Pitanje za sampere

Započeo fejza, Februar 17, 2022, 23:57:04 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Vrijedi li mi da uzimam web hosting i da otvaram i forum i portal za server.
A server nije otvoren jos i nemam jos puno igraca koji bi igrali.

Moje misljenje je ako server predje preko bar 50+ igraca da se uzima i ts3 i forum i sve ostalo,
ali za manje igraca mislim da je discord dovoljan?
graphic designer / music producer
          
instagram:
          
last release on streaming platforms:

Po meni, nebitan je broj igraca, ako zelis da im obezbedis full atmosferu i toj manjini koja igra, onda treba da imas sve, forum, ts3 itd...

Vidi, ti imas SAMP server, igrace koji su dosli da igraju SAMP boli kurac za forum, teamspeak i discord. To je vec tvoja volja da li zelis da imas ili ne, ali totalno je nebitna i glupa stvar.

Po mom misljenju ne jer sve sto imaju forum i ts to mozes napraviti na discordu.

Citat: fejza poslato Februar 17, 2022, 23:57:04 POSLE PODNE
Vrijedi li mi da uzimam web hosting i da otvaram i forum i portal za server.
A server nije otvoren jos i nemam jos puno igraca koji bi igrali.

Moje misljenje je ako server predje preko bar 50+ igraca da se uzima i ts3 i forum i sve ostalo,
ali za manje igraca mislim da je discord dovoljan?

Zavisi da li si ti voljan da se cimas oko toga, Ja da sam na tvom mestu za pocetak, otvorio bih discord server, oni su free, lagano mozes sam da sredis roles i kanale kao i sve ostalo. Kome je stalo da udje na discord, da li to bilo da se informise,da pomogne sebi oko onekog problema i slicno, on ce uuci i snacice se vrlo lako. Jednsotavno postavis pravila discord servera, korake potrebne da igraci zsavrse da mi na primer dobili unjail/unban itd itd. i uvek ce se normalni i kulturni igraci drzati tih propisa. Uglavno msve u svemu gledas da bude tebi prakticnije i jednostavnije za rad, odredis od kolega ko ce da bude zaduzen za odredjene stvari i miran si. Kasnije ako vremenom uspes, sto ti zelim, vec ces biti u to upucen i znaces da li ti treba forum/ts3 ili ces ostati na vec pomenutoj platformi. Lep pozdrav <3
??????????

Iskreno bolje na Discord da okupis raju i sredis rolove sto je neko napisao bio, manje vise je nebitna stvar jer igraci zele pravi community sa pravim pravilima gdje ce svaki igrac biti postovan.

Dovoljna je FB grupa, TS/Discord, kakav crni forum...

Zavisi na sta ciljas. Sve ima prednosti i mane.

Discrod je laksi za rad pocetnicima, besplatan, laksi za odrzavanje, nemas brige o sigurnosnim i DDoS napadima.
Forum fleksibilniji i neogranicavajuci ali po cijenu toga da ti placas server za forum, brines o sigurnosti i menidzujes DDoS zastitu sam. Ovo za DDoS ne mora biti uvijek istina, imas provajdere koji ce manage za tebe zastitu po nekim veoma visokim cijenama za jedan SAMP server.

Danas mozes uzeti VPS za sitne pare i tu podignuti i forum, i TS, i cak test server. Ali takodje discord razume da ne moze samo ostati chat i voice app nego ide prema tome da postane i forum (vec imas takve stvari)
Opet ja sam licno old school, jbg dolazim iz takvog doba i preferiram bulletin board, znaci SMF, IPB i slicno.

Rekao bih ti da uvezes forum i discord tako da se neke stvari vide na oba mesta ali iskreno zao mi je sto ljudi ne povezuju stvari. Jos vise mi je zao sto ljudi ne umeju da koriste neke stvari koje su uvezane kako bogu spada. Recimo ja sam pokusao da otvorim server za balkan, i ono sto je radilo i dan danas radi ljudima kojima sam to pravio, ovde ne funkcionise jednostavno. Recimo imam sistem za samp server da je povezan sa SMF forumum (u sustini se prilagodi bilo kojem samo ako znas). Napravio sam da je login i register zajednicki i na forumu i na serveru, sve isto, isti podaci, sve naglaseno. Imas user name, imas roleplay name, mail i password. Kad se connect da ti login, treba user/mail i password, ili register i opet sve isto ko na forumu (znaci nije bitno registrovao se na forumu ili serveru, account je zajednicki). Uglavnom, ljudi su stavljali 2x isto roleplay ime, i onda pravili jos jedan account na forumu samo zato sto nisu bili sposobni procitati 2 recenice ili logicki zakljuciti. Tako da opet, kad ti kazem da dignes i forum i da napravis nesto da valja, opet je pitanje, a za koga?

Vidi cim ti zatreba test server, TS, ili bilo sta za sta ti treba hosting, odmah uzmi lepo VPS i digni sve,a do tad koristi discord...Jedini topli savet je da se drzis podalje od "domacih hostova" i shared hostinga generalno.
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.

Citat: Maid Corbic poslato Jun 11, 2023, 11:29:51 PRE PODNE
Iskreno bolje na Discord da okupis raju i sredis rolove sto je neko napisao bio, manje vise je nebitna stvar jer igraci zele pravi community sa pravim pravilima gdje ce svaki igrac biti postovan.
sti realan da ides po forumu i trazis stare topice lol