokupio si nesto malo znanja i lako je s djecom ovdje pametovati jer vecina njih nema pojma o cemu pricas pa misle da je nesto vau, preporucio bih ti da uzmes malo i ucis za sebe, ne pametujes, jer ne ispadas narocito pametan nego arogntan i glup
Pricam o Go Rutinama jer su mnogo pametno napravljenje, i GoLang koristim jos pre nego sto sam pristupio samp diskordu tkd jbg :D
Ja se drzim Go-a svakako, vi radite cime hocete :D

U Irskoj se itekako traze osobe koje poznaju Go a tamo idem tkd :D

Pa eto, ja pozdravljam tvoj odlazak u Irsku. Barem će zemlja iz koje dolaziš imati budalu manje što je odlično za napredak zemlje.
You'll be always in my heart, the end and thanks for amazing times. #WeAreLords

Citat: Hydra. poslato Maj 24, 2020, 16:55:41 POSLE PODNE
Pa eto, ja pozdravljam tvoj odlazak u Irsku. Barem će zemlja iz koje dolaziš imati budalu manje što je odlično za napredak zemlje.
A ti me poznaješ pa znaš da sam budala, kako divan dečko

I Kaće taj ban @SlavicBeast?

Citat: Makenzi Dosao Da Kaze Nes poslato Maj 24, 2020, 17:01:18 POSLE PODNE
A ti me poznaješ pa znaš da sam budala, kako divan dečko

I Kaće taj ban @SlavicBeast?
Nekada ne moras neku osobu da poznajes da bih zakljucio kakva je ta osoba ;)
I ne pise se kace nego kada ce ili kad ce :)

@6cadilab9
Zasto se raspravljati sa njim kad ne zna razliku izmedju DINAMICNOG I Staticnog programerskog jezika... :)
Kaze PHP se ne koristi a WORDPRESS koji je vodeci u svetu trenutno je osnovan na PHP i koristi PHP, FB koristi PHP i React...
ALi ne mozes kidu objasniti :D

One And Only
Old Member
Since AVGUST 2013. :)
GAME OVER - SCRIPTING
SINCE 2009 - 2020

Php do prije par godina stvarno nije bio toliko optimizovan jezik, cak nije bio ni objektno orijentisan, nije postojala ni deklaracija za metode, Facebook je shodno tome napravio svoj taj neki kompajler hip hop koji odmah prevodi php kod u c++ tj jit je to neki, ali dns stvarno ne moze se reci da je php los, ova sedmica je bas optimizovana i iz verzije u verziju napreduje, tako da ne vjerujem da ce umrijeti skoro, a to sto je vecina sajtova napisana u njemu je zato sto nije bilo opcija puno prije par godina koliko ih ima sada, sad se sve vise i vise koriste express, django cak i go za backend, typescript trenutno jebe mamu
Poslednja Izmena: Maj 24, 2020, 17:30:18 POSLE PODNE od 6cadilab9

Citat: 6cadilab9 poslato Maj 24, 2020, 17:27:12 POSLE PODNE
Php do prije par godina stvarno nije bio toliko optimizovan jezik, cak nije bio ni objektno orijentisan, nije postojala ni deklaracija za metode, Facebook je shodno tome napravio svoj taj neki kompajler hip hop koji odmah prevodi php kod u c++ tj jit je to neki, ali dns stvarno ne moze se reci da je php los, ova sedmica je bas optimizovana i iz verzije u verziju napreduje, tako da ne vjerujem da ce umrijeti skoro, a to sto je vecina sajtova napisana u njemu je zato sto nije bilo opcija puno prije par godina koliko ih ima sada, sad se sve vise i vise koriste express, django cak i go za backend, typescript trenutno jebe mamu
Slažem se da ne Typescript odličan, volim Go jer dugo učim isti, radio sam PHP davno i nije mi se svideo ali nije bila još PHP7 nego 5ica vljd

Citat: T ᕼ E ᐯ 1 ᑎ ᑎ Y_ poslato Maj 24, 2020, 17:05:19 POSLE PODNE
Nekada ne moras neku osobu da poznajes da bih zakljucio kakva je ta osoba ;)
I ne pise se kace nego kada ce ili kad ce :)
Mislim da je očigledno da je namerno tako napisano.

PHP nece skoro ispasti iz upotrebe jer lets face it nekih 40% sajtova koristi WordPress teme koje su napisane direktno u PHP-u.
Star je jezik ali ne znači da ne valja.

Ja personalno koristim Node.js sto se backenda tiče. Parim ga sa Express.js i MongoDB. Idu veoma dobro i jako su lagani za pokupiti.
Django koliko sam čuo je također jako cjenjen framework za backend.

Najveći problem ovog posta i svakog posta koji se na ovo odnosi jeste to da svi flamuju druge jezike i frameworkove umjesto da ih poštuju. Svako bira svoj jezik i najgora je opcija pljuvati po nekom jeziku jer vi mislite da je onaj koji vi učite bolji? Šta je sa Node.js koji je bio skroz u mraku dok ga nisu otkrili ljudi i shvatili pa hej ovaj jezik i nije toliko loš koliko su ga prozivali? Po meni to zaista nije u redu.
Third-party Pawn Developer