[Savjet]Otvarate RP server, no niste sigurni hoce li biti igraca?

Započeo V_More, Jul 24, 2011, 13:41:32 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pomocice pocetnicima
Trazim server gde mogu da budem vlasnik ili suvlasnik znam skriptati,mapati i praviti filter skripte

P.S.Obrisi Inbox kad mi saljes poruku
My FB: www.facebook.com/jasamcrazy


Citat: [UH] BiZMark poslato Septembar 19, 2012, 22:04:15 POSLE PODNE
extra Tut ALI IMA NEKIH KOJI SU TO URADILI ALI NISU USPJELI :d
Pa nemozes da uspes ako imas sranje od moda.
ODSUTAN

brte otvaram server, imam 2 placena skriptera, jedan je odavde i edita mod, drugi je iz amerike i radi mod od 0, placam dizajn i jos nabavljam mappera, kad sve to zbrojim nemos otvorit server ispod 1000kn

Snich

Ovo je odlicna tema za buduce vlasnike servera. Bez odredjenog tima nema ni buducnosti u zajednici.
Vecina zna da sam otvarao par puta server i isto toliko zatvarao, a razlog je taj sto nisam imao odredjeni tim i nisam imao placen forum sa domenom. Sada FG zajednica ima 30 + redovnih igaca a broj svakim danom raste, vec 4 mjeseca aktivno radimo i namjeravamo  i u buduce ovako radit. Sve se moze s cilje i moralom, ostalo dolazi samo od sebe, meni je bilo mrsko skriptat za server koji je imao 5 igraca a imao sam viska ideja, a sada nemam ideja za 30 + igraca :) (sala) ... Pored svega ovog stoji i ozbiljnost, angazovanost i odanost prema zajednici, znaci, ne treba u timu imati osobu ili par osoba koja je neozbiljna i pravi kikseve.

Desi se cesto, barem meni, da zatvorim sve, kompletnu zajednicu, da izbacim comp kroz prozor i napustim sve :), ali naravno necu zbog tog sto sam postigao i vise nego sto sam namjeravao.
Naravno kroz sve ovo, morate voditi racuna o zastiti servera i skripte, evo  na FG server napadaju dusmani svakim danom, davajuci "Pocket is Modified" sendere, ali dzaba sve kad imamo zastitu, uzalud pokusavaju. :)

Sve u svemu, voditi jedan server znaci voditi zajednicu i upravljat njom, i odmah da kazem, ako niste strpljivi ili ako ste zivcani, ne pokusavajte otvarat server, zakupljivat web/game hostove, jer ce vas vasa zivcana narav dovesti do ludila i upropastit cete i ono sto imate ... 

Umorih se pisajuci ;)


Ovo će sigurno pomoći onima što otvaraju server :D
CroHerze RP Mapping Team - FR Mapping Voditelj - FR Admin